Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kuvendi i Maqedonisė miratoi buxhetin pėr vitin 2004


Shkup, 30 dhjetor 2003 - Kuvendi i Republikės sė Maqedonisė miratoi sot nė orėt e mėngjesit buxhetin pėr vitin 2004, i cili kap shumėn rreth 60 miliardė denarė ose 0.5 pėr qind mė i madh se nė vitin paraprak. Miratimi i buxhetit pėr vitin e ardhshėm ėshtė bėrė me 65 vota "pro" dhe 15 "kundėr". Nga shuma e pėrgjithshme e buxhetit 20.938 miliradė denarė janė paraparė pėr pagat, mėditjet dhe kompensime, 22.391 miliardė pėr transfere rrjedhimore,1.145 miliardė pėr reforma strukturore, ndėrsa 922 milionė denarė pėr reformat nė administratėn publike. Njė risi nė buxhetin e sivjetėm ėshtė pavarėsia e buxhetit gjyqėsor, i cili ėshtė i vetmi qė shėnon rritje nė krahasim me vitin e ardhshėm dhe qėllimi i tė cilit ėshtė modernizimi i gjyqėsisė.


ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail