_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  PROJEKTET E KALUARA DHE TË TASHME TË ECIKS
   

Publikuar online me: 1.11.2006, 22:39
Promovimi i Investimeve tė huaja nė Kosovė

Kategoria: Projekt
Periudha: Nėntor 2006 - Nėntor 2009
Donatori/Klienti: Austrian Development Agency (ADA) / Qeveria e Kosovės

Nė kuadėr tė kėtij projekti tė propozuar nga ECIKS e tė financuar nga ADA, ECIKS pėrfaqėson Agjencinė e Kosovės pėr Promovimin e Investimeve (IPAK) nė rajonin gjermanofolės... mė shumė

 

Publikuar online me: 24.10.2008, 13:29
Zhvillimi i strategjisė kombėtare pėr promovimin e investimeve

Kategoria: Projekt
Periudha: Tetor 2008 -
Donatori/Klienti: FIAS (Banka Botėrore) / Qeveria e Kosovės

Ne kuader te ketij projekti ECIKS i koordinon aktivitetet me FIAS / Banka Boterore dhe me Qeverine e Kosoves si dhe jep kontributin e tij ne zhvillimin e strategjise se pare kombetare per promovimin e investimeve. .. mė shumė

 

Publikuar online me: 18.12.2008, 13:19
Perceptimi i investitoreve

Kategoria: Studim
Periudha: Dhjetor 2008 -
Donatori/Klienti: FIAS/IIWB (Banka Botėrore)

Ne kete studim te FIAS / Banka Boterore, ECIKS jep kontributin e tij permes hulumtimit dhe perpilimit te pjeseve te studimit... mė shumė

 

Publikuar online me: 12.10.2005, 12:44
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe ndėrmarrjeve nė Kosovė

Kategoria: Studim
Periudha: Tetor 2005 - Nėntor 2005
Donatori/Klienti: Austrian Development Agency (ADA)

Nė kuadėr tė kėtij projekti, ECIKS ka pėrpiluar njė studim tė detajuar rreth potencialeve tė sektorėve ekonomik dhe ndėrmarrjeve nė Kosovė. Projekti ėshtė financuar nga ADA (Studimi nė gjuhėn gjermane mund tė shkarkohet nga sekcioni i publikimeve)... mė shumė

 

Tė gjitha | Projekte | Studime

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org