Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

FMN: Gjeni ēelėsin e tėrheqjes sė investimeve

Fondi Monetar Ndėrkombėtar jep kėshilla pėr zbatimin e projekteve tė huaja nė Shqipėri. Drejtori i misionit tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN) nė Tiranė, Hossein Samiei, gjatė njė takimi tė bėrė ditėt e fundit me ministrin e Financave, Kastriot Islami, ėshtė shprehur “duhen gjetur mekanizma pėr thithjen e projekteve me financim tė huaj”. Nė takimin dypalėsh u diskutua gjerėsisht pėr bashkėpunimin mes qeverisė shqiptare dhe FMN-sė nė lidhje me “zbatimin e tė gjitha reformave, nė funksion tė ruajtjes sė stabilitetit makroekonomik, realizimin e tė gjitha detyrave dhe angazhimeve qė garantojnė njė rritje tė qėndrueshme ekonomike”. Burime pranė Ministrisė sė Financave bėjnė tė ditur se gjatė takimit u fol edhe pėr "realizimin e objektivave strukturore dhe masat qė duhet tė plotėsohen nė kuadrin e Programit tė Reduktimit dhe Zbutjes sė Varfėrisė (PRGF), tė pėrcaktuara nė memorandumin e fundit tė mirėkuptimit, tė nėnshkruar mes dy palėve nė 16 qershor 2003".

ECIKS / SHEKULLI
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail