Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kuvendi miraton marrėveshjen e tregtisė sė lirė

TIRANE, 29 KORRIK 2003 - Kuvendi i Shqipėrisė miratoi dje unanimisht Marrėveshjen e Tregtisė sė lirė midis Kosovės e Shqipėrisė. Marrėveshja e tregtisė sė lirė midis Kosovės e Shqipėrisė ishte nėnshkruar nga ish-kryeadministratori Mikael Shtajner dhe nga ministri i ekonomisė sė Shqipėrisė, Arben Malaj. Ajo synon rritjen e shkėmbimeve tregtare dhe krijimin e hapėsirės pėr mbrojtjen e prodhimeve dhe bizneseve tė tė dy vendeve. Anėtarėt e komisionit pėr ekonomi tė Kuvendit tė Shqipėrisė vlerėsuan se kjo marrėveshje ėshtė edhe njė hap pėrpara drejt forcimit tė lidhjeve ekonomike midis dy vendeve.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail