Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Britania e Madhe pėrkrahė qeverinė shqiptare


Tiranė, 09 janar 2004 - Britania e Madhe premton pėrkrahje pėr qeverinė shqiptare. Kjo ndihmė do tė ketė tė bėjė me zbatimin e Strategjisė Kombėtare tė Zhvillimit Ekonomik dhe Social. Njė gjė e tillė ėshtė bėrė e ditur nga zv/ambasadori i Britanisė sė Madhe Joe Preston, nė takimin qė ka zhvilluar me ministrin e ri tė Financave, Arben Malaj. “Qeveria e Britanisė sė Madhe do tė vazhdojė tė mbėshtesė qeverinė shqiptare nė procesin e asociim- stabilizimit dhe atė tė integrimit euroatlantik”, ka deklaruar ambasadori.

Nė emėr tė qeverisė britanike Preston ka premtuar mbėshtetje tė plotė pėr vazhdimėsinė dhe progresin e projekteve tė bashkėpunimit midis departamentit pėr zhvillim ndėrkombėtar dhe ministrisė sė Financave.

Nga ana e tij ministri i Financave Arben Malaj, nė emėr tė qeverisė shqiptare, ka shprehur gatishmėrinė dhe vullnetin e tij pėr forcimin dhe rritjen e bashkėpunimit nė tė ardhmen midis dy vendeve.

Burime zyrtare pranė Ministrisė sė Financave pohojnė se Malaj dhe Preston biseduan edhe pėr asistencėn qė ofron departamenti pėr Zhvillim Ndėrkombėtar, pėr Strategjinė Kombėtare tė Zhvillimit Ekonomik e Social, pėr asistencėn teknike qė ky institucion jep nė fushėn e buxhetit afatmesėm dhe vjetor, etj.

Zv/ambasadori i Britanisė sė Madhe, Joe Preston, ka premtuar gjithashtu qė qeveria britanike do tė ndihmojė edhe nė progresin e reformės nė administratėn tatimore.

ECIKS / BIZNESI
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail