Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Indeksi global i korupsionit: Serbia perkrah Sudanit


LONDĖR - 08 TETOR 2003 - Nė njė raport tė publikuar dje nga organizata Transparency International me seli nė Londėr, vendet nė tranzicion tė Ballkanit vazhdojnė tė goditen nga korrupsioni.

Nė mesin e 133 vendeve nga mbarė bota, bazuar nė, siē thuhet, "indekset e perceptueshmėrisė sė korrupsionit", Unioni Serbi – Mali i Zi ėshtė nė vendin e 106 sė bashku me Maqedoninė, me Bolivinė, me Sudanin, me Ukrainėn, me Hondurasin dhe me Zimbabvenė.

Sipas kėsaj liste as Shqipėria me vendin e saj tė 92 –tė nuk ka kaluar mė mirė. Bosnjė Hercergovina ėshtė e 70-ta sė bashku me pesė vende tė tjera.

Greqia, i vetmi vend ballkanik anėtar i Bashkimit Evropian ėshtė nė vendin e 50-tė, qė ėshtė pozicioni mė i mirė nė rajonin e Ballkanit.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail