Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrfundon detajimi i plotė i buxhetit 2004


Tiranė, 04 mars 2004 -Ministri i Financave Arben Malaj, nė njė konferencė shtypi qe dha dje ( E Enjte), bėri publik faktin, se ėshtė bėrė gati detajimi i plotė i buxhetit tė shtetit pėr vitit 2004. "Eshtė momenti qė ministritė e linjės tė caktojnė prioritetet e tyre dhe t'i pėrshtasin ato me prioritetet ekonomike tė vendit", tha Malaj. Sipas Ministrit Malaj, po pėrfundon edhe buxheti faktik i vitit 2003, pėr tė cilin ėshtė diskutuar edhe me pėrfaqėsuesit e FMN-sė dhe po punohet pėr t'a paraqitur atė pėrpara Kuvendit tė Shqipėrisė. "Momentalisht jemi nė fazėn e rakordimit tė shifrave", u shpreh ai. Ministri tha se, ka filluar puna pėr pėrgatitjen e Programit Buxhetor Afatmesėm 2005-2007 dhe "po harmonizohen proritetet sektoriale, me ato tė pėrcaktuara pėr zhvillimin ekonomik tė vendit". Nė pėrfundim, theksoi Malaj, janė edhe njė sėrė ligjesh si "ligji organik i buxhetit", ligji "pėr borxhin" etj., si edhe njė vendim (i cili do tė paraqitet nė Qeveri pėr miratim), qė pėrmirėson marrjen nė punė tė doganierėve.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail