Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėri: Qeveria ratifikon MTL-nė me Serbinė e Malin e Zi


TIRANĖ, 22 DHJETOR 2003 - Kėshilli i Ministrave nė mbledhjen e tij tė radhės miratoi projektligjin, "Pėr ratifikimin e Marrėveshjes sė Tregtisė sė Lirė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Serbisė dhe Malit tė Zi".

Marrėveshja e Tregtisė sė Lirė ndėrmjet dy vendeve u nėnshkrua nė muajin Nėntor tė kėtij viti nė Romė dhe ėshtė rezultat i proēesit tė angazhimit rajonal. Ndėrkohė ėshtė bashkėrenduar dhe koordinuar edhe me komunitetin e biznesit shqiptar, ndėrmjet pjesmarrėsve nė grupin ndėrministror, por edhe konsultave dhe thithjes sė mendimeve nga ky komunitet.

Pėr ndryshim nga tė gjitha marrėveshjet e tjera tė kėtij lloji tė nėnshkruara deri tani, MTL me Serbinė dhe Malin e Zi pati tė domosdoshėm njė raund tė tretė negociimi, pėr arsye se komuniteti i biznesit tė bujqėsisė paraqiti vėrejtje lidhur me sasitė e konēensionit tė importit shqiptar tė miellit nga Serbia dhe Mali i Zi.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail