Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Miratohet projekti historik i rrugės Durrės-Kukės-Morinė


TIRANĖ, 08 TETOR 2003 - Kėshilli Kombėtar i Rrugėve ka miratuar dje variantin e tretė tė rrugės Durrės-Kukės-Morinė me drejtim Prishtinėn. Nė njė takim tė sotėm, nė prani tė kryeministrit Fatos Nano, i cili ėshtė edhe kryetar i kėtij Kėshilli, ėshtė vendosur qė rruga tė kalojė pėr 175 km nga 180 sa ishte nė njė variant tė mėparshėm. Nėrkaq varianti i tretė dhe mė i shkurti ėshtė edhe mė i pranueshėm nė aspektin infrastrukturor dhe kalon nėpėr zonat verilindore tė Shqipėrisė.

Rruga do tė kalojė nė Durrės, Rrėshen, Kukės, Morinė, pėr tė vazhduar nė Prizren nė Kosovė.

Poashtu ėshtė vendosur qė fillimi i ndėrtimit tė kėsaj rruge tė jetė 28 nėntori, Dita e Flamurit.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail