_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  SHERBIMET E ECIKS
   
ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara të mundësive në Kosovë dhe të nevojave të investitorëve potencial, ECIKS është në pozitë unike për të bërë këtë. Për më shumë, në kuadër të projektit për promovimin e investimeve, shumica e shërbimeve për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët potencial në Austri, Gjermani dhe Zvicërr jane gratis.

Shėrbime pėr ndėrmarrjet kosovare
Identifikimin i partnerėve tė huaj
Ndihmė nė fushėn e tregtisė me ndermarrjet nga Bashkimi Evropian
Identifikimi i investitorėve potencial pėr investime tė pėrbashkėta
Ndihma nė transferin e teknologjise dhe tė Know-How
Konsulencė nė fushėn e biznesit dhe atė ligjore


Shėrbimet pėr ndėrmarrjet e huaja dhe investitorėt potencial
Informata mbi mundėsitė e investimeve
Informata dhe analiza tė tregut
Ndihmė me institucionet lokale
Informata mbi ambientin e biznesit
Informata mbi kornizėn ligjore
Identifikimi i partnerėve lokal
Hulumtimi i tregjeve tė reja
Consulencė nė fushėn e biznesit dhe atė ligjore
Shėrbime After-CareVizitoni portfolion tone per te pare listen e klienteve tane te biznesit dhe klienteve institucional.
 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Kompania austriake ATI GmbH investon ne sektorin e bujqėsisė
> 10-vjetori i ECIKS: „New Deal“ per ekonominė e Kosovės
> Llamkosi pėrgatitet edhe pėr 350 vende tė reja pune
> Nė mars shpallet tenderi pėr ndėrtimin e “Kosova e re”
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Njė Marrėveshje e Re pėr Kosovėn
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org