Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Projekt-ligji i pronave nė parlament


Tiranė, 18 maj 2004 - Parlamenti shqiptar pritet tė marrė nė shqyrtim pas njė kohe tė gjatė shtyrjesh projektligjin e debatueshėm pėr njohjen, kthimin dhe kompensimin e pronave, por shoqatat e ish- pronarėve vazhdojnė tė mbeten skeptike pėr zgjidhjen e ofruar.

Dy forcat kryesore politike, socialistėt nė pushtet dhe demokratėt nė opozitė, deklarojnė se kėrkojnė miratimin e njė ligji qė tė zgjidhi problemet e shumta tė pronės, qė janė acaruar ndjeshėm gjatė tranzicionit.

Njė ish-pronar dhe sekretari i shoqatės "Pronėsi me drejtėsi", Agim Toro, thotė se kalvari i kėrkimit pėr kthimin e pronave kėtė dekadėn e fundit ka qenė shumė i gjatė pėr shumė ish-pronarė.

Ai (projekt-ligji) mbėshtetet jo nė kthimin fizik (tė pronės), por nė kompensimin fizik tė pronarėve dhe lė nė fuqi tė gjitha abuzimet qė janė bėrė deri tani.

ECIKS / BBC
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail