Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-Kukės

TIRANĖ, 16 shtator 2007 - Pavarėsisht debateve tė nxehta, qė kulmuan sė fundmi me nisjen e hetGjermanėt vonohen pėr Albtelekomin

Tiranė, 8 gusht 2007 - Ministria e Ekonomisė njoftoi se oferta qė kompania gjermane Axos CapitShqiptarėt 2 miliardė euro nė bankat greke

Tiranė, 8 gusht 2007 - Emigrantėt shqiptarė qė punojnė dhe jetojnė nė Greqi, llogaritet tė kenKreditė e shtrenjta nė Ballkan

Kosova, Shqipėria, Serbia dhe Rumania janė vendet ku normat e interesit janė mė tė lartat.1 miliardė euro pėr hidrocentralet mbi lumin Devoll

Tiranė, 1 korrik 2007 - Vendimi u miratua bazuar nė projektet e kompanisė sė njohur austriake,Shqipėria pret 900 milionė euro nga turizmi

Tiranė, 08 maj 2007 - Shqipėria po pėrgatitet qė kėtė vit tė pres mė shumė sė njė milion turisMaqedonia mbron naftėsjellėsin AMBO

Shkup, 27 prill 2007 - Ministri maqedonas pėr investimet e huaja, Gligor Tashkovic, ėshtė shprKorridore tė reja ajrore Kosovė - Shqipėri

TIRANĖ, PRISHTINĖ, 26 MARS 2007 - Nė takimin e parė ndėrmjet Agjencisė Nacionale tė TrafikutBullgaria tradhton AMBO-n

Sofje, 20 shkurt 2007 - Projekti pėr ndėrtimin e naftėsjellėsit AMBO, i cili parashikohet tė kKompania amerikane investon 250 milionė euro nė Maqedoni

Shkup, 9 shkurt 2007 - Njė ditė pas paralajmėrimeve se kanė synim pėr tė investuar qindra miliPėrcaktohet formula e privatizimit tė ARMO

Tiranė, 5 shkrut 2007 - Qeveria shqiptare ka pėrcaktuar nė mbledhjen e saj tė fundit, formulėnShpronėsimet pengojnė punėt nė ndėrtimin e autostradės

Kukės, 28 janar 2007 - Problemet e pronėsisė po e vėnė nė pikėpyetje ecurinė e punimeve pėr reBanka Botėrore zhbllokon financimin pėr TEC-in e Vlorės

Tiranė, 28 janar 2007 – Banka Botėrore ka hapur dritėn e gjelbėr pėr fillimin e punimeve qė doShqipėria privatizon shpėrndarjen e energjisė

Tiranė, 24 Janar 2007 - Ėshtė nėnshkruar marrėveshja ndėrmjet qeverisė shqiptare dhe IFC-sė, pAustriakėt ndihmojnė nė fushėn e energjetikes

Tiranė, 15 janar 2007- Austria do tė investojė nė Shqipėri nė fushėn e energjetikes, nė zhvilPėrfundon misioni i THW nė Ballkan

Berlin, 11 dhjetor 2006 - Agjencia Federale Gjermane pėr Ndihmė Teknike (THW) ka pėrfunduar paShqipėri: ndėrtohet tuneli mė i gjatė nė Ballkan

Kukės, 7 dhjetor 2006 - Tuneli mė i gjatė nė Ballkan, pjesė e rrugės Durrės-Kukės, ėshtė vetėmPajtueshmėri pėr termocentralin e Vlorės

Vlorė, 28.11.2006 - Tenderi ndėrkombėtar pėr ndėrtimin e TEC-it tė Vlorės ka hyrė nė fazėn pėrUlet TVSH nė Shqipėri

Vlorė, 28.11.2006 - Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar mund tė ulet me 1 pėr qind nė mesin e vitit tėMaqedonia me tatime mė tė ulta nė Evropė

Shkup, 16.11.2006 - Me ndryshimet rrėnjėsore nė politikėn fiskale, Qeveria e Maqedonisė do taDuhani, akciza e re, mundėsi kontrabande me Kosovėn

Me ndryshimet e parashikuara deri mė 2009, akciza e duhanit dyfishohet krahasuar me akcizėEuropa Juglindore nėn njė rrjet elektrik me BE-nė

25.06.2006 - Me njė investim prej 20 miliardė eurosh tregu energjetik europian do tė ketė tė pPlassnik: Integrimi i Ballkanit nė BE nuk ka ngrirė

Ministria e Jashtme e Austrisė mohon deklaratat pėr njė ndalim tė procesit tė integrimit pKuvendi rrėzon shitjen e “Albtelekomit”

Demokratėt hedhin poshtė me 68 vota marrėveshjen me turqit. PS, 30 vota pro, 7 abstenime <Investimet e huaja nė tregun shqiptar

Investimet e huaja nė Shqipėri pėr vitin 2004 kapin shifrėn e rreth 180 milionė dollarėve,FMN: Shqipėria ka thithur vetėm 22 % tė investimeve

Tiranė, 23 qershor 2005 - Njė raport i publikuar sė fundi nga Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN)Vetėm 3 milionė USD pėr rrugėn Durrės-Kukės

Kreu i Komisionit Hetimor, Zogaj, dhe i KLSh-sė, Ēeku, kanė deklaruar dje gjatė njė takimiKonsorciumi turk fiton tenderin pėr privatizimin e ALB-Telekom

Tiranė, 14 maj 2005 - Konsorciumi Tyrk-Telekom dhe Ēelik-Enerzhi ėshtė shpallur fitues i tendeAustriakėt sė shpejti blejnė edhe Mobtelin serb

Shtrirja e investitorėve austriak nė regjionin e Ballkanit nuk ka tė ndalur. Njė konsorciuSubvencione qeveritare pėr kompanitė private

Tiranė, 19 prill 2005 - Kompanitė private shqiptare qė janė nė prag falimentimit do tė marrinSMZ kualifikohen pėr bisedime me Bashkimin Evropian

Bruksel, 13 prill 2005 - Komisioneri pėr zgjerimin e Bashkimit Evropian, Olli Rehn, rekomandoiForumi i Krans Montanės sivjet do tė mbahet nė Zagreb

Zagreb, 11 prill 2005 - Forumi i Krans Montanės, i cili sivjet do tė mbahet nė Zagreb nga 13 dBizneset: “Duam kushte pėr tė eksportuar”

Tiranė, 9 prill 2005 - Afrimi i hapjes sė tregut me BE-nė ka rritur presionin mbi ndėrmarrjetOccidental hulumton naftėn nė Shqipėri

Tiranė, 8 prill 2005 - Zėvendės presidenti i kompanisė amerikane tė naftės Occidental thotė seShqipėria firmos Deklaratėn e Rodosit

Tiranė, 4 prill 2005 - Shqipėria ka firmosur dje nė Greqi Deklaratėn e Rodosit, njė dokument qĒmime rekorde tė naftės nė Tiranė

Gjatė ditės sė djeshme njė litėr naftė ėshtė tregtuar me rreth 102 lekė ose afro 8 lekė mėMalaj: Rimbursimi i TVSH-sė, brenda 30 ditėsh

Nėse shuma nuk rimbursohet brenda kėtij afati, atėherė administrata tatimore detyrohet tėLigji antiduhan “tremb” industrinė

Tiranė, 17 shkurt 2005 - Projektligji qė pėrcakton ndalimin e pirjes sė duhanit nė vende publiShBA-tė nuk nėnshkruajnė marrėveshjen e Kyotos

Washington, 16 shkurt 2005 - Shtėpia e Bardhė thotė se ka arėsye tė forta pėr tė mos e nėnshkrPresidenti i AMBO-s sė shpejti nė Vlorė

Tiranė, 14 shkurt 2004 - Presidenti i AMBO-s Ted Ferguson, sė bashku me ekspertė nga BullgarTransporti shqiptar fiton tė drejtat nė Itali

Tiranė, 7 shkurt 2004 - Shqipėria ka njė marrėveshje pėr transportin rrugor me Italinė, nė bazItalianėt: 500 milionė euro pėr hidrocentral ne Shqiperi

Tiranė, 6 janar 2005 - Nje konsorcium italian propozoi ndertimin e nje hidrocentrali te ri neDoganat shqiptare mbledhin 90 milionė USD mė shumė se vjet

Tiranė, 13 dhjetor 2004 - Gjate periudhes janar-nentor 2004, administrata doganore ka arketuaParlamenti shqiptar miraton paketėn fiskale

Tiranė, 8 dhjetor 2004 - Parlamenti i Shqipėrisė miratoi gjatė punimeve tė fundit "Paketėn FisGjermania dhe Shqipėria bisedojnė pėr bashkėpunimin ekonomik

Tiranė, 2 dhjetor 2004 - Dje nė Tiranė Gjermania filloi bisedimet me qeverinė e Shqipėrisė pGreenspan: Dollari mund tė zhvlerėsohet pėrsėri

Washington, 20 nėntor 2004 - Kreu i Rezervės Federale tė Shteteve tė Bashkuara, Alan GreenspanVonesa nė thellimin e portit tė Durrėsit

Durrės, 17 nėntor 2004 - Vonohen punimet pėr thellimin e basenit dhe tė kanalit hyrės tė porFMN: Shqipėria nė 2005 me njė rritje ekonomike prej 6%

Tiranė, 15 nėntor 2004 - Situata ekonomike e Shqiperise vazhdon te mbetet mjaft pozitive sidomNė Shkup mbahen takime punuese tė Paktit tė Stabilitetit

Shkup, 13 nėntor 2004 - Qė nga data 17 deri mė 19 nėntor nė kryeqytetin e Maqedonisė, nė ShkMiratohet akciza fiske mbi naftėn
Tiranė, 12 nėntor 2004 - Komiteti Ndėrministror i Politikave Ekonomike miraton propozimin e MinistriHekurudha, pavarėsi ekonomike nga shteti

Tiranė, 10 nėntor 2004 - Hekurudhat shqiptare do tė marrin formėn e njė ndėrmarrje publike meParatė e VEFA u pastruan nė Zvicėr

Zürich, 6 nėntor 2004 – Nė fund tė vitit 1996, nė aeroportin e Zyrihut u arrestua njė peBanka: Tė zhvlerėsohet Leku

Tiranė, 4 nėntor 2004 - Keshilli Mbikeqyres i Bankes Qendrore, ne mbledhjen e tij te pare, venOKB mbėshtet ekonominė shqiptare

Tiranė, 2 nėntor 2004 - Shqipėria do tė ketė mbėshtetje tė mėtejshme nė zhvillimin ekonomik eShqipėria synon tė rrisė rezervat e naftės

Tiranė, 27 tetor 2004 - Ministri i Industrisė dhe Energjitikės Viktor Doda ka bėrė tė ditur seShqipėri: ulen interesat e kredive nė lekė

Tiranė, 15 tetor 2004 - Rėnia e herė pas hershme e normės bazė tė interesit si dhe pritjet pėrRritje mė e vogėl e ekonomisė shqiptare

Tiranė, 1 tetor 2004 - Ecuria ekonomike e vendit nuk ka qenė sipas parashikimeve qė janė dekRritet konsumi i birrės shqiptare pėr 58 pėr qind

Tiranė, 1 tetor 2004 - Prodhimi i birrės nė Shqipėri ėshtė rritur ndjeshėm nė vitin 2003, nėFMN dhe BB: luftė kundėr ekonomisė informale nė Shqipėri

Tiranė, 13 shtator 2004 - Nga rreth 1200 subjekte private tė sektorit tė ndėrtimit nė ShqipėriBiznesi vendas kėrkon Albtelekomin

Tiranė, 10 shtator 2004 - Kompania shtetėrore e telefonisė fikse Albtelekom duhet tė privatiSi do tė privatizohen ndėrmarrjet nė Shqipėri

Tiranė, 6 shtator 2004 - Ne fund te korrikut 2004, perfundoi faza e pare e procesit te privatiNafta, kėrkime nė Adriatik

Tiranė, 30 gusht 2004 - Qeveria shqiptare ka miratuar, nė mbledhjen fundit tė saj, njė marrėveAustrian Airlines shton fluturimet drejt Tiranės

Tiranė, 30 gusht 2004 - Kompania austriake e fluturimeve ajrore “Austrian Airlines” do tė rrisStatistikat: 200 mijė turistė kanė hyrė nė Shqipėri

Tiranė, 27 gusht 2004 - Gjatė 7-mujorit tė parė tė kėtij viti, numri i vizitorėve tė huaj qė kFMN: ulja e taksave - kontraproduktive

Tiranė, 31 korrik 2004 - Shefi i misionit tė FMN-sė, i cili vizitoi Shqipėrinė nga data 19-30Schuessel: Ballkani nė BE deri nė vitin 2014

Vjenė, 29 korrik 2004 - Anėtarėsimi nė BE i shteteve tė Evropės Juglindore ėshtė i mundshėm brShqipėria shėnon pėrmirėsim nė cilėsinė e jetės sė vendit

Tiranė, 19 korrik 2004 - Shqipėria ka shėnuar pėrmirėsim nė cilėsinė e jetės sė vendit, sipasDurrės: 50 milionė dollarė investime nė port

Durrės, 16 korrik 2004 - Investimet qė po realizohen janė bėrė nga Banka Botėrore dhe nga inveBSH: tremujori i parė me likuiditet tė lartė

Tiranė, 13 korrik 2004 - Rritja e depozitave nė sistemin bankar dhe rėnia e investimeve nė tShqipėria drejt privatizimit tė ALBTELECOM dhe ARMO

Tiranė, 6 korrik 2004 -Dy nga kompanitė mė tė mėdha shtetėrore tė telefonave dhe naftės, do tėItalianėt tė gatshėm pėr ndėrtimin e rrugės Durrės-Kukės

Tiranė, 16 qershor 2004 - Njė konsorcium italian me emrin “De Eccher”, ia ka prezentuar QeveriShqipėri: 15 milion USD pėr burimet ujore

Tiranė, 8 qershor 2004 - Bordi i Drejtoreve te Bankes Boterore ka aprovuar nje dite me pare njMalaj: Buxheti shtesė nė dobi tė investimeve publike

Tiranė, 04 qershor 2004 - "Buxheti suplementar i shtetit shqiptar, cili ėshtė hartuar mbi bazėOMV vazhdon kėrkimet nė det

Tiranė, 31 maj 2004 - Gazi i lėngėt ngjall interesin e disa kompanive tė huaja nė vendin tonė.Korridori 8, nxitės i biznesit

Tiranė, 31 maj 2004 - Ambasada italiane nė Tiranė, nė bashkėpunim me Ministrinė e TransporteveShqipėri: projektligji i pronave miratohet nė parim

Tiranė, 28 maj 2004 - Kuvendi miratoi pasditen e djeshme nė parim projektligjin 'pėr kthiminBujqėsia ballkanase 'takohet' nė Shqipėri

Tiranė, 24 maj 2004 - Pėrkrah me panairin, nė tė njėjtėn periudhė kohore nė vendin tonė ėshtėINSTAT: Duhen rreth 700 mijė vende tė reja pune

Tiranė, 20 maj 2004 - Tė pasur tej mase, tė varfėr dhe njė hendek shumė i madh nė mes. Ky ėshtProjekt-ligji i pronave nė parlament

Tiranė, 18 maj 2004 - Parlamenti shqiptar pritet tė marrė nė shqyrtim pas njė kohe tė gjatė sNano takon industralistėt grekė

Athinė, 07 maj 2004 - Nė kuadėr tė vizitės zyrtare qė po zhvillon nė Athinė, Kryeministri FatoBB: ekonomia shqiptare e varur sė tepėrmi nga importet

Tiranė, 26 prill 2004 - Ekonomia shqiptare ka shėnuar rritje mė tė madhe nė sektorėt e shėrbimOpozita kėrkon uljen e ēmimeve

Tiranė, 26, prill 2004 - Opozita nė Shqipėri ka propozuar uljen e ēmimit tė energjisė elektrikBE: korridori 8 nuk ėshtė prioritet

Bruksel, 23 prill 2004 - Korridori i 8-tė pėrjashtohet nga projektet prioritare tė Bashkim'Raiffesien' do te krijojė sindikatėn e euros

Tiranė, 19 prill 2004 – Banka austriake "Raiffeisen" do tė krijojė sindikatėn e euros nė ekonoLinja elektrike Elbasan-Podgoricė, drejt ndėrtimit

Tiranė, 15 prill 2004 - Ministri Shqiptar i Industrisė dhe Energjitikės, Viktor Doda zhvilloiBanka e Shqiperise bėn gati lejen pėr 'Raiffeisen'

Tiranė, 13 prill 2004 - Te merkuren Banka e Shqiperise do t'i jape lejen bankes austriake "RaiNdėrtimi i AMBO-s fillon vitin e ardhshėm

Shkup, 12 prill 2004 - "Ndėrtimi i naftėsjellėsit Shqipėri-Maqedoni-Bullgari, i njohur si AMBOShqipėri: Investimet e huaja 59 USD pėr frymė

Tiranė, 5 prill 2004 - Hyrjet valutore nėpėrmjet investimeve direkte gjatė 2003 nuk ishin mėNjė milion euro pėr pėrmirėsimin e statistikave shqiptare

Tiranė, 5 prill 2004 - Financimi i projektit prej 1 milion euro synon tė pėrmirėsojė statistikMaqedoni: USAID 1,5 milion dollarė kredi pėr NVM-tė

Shkup, 30 mars 2004 - Fondi pėr kreditimin e ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme ofron 1,5 miliIntegrimi ne BE, nis liberalizimi i investimeve

Tiranė, 29 mars 2004 - Banka e Shqiperise ka nisur studimin mbi heqjen e kontrollit per levizjBursa e Tiranės: prezanohet strategjia pėr zhvillim

Tiranė, 27 mars 2004 - Rritja e transparencės dhe kėrkesa reale pėr monitorimin dhe auditim, sShqipėri: rritje e vogėl ekonomike nė 2003

Tiranė, 25 mars 2004 – Ndėrkombėtarėt shprehin pakėnaqėsi pėr zhvillimin ekonomik nė ShqipėrVazhdojnė bisedimet Shqipėri - BE

Tiranė, 15 mars 2004 - Raundi i gjashtė teknik i negociatave ndėrmjet Shqipėrisė dhe BashkimitPėrfundon detajimi i plotė i buxhetit 2004

Tiranė, 04 mars 2004 -Ministri i Financave Arben Malaj, nė njė konferencė shtypi qe dha dje (Ministria e Ekonomisė paraqet axhendėn e investimeve

Tiranė, 03 mars 2004 - Privatizimi i Bankes se Kursimeve dhe fillimi i proēesit te privatizimNė kuvend, drafti pėr "Bioproduktet"

Tiranė, 27 shkurt 2004 - Projektligji "Pėr prodhimin, pėrpunimin, ēertifikimin dhe tregtimin eShqipėri: MTL me Serbinė, vėshtirėsi pėr biznesin vendas

Tiranė, 25 shkurt 2004 - Marrėveshja e tregtisė sė lirė me Serbinė dhe Malin e Zi pritetKėrkohet riaktivizimi i projektit pėr korridorin 8

Bruksel, 23 shkurt 2004 - Komisioni i Transporteve i Parlamentit Europian aprovoi kėto ditė njFilluan negociatat teknike me kompaninė "Airport Partners"

TIRANĖ, 18 SHKURT 2004 - Pėrfaqėsues nga ministrite e Transporteve dhe Telekomunikacioneve siShqipėrisė 25 milionė euro pėr integrim nė BE

Tiranė, 17 shkurt 2004 - Ėshtė deklaruar tashmė nga tė gjithė pėrfaqėsuesit e qeverisė seShqipėri: Qeveria lejon hyrjen e produkteve tė modifikuara gjenetikisht

Tiranė, 9 shkurt 2004 - Projektligji i paraqitur nga Ministria e Mjedisit mbi organizmat eFitime tė majme tė sistemit bankar shqiptar gjatė 2003

Tiranė, 3 shkurt 2004 - Fitimi i sistemit bankar nė fund te vitit 2003, rezultoi me 4.5 miliarRiaktivizohet miniera e nikel-silikatit nė Bitinckė

Tiranė, 3 shkurt 2004 - Rreth 2 milionė USD do tė investojė kėtė vit kompania private shqiptarPolitikanet e korruptuar serb notonin nė naftėn e Saddamit!

Berlin, 2 shkurt 2004 - Sipas njė tė pėrditshmeje tė re irakiane me emrin "Al Mada" SaddCitigroup shpreh interes pėr sektorin bankar shqiptar

Tiranė, 31 janar 2004 - "Citigroup" shpreh interes pėr investime nė sektorin bankar dhe nė ekoShqipėri: shtrenjtohen produktet ushqimore

TIRANĖ, 29 JANAR 2004 - Kjo jave shėnoi rritje tjeter tė ēmimeve tė produkteve kryesore ushqiHuaja e FMN-sė - qesharake pėr Shqipėrinė

Tiranė, 27 janar 2004 - Nė kuadėr tė marrėveshjes sė nėnshkruar nė qershor tė 2002-it midis FMFMN: „Merrni masa tė forta nė qeverisje“

Tiranė, 26 janar 2004 - Fondi Monetar Ndėrkombėtar vendos kushte tė rėnda pėr qeverinė shqiptaBregasi: Do tė rinegocojmė MTL-nė me Kosovėn

Tiranė, 24 janar 2004 - Mė datė 26 tė kėtij muaji do tė ketė njė takim nė mes tė Odės EkonomiBanka Botėrore: 12 milionė USD pėr zhvillimin e bujqėsisė

Tiranė, 23 janar 2004 - Banka Botėrore po financon njė projekt pėr shėrbimet bujqėsore me njProjekti “AMBO” pėrfundon brenda 2004

Tiranė, 20 janar 2004 - Projekti i naftėsjellėsit transballkanik AMBO pritet qė tė pėrfundojBiznesi vendas kėrkon tė blejė 100 % tė INSIG-un

TIRANĖ, 17 JANAR 2004 - Biznesi shqiptar kėrkon qė tė blejė 100 pėr qind tė aksioneve tė kompaRritet prodhimi agro-ushqimor gjatė vitit 2003

TIRANĖ, 16 JANAR 2004 - Prodhimi agroushqimor nė Shqipėri gjatė vitit 2003 ka shėnuar njė rritBK-ja kalon pėrfundimisht nė duart e austriakėve

Tiranė, 15 janar 2004 - Banka e Kursimeve kalon pėrfundimisht nė pronėsi tė austriakėve. ĖshtėEmigrantėt financojnė bizneset e reja

Tiranė, 14 janar 2004 - Tė ardhurat e emigrantėve pėr vitin 2003 i kanė kaluar 700 milionė dolShqipėria rritė fondet pėr shėndetėsinė dhe arsimin

Tiranė, 13 janar 2004 - Strategjia Kombėtare pėr Zhvillim Ekonomik dhe Social (SKZHES) konsideMinierat shqiptare fillojnė tė dalin nga krizat

TIRANĖ, 10 JANAR 2004 - Riaktivizohet sektori minerar nė Shqipėri. Pas shumė vitesh humbje dBritania e Madhe pėrkrahė qeverinė shqiptare

Tiranė, 09 janar 2004 - Britania e Madhe premton pėrkrahje pėr qeverinė shqiptare. Kjo ndihmėKompania maqedonase "Mikrosam" nė listėn e zezė tė SHBA-ve

Shkup, 8 janar 2004 - Kompania nga Maqedonia "Mikrosam" ėshtė vendosur nė listėn e zezė tė SHBDeficiti tregtar: shqiptarėt humbasin 15.8 miliardė lekė

Tiranė, 8 janar 2004 - Pėrkeqėsohet bilanci tregtar shqiptar. Instituti Shqiptar i StatistikavMaqedonia, gjatė vitit 2004 me dogana mė tė ulėta

Shkup, 7 janar 2004 - Peshqit, pijet alkoolike, frutat tropikale, automjetet me prejardhje ngaBSH: Ulen normat bazė tė interesit me 0.5 pėr qind

Tiranė, 6 janar 2004 - Normat bazė tė interesit ulen me 0.5 pėr qind. Nė mbledhjen e radhėsShqipėri: rriten tarifat e energjisė elektrike

TIRANĖ, 5 janar 2004 - Tregu i energjisė nė Shqipėri pėsoi ndryshime tė ndjeshme me fillimiNano: Tė thellojmė reformat dhe shpejtojmė integrimin

Tiranė, 31 dhjetor 2003 - Kryeministri Fatos Nano mblodhi dje kėshillin e ri tė ministrave, pėKuvendi i Maqedonisė miratoi buxhetin pėr vitin 2004

Shkup, 30 dhjetor 2003 - Kuvendi i Republikės sė Maqedonisė miratoi sot nė orėt e mėngjesitAlbtelekom nė 2004 ristarton privatizimin

Tiranė, 29 dhjetor 2003 - Albtelekom ristarton procesin e privatizimit nė 6-mujorin e parė tėShqipėri: Rinegocimi i tarifave doganore

Tiranė, 29 dhjetor 2003 - Qeveria kėrkon argumente pėr tė rinegociuar uljen e tarifave doganorEkonomia shqiptare nė 2003 ėshtė rritur 4 pėr qind

Tiranė, 27 dhjetor 2003 - Shqipėria mbetet sėrish nė tranzicion. Ekonomistėt shqiptarė mbetenACIT: MTL-ja me Maqedoninė ndikon nė rritjen e eksporteve

Tiranė, 27 dhjetor 2003 - Eksportet shqiptare me Maqedoninė kanė pėsuar rritje tė konsiderueshShqipėri: Qeveria ratifikon MTL-nė me Serbinė e Malin e Zi

TIRANĖ, 22 DHJETOR 2003 - Kėshilli i Ministrave nė mbledhjen e tij tė radhės miratoi projektlSkandal me Bankėn e Kursimeve

Tiranė, 20 dhjetor 2003 - Banka “Raiffeisen” e Austrisė ėshtė shpallur mbrėmė papritur fitueseBanka Shqiptare e Kursimeve shitet 95 milionė dollarė

TIRANĖ, 19 Dhjetor 2003 - Banka Raiffeisen e Austrisė fitoi tenderin pėr blerjen e Bankės ShBanka e Kursimeve humb peshė nė tregun bankar

Tiranė, 16 dhjetor 2003 - Banka e Kursimeve vazhdon tė humbė peshėn e saj nė tregun bankar shqACIT: Tregtia e lirė me artikuj tė kufizuar

Tiranė, 15 dhjetor 2003 - Marrėveshjet e tregtisė sė lirė me vendet e rajonit nuk kanė pėrfshQeveria: Garanci pėr ligjshmėrinė e privatizimit tė BK-sė

Tiranė, 15 dhjetor 2003 - Qeveria shqiptare nė mbledhjen e saj tė fundit miratoi vendimin "PėrRaiffeisen e interesuar pėr Bankėn e Kursimeve

Vjenė, 13 Dhjetor 2003 - Drejtues tė bankės austriake "Raiffeisen Zentralbank" kanė deklaruarDinari serb merr tatpjetėn

Beograd, 10 dhjetor 2003 – Dinari serb edhe mė tutje ėshtė duke e humbur vlerėn, njofton APA.Shqipėri: Deficiti tregtar arrin nė 1 miliardė USD

Tiranė, 08 dhjetor 2003 - Tregtia e jashtme pėr 9 mujorin pėson njė deficit prej mė shumė se 1Hungarezėt: nė dhjetor propozimi pėr BK-nė

BUDAPEST 06 DHJETOR 2003 - OTP, banka mė e madhe hungareze, dhe njė nga konkurrentet pėr blerjShqipėria miraton naftėsjellėsin AMBO

TIRANĖ, 05 DHJETOR 2003 - Kėshilli i Rregullimit tė Territorit tė Republikės sė Shqipėrisė (Projektbuxheti dhe Paketa Fiskale nė Kuvend

TIRANĖ, 03 Dhjetor 2003 - Ministri i Financave Kastriot Islami, prezantoi dje para deputetėvRaporti eksport-import do tė ngushtohet nė 1 me 2.5

TIRANĖ, 1 dhjetor 2003 - "Deri nė vitin 2005, raporti eksport - import do tė jetė 1 me 2.5 ngShqipėri: Mbėrrin nė kuvend projektbuxheti 2004

TIRANĖ, 1 dhjetor 2003 - Projektbuxheti 2004 dhe paketa e re fiskale pėr vitin e ardhshėm mbėHolkeri i shqetėsuar pėr deklaratat e Qeverisė


PRISHTINĖ, 29 NĖNTOR 2003 - Kryeadministratori Hari Holkeri ka shprehur shqetėsimet eNė Shqipėri nuk nxitet prodhimi vendas

TIRANĖ, 27 Nėntor 2003 - Mėnyra e vetme pėr tė shtuar tė ardhurat nė buxhet ėshtė zhvillimi dhCani: Ekonomia shqiptare i kthehet rritjes konstante

TIRANE, 26 Nėntor 2003 - Guvernatori i Bankes se Shqipėrise, Shkelqim Cani, ne mbledhjen e KomAnglezėt auditojnė Bursėn e Tiranės

Tiranė, 25 nėntor 2003 - Bursa e Tiranės i ėshtė nėnshtruar kėto ditė njė konsulence tė huaj nPoēi: Rruga Durrės-Morinė do jepet me koncension

Durrės, 24 Nėntor 2003 - Kompani tė huaja janė interesuar pėr tė marrė me koncension rrugėn DuOTP kėrkon 100 % tė aksioneve tė Bankės sė Kursimeve

TIRANĖ, 21 NĖNTOR 2003 - Banka hungareze OTP kėrkon qė tė blejė 100 pėr qind tė aksioneve tė BINSIG drejt fazės sė dytė tė privatizimit
TIRANĖ, 21 NĖNTOR 2003 - Marrėveshjet ligjore pėr privatizimin e INSIG-ut tashmė janė kthyer nė form120 milionė USD pėr termocentralin e Vlorės

VLORĖ, 20 NĖNTOR 2003 - Banka Botėrore vendos pėrfundimisht dhėnien e 120 milionė dollarėve pėBizneset shqiptare humbin 5 miliardė lekė nga pakti me OBT

Tiranė, 17 Nėntor 2003 - Vetėm nga kushtet shtėrnguese tė BE-sė dhe Organizatės Botėrore tė TrShqipėri: Rritet prodhimi i ēelikut dhe ēimentos

Tiranė, 17 Nėntor 2003 - Prodhimi i ēelikut nė Shqipėri ka njė rritje prej rreth 1.2 pėr qindPanairi i vendeve ballkanike dhe Detit tė Zi

Selanik, 15 Nėntor 2003 - Selaniku do tė mirėpresė njė panair tė Partneritetit tė Tregtisė tėMarrėveshje tė reja pėr tregtinė e lirė

Romė, 14 Nėntor 2003 - Pėrfaqėsues te Shqiperise, Bosnjes dhe Herzegovines, Bullgarise, KroaciShtyhet tenderi pėr Aeroportin e Tiranės

Tiranė, 14 Nėntor 2003 - Shpallet nė dhjetor kompania fituese qė do tė ndėrtojė terminalin e rShqipėria mbizotėrohet nga ekonomia informale
TIRANĖ, 12 NĖNTOR 2003 - Shqiptarėt mbi 30 pėr qind tė transaksioneve i kryejnė me para xhepi, ndėrkMeta: Raporti i BE-sė, sinjal pėr mbylljen e negociatave

Tiranė, 9 nėntor 2003 - Ish zv/kryeministri Ilir Meta ka shprehur shqetėsim pėr raportin e pShqipėri: Pėrfundon raundi i tretė i negociatave me BE

DURRĖS, 08 NĖNTOR 2003 - Pėrfundoi sot nė Durrės raundi i tretė zyrtar i negociatave pėr MarBuxheti 2004: Parashihen 47.6 miliardė lekė shpenzime

TIRANĖ, 08 NĖNTOR 2003 - Rreth 47.6 miliardė lekė parashikohen qė tė shpenzohen nė 2004 ngaBanka e Kursimeve nė shėnjestėr tė Hungarezėve

TIRANĖ, 08 NĖNTOR 2003 - Banka hungareze OTP, e cila ėshtė njė nga bankat e interesuara pėrNegociatat Shqipėri-BE: diskutohen Bujqėsia dhe Peshkimi

DURRĖS, 07 NĖNTOR 2003 - Dje nė Durrės, nė kuadėr tė negociatave me Bashkimin Evropian, delegProjekt i ri amerikan pėr nxitjen e eksporteve

Tiranė, 7 Nėntor 2003 - Pėrfaqesuesit e projektit tė ri amerikan pėr Zhvillimin e Ndėrmarrjeve56 % e prodhimit tė energjisė humbet nė rrjet

TIRANĖ, 06 NĖNTOR 2003 - Shqiptarėt vuajnė deri nė 14 orė kufizime, sepse rreth 35 pėr qind eBSH ulė normėn bazė tė interesit nė 7%

TIRANĖ, 04 NĖNTOR 2003 - Banka e Shqiperise mori vendimin per uljen e normes baze te interesitShqiptarėt shpenzojnė shumė jashtė vendit

TIRANĖ, 24 TETOR 2003 - 177 dollarė nė ditė shpenzon mesatarisht njė shqiptar kur udhėton jashPrivatizimi i BK: dy banka ne garė

TIRANĖ, 23 TETOR 2003 - Ne garen per privatizimin e Bankes se Kursimeve konkurojne vetem dy baShitet edhe njė pjesė e INSIG-ut

TIRANĖ, 23 TETOR 2003 - Parlamenti shqiptar javėn e ardhshme pritet qė tė miratojė transferimiIRJM-ja duhet t'i kthej BE-sė 800 mijė euro

SHKUP, 22 TETOR 2003 - Paratė qė nuk iu ndanė tė dėbuarve nga Kosova nė Maqedoni gjatė luftėsShqipėri: 6 pėrqind rritje ekonomike pėr vitin 2003

TIRANĖ, 21 TETOR 2003 - Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Shkėlqim Cani u takua sot me MisiShteti humb ēdo vit 80 milionė USD nga cigaret kontrabandė

TIRANĖ, 20 TETOR 2003 - Administrata tatimore humb ēdo vit mbi 80 milionė dollarė nga kontrabaLigji kundėr piraterisė mbyll televizionet

TIRANE, 17 TETOR 2003 - Televizionet shqiptare dje u pėrballėn me rregullat e reja tė ligjitFMN-ja sjell ekspertėt nė Tiranė

TIRANĖ, 16 TETOR 2003 - Mbėrriti dje nė Tiranė misioni i Fondit Monetar Ndėrkombėtar. HartimiKlubi i Guvernatorėve: zhvillime nė sistemin bankar shqiptar

TIRANĖ, 15 TETOR 2003 - Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Shkėlqim Cani mori pjesė nė ediMiratohet projekti historik i rrugės Durrės-Kukės-Morinė

TIRANĖ, 08 TETOR 2003 - Kėshilli Kombėtar i Rrugėve ka miratuar dje variantin e tretė tė rrugIndeksi global i korupsionit: Serbia perkrah Sudanit

LONDĖR - 08 TETOR 2003 - Nė njė raport tė publikuar dje nga organizata Transparency InternaPėrurohet segmenti i dytė i superstradės Lezhė-Shkodėr

SHKODĖR, 07 TETOR 2003 - Dje nė mbrėmje nė fshatin Bėrdicė, rreth 4 km larg qytetit tė ShkodrėPėrcaktohet varianti pėr rrugėn Durrės-Kukės-Morinė

TIRANĖ, 06 TETOR 2003 - Nesėr, mė 7 tetor, do tė zyrtarizohet pėrfundimisht fillimi i rrugėUSAID jep 526 mijė Dollarė pėr portin e Vlorės

TIRANĖ, 3 TETOR 2003 - Ministri shqiptar i Ekonomisė Arben Malaj dhe ambasadori amerikan nė TiShqipėri: paraja jashtė bankave arrin kulmin

TIRANĖ, 30 SHTATOR 2003 - Paraja jashte sistemit bankar ka arritur kulmin gjate muajit gusht,"Eurobursa" kėrkon tė regjistrohet nė gjykatė

TIRANĖ, 27 SHTATOR 2003 - Ende pa filluar pune e vetmja burse e licensuar per shitjen dhe blerEnergjia: njė milion Dollarė invetime nė Shkodėr

SHKODĖR, 27 SHTATOR 2003 - Zona industriale e Shkodres me ne fund do te lidhet me linjen 20 kiShqipėri-SHBA: marrėveshje pėr transport ajror

WASHINGTON; 26 SHTATOR 2003 - U nenshkrua dje ne Uashington ne Departamentin Amerikan te TransTregtia e lirė kėrkon legjislacion tė standardeve tė BE-sė

TIRANĖ, 26 SHTATOR 2003 - Perputhja e legjislacionit ekonomik e tregtar te vendeve te rajonitGuvernatori i Bankės Shqiptare nė takimin vjetor tė FMN-sė

DUBAI, 25 SHTATOR 2003 - Guvernatori i BSH, Shkėlqim Cani, gjatė qėndrimit nė Dubai tė EmiraBKT: investimet ne rritje

TIRANĖ, 25 SHTATOR 2003 - Banka Kombetare Tregtare (BKT) qe prej momentit te kalimit ne pronesBallkani drejtė njė tregu unik

BARI, 20 SHTATOR 2003 - Mė 30 tetor nė Firencė, ministrat e Financave tė vendeve tė BallkanitNdėrtimi i koridorit 8 perfundon nė 2013

BARI, 20 SHTATOR 2003 - Ministrat e Transportit tė 5 vendeve qė pėrfshihen nė Korridorin 8Emigrantėt sjellin mė pak para nė Shqipėri

TIRANE, 19 SHTATOR - Dėrgesat e emigrantėve shqiptarė kanė pėsuar ulje tė ndieshme gjatė 3 viMinistrat e Transporteve takohen nė Bari pėr Korridorin 8

BARI, 19 SHTATOR - Ministrat e Transporteve tė Korridorit 8 u takuan dje nė Bari tė Italisė meFillon raundi i katėrt i bisedimeve Shqipėri - BE

Tiranė, 18 SHTATOR 2003- Zėvendėskryeministri dhe Ministėr i Shtetit pėr Integrimin Evropian,Shqipėri-Bosnje: marrėveshje pėr transportin

Tiranė, 18 SHTATOR 2003 - Komisioni parlamentar i Politikės sė Jashtme ka miratuar projektilig100 biznese restaurojne 100 shkolla

SHKODĖR, 17 SHTATOR 2003 - Ne kuadrin e nismes "Biznesi dhe shkollat e Veriut te Shqiperise",Vodafone: Do tė investojmė 150 milione euro

TIRANĖ, 12 SHTATOR 2003 - Kryeministri Fatos Nano takoi dje shefin ekzekutiv te "Vodafone OmniBE pėrfundon spekulimet: KORIDORIN 8 NDĖRTOJENI VETĖ

BRUKSEL, 11 SHTATOR 2003 - Korridori 8 nuk ėshtė pjesė e planeve tė BE-sė. Kjo ėshtė pėrgjigAmbasadori shqiptar nė BE: Korridori i 8-tė mbetet aktual

BRUKSEL. 11 SHTATOR 2003 - Ambasadori shqiptar nė Bashkimin Europian, Artur Kuko deklaroi djShqipėri: 40% mė pak turistė

TIRANE, 11 SHTATOR - Ndonėse zyrtarisht shifrat lidhur me sezonin turistik qė po pėrfundon nuTakim Shqipėri-KE pėr kartėn Evropiane tė SME-ve

TIRANE, 10 SHTATOR 2003 - Ne takimin dypalesh Shqiperi-Komisioni Europian, qe u zhvillua sotItalia premton tė angazhohet pėr koridorin 8

BARI - Zėvendėssekretari italian pėr Infrastrukturėn, Guido Viceconte, siguroi angazhimin maksBashkimi Europian braktis Korridorin 8

BRUKSEL, 09 SHTATOR 2003 - Bashkimi Europian pėrjashton Korridorin e 8-tė nga lista e financimRrezikohet edhe ndėrtimi i naftėsjellėsit Shqipėri-Bullgari

ROMĖ, 09 SHTATOR 2003 - Rrezikohet edhe naftėsjellėsi Burgaz-Vlorė. Gazetat italiane pohojnė sAeroporti i Kukėsit brenda 20 muajve hap dyert

TIRANĖ - Shqiptarėt do tė kenė mė shpejt se sa ishte parashikuar njė aeroport tė ri kombėtaBosėt e karburanteve rritin ēmimin e naftės

TIRANĖ, 1 Shtator 2003 - Rritet sėrisht ēmimi i naftės nė tregun shqiptar. Nė pikat e karburanShqipėri: gati projektbuxheti 2004

TIRANĖ, 1 Shtator 2003 - Ministrite e linjes dhe entet e tjera qe operojne me fonde publike iPėrkeqėsohen treguesit e ekonomisė

TIRANĖ - Ēmimet jane rritur, te ardhurat jane ne ulje, deficiti buxhetor eshte ne rritje, dukeNis spekulimi me euron, leku bie 2 pike

TIRANĖ - Per here te pare dje, qe nga prezantimi i euros fizike ne tregje, fillojne spekullimeTregtia e lirė me BE: gati lista e produkteve bujqėsore


TIRANĖ, 27 GUSHT 2003 - Ministria e Bujqesise dhe Ushqimit ka pergatitur listen e produkKonkurencė rajonale pėr investimet e huaja

Shtepia konsultuese britanike "Economist Intelligence Unit" vitin e kaluar shpalli nje studimNaftėsjellėsi AMBO pėrfundon nė 2006

TIRANĖ, 21 GUSHT 2003 - Ka perfunduar studimi ambjental, pjese e fisibilitetit te naftesjellesKorridori 8 - AMBO, zbarkojnė amerikanėt nė Tiranė

TIRANĖ, 20 GUSHT 2003 - Naftėsjellėsi transballkanik dhe ndėrtimi i termocentralit tė ri nėBujqesia: fillon hartimi i ligjeve per subvensionin

TIRANĖ, 19 GUSHT 2003 - Ministria e Bujqesise dhe e Ushqimit ka filluar hartimin e nje paketeShqipėri: Borxhi i jashtėm mbi njė miliardė USD
TIRANĖ, 18 GUSHT 2003 - Borxhi i jashtem i shtetit shqiptar per gjashtemujorin e pare te vitit i kalKursimet nė Euro, mė shumė se nė dollarė
TIRANĖ, 16 GUSHT 2003 - Nė Bankėn e Kursimeve depozitat nė euro janė mė tė larta se ato nė dollarė.Arkėtimet e KESH do t'i mbledhė sektori privat
TIRANĖ, 15 GUSHT 2003 - Mospagimi i faturave tė energjisė elektrike nga ana e konsumatorėve nuk do tKompanitė shqiptare, suksesi i privatizimit nė Kosovė
TIRANĖ, 13 GUSHT 2003 - Ftesa zyrtare qe beri para pak kohesh Ministri i Ekonomise se Kosoves, Ali JVazhdojnė pezullimet nė doganat shqiptare
TIRANĖ, 12 GUSHT - Drejtoresha e Doganave Tatjana Kongoli ka firmosur dje dhe 2 pezullime te tjera qNumėr rekord i turistėve kosovarė
KUKĖS, 10 GUSHT - Arrijnė shifrat rekorde tė kalimit tė shtetasve nga Kosova pėr nė Shqipėri pėr kėtShqipėri: shlyhen 161 milione USD borxhe
TIRANĖ, 9 GUSHT 2003 - Shuma qe cdo shqiptar ka paguar per shlyerjen e detyrimeve te jashtme dhe te“Raiffeisen Bank”, gati pėr tė blerė Bankėn e Kursimeve
Drejtori i Pėrgjithshėm i Bankės sė Kursimeve, Ardian Kamberi, tregon tė fshehtat e privatizimit tėForcimi i euros, bie tregtia me Bashkimin Evropian
TIRANĖ - Rritja e vleres se euros ne tregjet nderkombetare ka ndikuar ne uljen e volumeve tregtare tQeveria italiane jep nje kredi pėr rrugėn Lushnjė-Fier
TIRANE - Qeveria italiane do tė financojė me anė te kredive tre projekte ne sektore te ndryshem te iShqipėri: tregues pozitivė nė sektorin energjetik
Zyrtarėt e energjisė njoftuan pėr njė pėrmirėsim tė ndjeshėm tė shifrave qė tregojnė se kriza e mungKuvendi miraton marrėveshjen e tregtisė sė lirė
TIRANE, 29 KORRIK 2003 - Kuvendi i Shqipėrisė miratoi dje unanimisht Marrėveshjen e Tregtisė sė lirėVarianti me i shkurtėr pėr rrugėn Durrės-Morinė
TIRANĖ - Lobi parlamentar per rrugen Durres-Morine, ka vleresuar angazhimin e partive politike per tRėnie tjeter e normės bazė tė interesit tė lekut
TIRANĖ - Per muajt ne vijim parashikohen hapesira per politike "te zbutur" monetare, shprehet guvernFrancezėt fitojnė konkursin pėr qendrėn e Tiranės
TIRANE (25 Korrik) - Qendra e metropolit shqiptar ėshtė nė duar tė francezėve. Firma projektuese "ArNė Tiranė pėrfundoi misioni njėjavor i FMN-sė
Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN) organizata e rėndėsishme financiare me tė cilėn qeveria socialistePrivatizimi i BK: nisin diskutimet pėr heqjen e monopolit
TIRANĖ - Grupi i punes per privatizimin e Bankes se Kursimeve eshte mbledhur dje per te hequr pozitaFMN: Gjeni ēelėsin e tėrheqjes sė investimeve
Fondi Monetar Ndėrkombėtar jep kėshilla pėr zbatimin e projekteve tė huaja nė Shqipėri. Drejtori i mShqipėri: Bisedime pėr tregti tė lirė me BE-nė
Shqipėria dhe Bashkimi Evropian kanė nisur bisedimet pėr arritjen e marrėveshjes sė tregtisė sė lirėNė Shqipėri vazhdojnė kėrkimet e naftės
TIRANĖ - Rreth 64 milionė USD arrin shuma qe kompanitė e huaja po investojnė prej fillimit te vitit,Banka Amerikane fiton rreth 3 milion dollarė
Gjatė vitit 2002 Banka Amerikane e Shqipėrisė ka realizuar njė fitim neto prej 3.4 milionė dollarė,Pogradec: vazhdojnė konsultimet pėr korridorin 8
14 KORRIK 2003 - Presidentėt e Maqedonisė, Shqipėrisė dhe Bullgarisė, Boris Trajkovski, Alfred MoisiPakti i Stabilitetit jep llogari nė Tiranė
Me date 17 korrik ne Tirane do te zhvillohet nje takim i perfaqesuesve te zyres se Paktit te StabiliKorridori i mbetur nė letra dhe nė premtime
Nė Takimin e ministrave tė jashtėm dhe zyrtarėve tė lartė tė vendeve qė perfshihen nė Korridorin 8,Banka e Shqipėrisė ulė normėn bazė tė interesit me 0.5 %
TIRANĖ, 11 KORRIK 2003 - Banka e Shqipėrisė ulė normėn bazė tė interesit me 0.5 pėr qind. Mė shumė mShqipėri: rriten importet - ulet vetėm ai i birrės
Tiranė, 10 KORRIK 2003 - Pėr gjashtė-mujorin e parė tė kėtij viti treguesit sasiorė tė zhdoganimeveBSH: studim per vleresim te pavarur te ekonomise
Banka e Shqiperise eshte duke studiuar nje mundesi per arritjen ne nje vleresim te pavarur te tregueSteve Forbes nė Shqipėri
Steve Forbes, njė nga figurat e njohura tė politikės dhe ekonomisė amerikane mendon se ekonomia shqiShqipėri: liēenca e tretė nė telefoninė celulare
Qeveria shqiptare vendosi tė liēensojė kėto ditė njė kompani tė tretė pėr telefoninė e lėvizshme meRezerva valutore arrin nė 908 milionė USD
Rezerva valutore e Bankės sė Shqipėrisė pritet tė arrijė nė fund tė kėtij viti nė 908,5 milionė dollJanar-Mars: investimet e huaja 27 milionė dollarė
Investimet e huaja direkte pėr periudhėn janar-mars tė kėtij viti nė Shqipėri vlerėsohen tė kenė qėnFMN e pakėnaqur me reformat nė Shqipėri
TIRANĖ - Reforma strukturore nė Shqipėri nuk ka ecur, sipas parashikimeve dhe po kėshtu, mbledhja eQeveria shqiptare pro tregtisė sė lirė me Kosovėn
TIRANĖ - Qeveria e Shqipėrisė miratoi nė parim marrėveshjen e tregtisė sė lirė me misionin e KombeveTirana bėhet me bursė tregtare
TIRANĖ, 04 KORRIK 2003 - Duke filluar nga dje, ambienti ekonomik nė Shqipėri bėhet me treg kapitalesTurqit kėrkojnė tė blejnė Albtelekomin

“Global Communication Network” shpreh interes pėr telefoninė fikse shqiptare. Qeveria turkeKoridori 8 - prioritet pėr Italinė si kryesuese e BE-sė
Italia premtoi se Korridori i Tetė do tė jetė prioritet i saj jo vetėm gjatė presidencės sė BashkimKonfirmohet angazhimi politik pėr projektin -Korridori 8-
Tiranė, 30 qershor 2003 - Ministrat e Jashtėm tė vendeve tė nėpėr tė cilat do tė kalojė Korridori 8,Pak kredite pėr industrinė ushqimore
Kreditimi i sektorit te bujqesise dhe industrise ushqimore ne Shqipėri, nga institucionet bankare vaBankat evropiane shprehin interes pėr bankėn e kursimeve
Disa banka serioze evropiane kane shprehur interes per privatizimin e te vetmes banke shteterore neGjendja ekonomike nė Ballkan ėshtė katastrofale
Vjenė, 25 qershor 2003 - Sipas njė studimi tė Institutit pėr Krahasime Ekonomike Ndėrkombėtare – WIITuristėt kosovarė ngrisin vlerėn e lekut
Tiranė, 25 qershor 2003 - Mijėra turistė kosovarė qė po qėndrojne pėr pushime nė plazhet shqiptare kShqipėria fillon eksportin e prodhimeve bujqėsore
25 qershor 2003 - Investimet e fermerėve shqiptarė nuk po shoqėrohen me njė sistem tė mjaftueshėm maRritet kėrkesa pėr kromin shqiptar
Rritet kromi “Made in Albania” nė tregjet evropiane. Rritja e ēmimit tė kromit nė tregjet ndėrkombėtShqipėria synon tė rrisė tė ardhurat pėr kokė banori
TIRANĖ, 22 qershor 2003 - Sipas parashikimeve tė Ministrisė shqiptare tė Financave nė vitin 2006 nivSelaniku nuk sjell gjė tė re pėr Kosovėn
SELANIK, 22 qershor 2003 – Samiti i Bashkėsisė Evropiane nė Selanik pėrfundoi pa ndonjė vendim konkrKESH investon 2 miliardė lekė nė distribuim
TIRANĖ, 20 qershor 2003 - Kėshilli drejtues i Korporatės Elektroenergjitike Shqiptare (KESH), njoftoFilloi Samiti i Selanikut
SELANIK, 19 qershor 2003 - Nė kuadėr tė Samitit tė BE-sė qė po mbahet nė Selanik, pėrpos ēėshtjeve tDy pika tė reja kufitare mes Shqipėrisė e Maqedonisė
TIRANĖ, 19 qershor 2003 - Shqipėria dhe Maqedonia kanė rėnė dakord tė hapin edhe dy vendkalime tė reShqipėria dhe FMN nėnshkruajnė marrėveshje mirėkuptimi
TIRANĖ - Dje nė Tiranė qeveria shqiptare ka ripėrtėrirė marrėveshjen e mirėkuptimin me Fondin MonetaTė ndėrtohet njė tunel nėnujor Shqipėri-Itali
ROMĖ, 18 qershor 2003 - Gjatė njė vizite, qė i bėri homologut tė tij italian Antonio Martino, MinistBE: 200 milion euro mė tepėr pėr vendet e Ballkanit
LUKSEMBURG – Zyrtarė tė Komisionit Evropian kanė bėrė tė ditur pas samitit tė ministrave tė punėve tHulumtohen rezervat e naftės nė Shqipėri
VJENĖ – Gjigandi austriak i industrisė sė pėrpunimit tė naftės OMV ka filluar nė fund tė prillit hulMarrėveshje transporti Shqipėri-Bullgari
TIRANĖ – Dje nė Sofje Shqipėria dhe Bullgaria kanė nėnshkruar njė marrėveshje bilaterale pėr transpo| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail