_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  ANALIZA
   

13.12.2011
Dita D pėr Euron
Kujtim Dobruna, Vjenė, 7 dhjetor 2011...


5.11.2010
Gjenerata Ninja!

Kujtim DOBRUNA

...


23.02.2010
Papjekuria greke

Kujtim Dobruna

...


21.02.2010
Kosova 2.0


Kujtim Dobruna


5.01.2010
2010- vit i bursės shqiptare?

2009 ishte viti kur kapitalizmi nu...


26.02.2009
Rrokullisni paranė


Kujtim Dobruna / Vjenė


29.09.2008
Ēfarė po ndodhė nė tregjet financiare botėrore?

Nga Uk Lushi

Ndjekėsit ...


1.07.2008
Klasifikimi kreditor i Kosovės
Nga: UK LUSHI

Ditėve tė f...


19.06.2008
Integrimi nė BE, megjithatė pika e zezė

Nga Naim Gashi


</...


17.06.2008
Rėndėsia e promovimit tė investimeve dhe tregimi mbi ECIKS-in

Uk Lushi, New York

...


19.02.2008
Pavarėsia - rruga drejt zhvillimit ekonomik

Shkruan: Naim Gashi

Nd...


10.01.2008
Ndizet motori i zhvillimit ekonomik


Kujtim Dobruna / Vjenė, dhje...


10.01.2008
Po vijnė rusėt

Kujtim Dobruna / Vjenė, gusht 2007...


30.05.2006
Kosovės nuk i duhet Gazpromi

Kujtim DOBRUNA / Vjenė / maj 2006<...


7.03.2006
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi

Qeverinė e re e presin detyr...


14.02.2006
Kosovės i duhet perspektiva evropiane

Kujtim Dobruna / Vjenė / shkurt ...


13.07.2005
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!

Kujtim DOBRUNA / Vjenė, korrik 2...


3.12.2004
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?
Kujtim DOBRUNA, ECIKS, dhjetor 2004


4.08.2004
Ndalimi i subvencioneve - shansė pėr fermerėt kosovar
Kujtim DOBRUNA, ECIKS, 4 gusht 2004


28.01.2004
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Kujtim Dobruna / ECIKS

2...


1.10.2003
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Kujtim Dobruna, ECIKS, 1 TETOR 2003
...


11.08.2003
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Arian SHALA, ECIKS, 11.08.2003


24.06.2003
Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
Edmond SHABANI, ECIKS, 25.06.2003
<...


15.06.2003
Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
Kujtim DOBRUNA, ECIKS, 15.06.2003
...


15.06.2003
Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
Hamėz MORINA, Arben JUSUFI, ECIKS, 15.06...


15.06.2003
Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !
Ali VISHAJ, ECIKS, 15.06.2003


 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org