_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  PUBLIKIME
   
12.06.2013
Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
Dokument Pozicionues i publikuar me rastin e 10 vjetorit tė themelimit tė Nismės Ekonomike pėr Kosovėn – ECIKS

6.07.2011
Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
Broshura e aktualizuar "Investing in Kosovo" (2011) ofron informatat dhe te dhenat me te reja per investitoret e huaj potencial.

6.07.2011
"Factsheet Kosovo" (2011)
Nje "Factsheet" i aktualizuar per Kosoven i publikuar nga ECIKS, perfshire faktet kryesore rreth ekonomise, gjeografise, popullates, mundesive per investime, arsimit, integrimeve evropiane, telekomunikacionit, transportit, drejtesise dhe sigurise.

6.07.2011
"Success Stories from Kosovo"
Tregime suksesi nga Kosova, publikuar nga ECIKS.

26.01.2011
Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
Nje broshure e detajuar ne gjuhen angleze rreth ligjeve mbi kompanite, tatimin, punesimin dhe rregulloreve tjera ne Kosove.

24.11.2010
CD-ROM: Investing in Kosovo
Shfletoni Online permbajtjen e nje CD-ROM-i te publikuar nga ECIKS ne emer te APIK-ut, e qe permban informata te detajizuara, broshura e fletushka per investitoret potencial.

24.09.2010
10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
Nje fletushke e formatit te vogel ne gjuhen Angleze, publikuar nga ECIKS, rreth 10 arsyeve kryesore per te investuar ne Kosove (2010).

20.09.2008
Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
Njė broshurė e detajizuar e ECIKS nė gjuhėn angleze mbi sektorin e bujqėsisė dhe industrisė sė ushqimit nė Kosovė.

20.09.2008
Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
Njė broshurė e detajizuar e ECIKS nė gjuhėn angleze mbi sektorin e prodhimit primar dhe pėrpunimit tė drurit nė Kosovė.

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org