Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

OKB mbėshtet ekonominė shqiptare


Tiranė, 2 nėntor 2004 - Shqipėria do tė ketė mbėshtetje tė mėtejshme nė zhvillimin ekonomik e social pas anėtarėsimit tė para pak ditėve nė Kėshillin Ekonomik e Social tė Kombeve tė Bashkuara (ECOSOC). Nė njė konferencė pėr shtyp, ministri shqiptar i Ekonomisė dhe ai Punėve tė Jashtme kanė bėrė tė ditur se me anėtarėsimin e Shqipėrisė nė kėtė organ, do tė ketė mbėshtetje tė madhe ndaj politikave tė zhvillimit ekonomik, punėsimit dhe programeve sociale. Shqipėria u pranua si anėtar i Kėshillit Ekonomik e Social tė OKB-sė ditėt e fundit tė muajit qė sapo lamė pas dhe do tė jetė anėtar pėr dy vjet me radhė, duke nisur qė janarin qė vjen.

Kėshilli Ekonomik e Social pėrbėhet nga 54 vende qė janė anėtare tė Kombeve tė Bashkuara. Nė tė miratohen tė gjitha fondet nė dispozicion tė Kombeve tė Bashkuara qė nevojiten pėr financimin e projekteve nė fushėn ekonomike, sociale, kulturore dhe nė fusha tė tjera. "Ky organ ėshtė pėrgjegjės pėr inicimin dhe mbeshtetjen e politikave dhe programeve e standardeve tė jetesės, punėsimin, zhvillimin ekonomik e social dhe koordinimin e bashkėpunimit ndėrkombėtar nė fushėn ekonomike, sociale dhe kulturore si dhe pėr nxitjen e mbrojtjes dhe respektimit pėr tė drejtat e njeriut nė botė” tha dje ministri Angjeli.

ECIKS / Shekulli
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail