_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | PATRONANCA | VEGĖZA      
             
   
  ARKIVA E LAJMEVE TË ECIKS - TË GJITHA LAJMET
   
10.06.2012, 21:40
Qė tani mund tė niset autostrada drejt Shkupit

8.06.2012, 18:19
Turqit ofrojnė 26.3 milionė euro pėr rrjetin e distribuimit

5.06.2012, 18:38
Donatorėt nuk i kanė pėrmbushur zotimet ndaj Kosovės

29.05.2012, 20:07
Investitorėve potencial nė PTK u premtohet transparencė

29.05.2012, 18:52
“Trepēa” fiton mbi 10 milionė nga kontrata me zviceranėt

26.05.2012, 18:51
Fondi Slloveno-Kosovar i Pensioneve investon nė letra me vlerė

16.05.2012, 13:18
Hapet EXPOKOS, rreth 400 kompani pjesėmarrėse

15.05.2012, 16:30
Vit i mirė pėr Raiffeisen Bank

14.05.2012, 18:09
Kosova treg i pėrshtatshėm pėr bizneset kroate e sllovene

9.05.2012, 13:55
ECIKS me komitet ndėrkombėtar tė patronancės

24.04.2012, 19:36
Ringjallet “Plani i Banskos” pėr zhvillimin ekonomik

20.04.2012, 16:51
Tender ndėrkombėtar pėr Banjėn e Pejės dhe fabrikėn e baterive

19.04.2012, 17:39
Nis implementimi i strategjisė pėr zhvillimin e NVM-ve

4.04.2012, 18:42
300 biznese nė forumin ekonomik

2.04.2012, 12:15
Thjeshtėsohen procedurat pėr regjistrimin e kompanive nė Doganė

27.03.2012, 22:41
Kosova mund tė marrė vlerėsim nga S&P

14.03.2012, 14:29
Llamkos GalvaSteel eksporton nė Portugali

5.03.2012, 14:28
Identifikohen 77 lokacione pėr hidrocentrale tė vogla

2.03.2012, 14:27
MTI mbėshtetė inovacionin

11.03.2012, 22:00
Kosova lė gjurmė nė Berlin

22.02.2012, 16:13
Kosova ka shumė minerale, mungojnė investimet

18.02.2012, 16:12
Infrastruktura rrugore ėshtė pėrmirėsuar dukshėm

13.02.2012, 16:11
Drejt marrėveshjes sė re tregtare me BE-nė

11.02.2012, 16:10
Banka Botėrore: Kosova ka nevojė pėr kombinim tė prodhimit tė energjisė

10.02.2012, 16:51
Bankat fituan 37 milionė euro gjate 2011

9.02.2012, 16:50
Prezantohet masterplani pėr Brezovicėn e re

2.02.2012, 16:50
Diaspora fuqia mė e madhe investuese nė Kosovė

31.01.2012, 14:07
Aprovohet pakoja tenderuese pėr privatizimin e KEDS-it

30.01.2012, 14:06
Mė shumė mbėshtetje pėr sektorin privat

26.01.2012, 22:26
Kosova afėr anėtarėsimit nė BERZH

26.01.2012, 22:25
Kėtė vit dihet kompania ndėrtuese e Kosovės sė Re

19.01.2012, 13:27
Burokracia tremb investitorėt nė hidroenergji

13.01.2012, 15:48
Gjashtė kompani nė garė pėr kėshilltar tė transaksionit pėr PTK-nė

12.01.2012, 00:47
Turqit ftohen tė investojnė nė Kosovė

9.01.2012, 00:08
Ketė muaj letrat me vlerė

5.01.2012, 00:06
BE-ja rikthen preferencat tregtare me Kosovėn

30.12.2011, 14:57
100 milionė euro depozita nė Kosovė nga jorezidentėt

30.12.2011, 14:57
Rritja ekonomike pėr 2011, 5.3 %

19.12.2011, 20:02
Vetėvendosja kėrkon zbatimin e reciprocitetit

18.12.2011, 16:02
“Raiffeisen Bank” blen ndėrtesė tė re nė Prishtinė

14.12.2011, 15:40
Dyfishohet importi i Maqedonisė nga Kosova

14.12.2011, 15:39
Gjermania eksportuesi numėr dy nė Kosovė

7.12.2011, 23:27
Hiqen tatimet e dyfishta me Hungarinė

7.12.2011, 23:26
Telekomi slloven i kėnaqur me investimet nė Kosovė

25.11.2011, 15:29
Bizneset franceze interesohen pėr Kosovė

25.11.2011, 15:29
Dogana mbledhė 736 milionė euro

22.11.2011, 15:28
Kosova kryeson javėn e CEFTA-s

14.11.2011, 12:35
Hapen pėr qarkullim 38 kilometrat e parė tė autostradės Vėrmicė - Merdar

10.11.2011, 12:29
Kosova pritet tė bėhet me bursė

4.11.2011, 12:28
Eksporti pėr nė Serbi pa probleme

3.11.2011, 12:28
Tė thellohet bashkėpunimi Kosovė Kroaci

30.10.2011, 17:22
Inaugurimi i 38 kilometrave tė autostradės me 12 nėntor

30.10.2011, 14:14
PTK-ja privatizohet gjatė vitit 2012

27.10.2011, 14:13
Miratohet drafti i buxhetit per vitin 2012

16.10.2011, 14:03
Autostrada nė drejtim tė Shkupit nis nė vitin 2013

14.10.2011, 14:03
Rritet shkėmbimi tregtar nė mes tė Kosovės dhe Maqedonisė

14.10.2011, 14:02
Kosovės i rikthehen preferencat tregtare me BE-nė

7.10.2011, 21:26
Kosova shėnon progres nė fushėn e energjisė

4.10.2011, 21:25
38 kilometrat e para tė autostradės deri ne fund tė muajit

29.09.2011, 15:17
Kosova fton kompanite austriake per investime ne bujqesi

28.09.2011, 15:15
Eksport vetėm me dokumente tė Kosovės

27.09.2011, 15:15
Synimi i Qeverisė sė Kosovės: zhvillimi i sektorit privat

26.09.2011, 15:14
Kosovė: Rritet importi nga Shqipėria

22.09.2011, 15:14
Fondit tė privatizimit i shtohen edhe 6.3 milionė euro

15.09.2011, 19:35
Edhe Bosnja njeh vulat doganore tė Kosovės

14.09.2011, 18:34
Bizneset izraelito-maqedonase tė interesuara pėr investime nė Kosovė

7.09.2011, 15:08
Termocentrali „Kosova e Re“ pas tetė vjetėsh?

6.09.2011, 15:07
Kompanitė serbe tė gatshme tė kthehen nė tregun e Kosovės

2.09.2011, 15:07
Kosova dhe Serbia arrijnė marrėveshje pėr vulat doganore

28.08.2011, 20:02
Pėrzgjidhet grupi i dytė i konsulentėve pėr termocentralin “Kosova e Re"

26.08.2011, 20:01
Kosovė: Llamkosi iu shit anglezėve

23.08.2011, 13:36
Autostrada deri tani 250 milionė euro

18.08.2011, 13:35
Kosovė: Pas reciprocitetit rritet prodhimi vendor

17.08.2011, 13:35
Vendet e rajonit tė gatshme tė zėvendėsojnė prodhimet serbe nė Kosovė

15.08.2011, 13:34
Hill International, mbikqyrės i autostradės

5.07.2011, 00:42
Sė shpejti heqen tatimet e dyfishta me Ēekin

5.07.2011, 00:34
AKB-ja fton izraelitėt tė investojnė nė Kosovė

5.07.2011, 00:20
“Fluidi” investon mbi 3 milionė euro

1.07.2011, 15:06
Konferenca e ECIKS: Kosova – Ardhmeria Permes Ekonomise

30.06.2011, 23:51
BERZH blen aksione nė Bankėn pėr Biznes

25.06.2011, 14:23
Privatizimi i PTK ecėn sipas planit

25.06.2011, 13:55
Banka Botėrore 15 milionė dollarė pėr bujqėsinė

16.06.2011, 18:48
Privatizimi vazhdon nė Kosovė, tani edhe mė transparent

14.06.2011, 20:39
Kosova po pėrparon me turizėm

14.06.2011, 02:24
A do tė prodhojė Kosova iPhone kinezė?

14.06.2011, 02:00
Telekom Austria ofron 350 milionė euro pėr PTK

3.06.2011, 19:46
Kualifikohen kompanitė pėr privatizimin e PTK-sė

27.05.2011, 18:02
“Klekos Energy” synon ndėrtimin e hidrocentraleve nė rajonin e Pejės

18.05.2011, 21:03
Serbia mund tė humb 300 milion Euro

16.05.2011, 19:34
Kusari-Lila: Sė shpejti, reciprocitet ndaj Serbisė e Bosnjės

16.05.2011, 18:48
Dėmtim nga CEFTA the preferencat me BE

30.04.2011, 17:01
Reforma pėr ta lehtėsuar bėrjen biznes nė Kosovė

26.04.2011, 19:14
Kosova zgjedh guvernatorin e bankės qendrore

24.04.2011, 03:12
Hapet Panairi i punės nė Prishtinė

22.04.2011, 19:42
Kosova kėrkon pjesėmarrje nė forumin ekonomik tė Vjenės

18.04.2011, 00:34
Vala e 49-tė e privatizimit mbledh 9.5 milion euro

15.04.2011, 02:55
Ish-ministrja e energjisė: Kisha presion ndėrkombėtar

15.04.2011, 01:51
Kosovė-Maqedoni, marrėveshje pėr pensione

15.04.2011, 01:14
KE investon 14.5 milionė euro nė Mitrovicė

8.04.2011, 19:41
Firma Ushtrimore pėrgatit tė rinjtė pėr tregun e punės

4.04.2011, 17:25
Limak e merr zyrtarisht aeroportin

3.04.2011, 16:25
Kosova dhe Maqedonia i ikin tatimit tė dyfishtė

25.03.2011, 20:00
Turqia duhet tė ketė marrėveshje tė tregtisė sė lirė me Kosovėn

25.03.2011, 00:21
Reuters: Investitorėt nuk do te pėrqendrohen tek akuzat

18.03.2011, 17:35
Agropėrpunimi rrit punėsimin

14.03.2011, 00:33
Nė verė pritet t'i kthehen Kosovės preferencat tregtare

9.03.2011, 20:35
Kompania turke blen Llamkosin

8.03.2011, 01:51
BE akordon 5 milionė euro nė 13 agroprojekte

5.03.2011, 00:52
Kosova ka potenciale pėr outsourcing*

1.03.2011, 16:45
Nisi privatizimi i Trepēės!

21.02.2011, 13:10
Kosova: Parajsė e mineraleve

20.02.2011, 02:43
Energjia nga era vjen nė Kosovė

17.02.2011, 20:36
PTK shitet mė sė largu nė vjeshtė

13.02.2011, 21:36
Trembėdhjetė kompani interesohen pėr privatizimin e KEDS-it

13.02.2011, 20:51
Eksportet e Kosovės rriten pėrkundėr rrezikut

11.02.2011, 02:37
Nisi ndėrtimi i sistemit pėr heqjen e hirit tė KEK-ut

9.02.2011, 18:45
Qeveria e Kosovės transferon aeroportin tek LKIA

6.02.2011, 01:06
Rrezikohen eksportet e Kosovės

4.02.2011, 01:58
Kosova pėrballet me Serbinė pėr pronėsinė mbi Transmisionin

31.01.2011, 17:55
Autostrada deri nė Therandė, e gatshme nė tetor

30.01.2011, 22:36
Turqia kėrkon tė investojė mė shumė nė Kosovė

26.01.2011, 15:37
Autostrada Prishtinė-Shkup do tė kushtojė 500 milion euro

20.01.2011, 19:40
Gara pėr privatizimin e Distribucionit ende e hapur

20.01.2011, 19:01
Avrupa merr licencat pėr kėrkim tė mineraleve

18.01.2011, 19:55
Teknologjia Informative, sektor i leverdishėm pėr t’u investuar

17.01.2011, 21:52
Kosova pret ti vazhdohen preferencat tregtare me BE-nė

11.01.2011, 16:47
Ndėrtimi i termocentralit “Kosova e Re” fillon sivjet

11.01.2011, 16:45
Kosova do ta kryesoj Presidencėn e CEFTA-s

11.01.2011, 16:43
The Guardian: Vizitojeni Brezovicėn!

16.12.2010, 17:41
Sharrcem privatizohet pėr 30 milionė euro

16.12.2010, 17:41
Nė Bernė u promovua Fondi pėr Zhvillimin e Kosovės

16.12.2010, 17:40
Zvicra investon 10.2 milionė franga nė energjetikė

10.12.2010, 17:06
Themelohet Kėshilli Kombėtar Ekonomik

10.12.2010, 17:05
AKP shpall rezultatet e shitjeve pėrmes likuidimit 5

2.12.2010, 13:26
Kosovė-Zvicėr: marrėveshje pėr shėrbimet ajrore

26.11.2010, 13:22
Prezantohet projekti pėr autostradėn Prishtinė-Shkup

24.11.2010, 13:22
Raiffeisen uli kamatat pėr 2%

22.11.2010, 14:13
Kompania Albi ofron 100 brende globale

22.11.2010, 14:12
Synohet integrimi i tregjeve nė rajon

11.11.2010, 13:13
PTK rrit tė hyrat pėr 7%

11.11.2010, 13:12
Uji Dea depėrton nė tregun e BE-sė

5.11.2010, 16:04
U hap fabrika "Universal Food"

1.11.2010, 10:59
Kosova promovon investimet ne SHBA

1.11.2010, 10:58
AKP privatizoi 13 ndėrmarrje

25.10.2010, 16:41
Forum pėr inkurajim tė investimeve amerikane

25.10.2010, 14:52
Rruga pėr Adriatik kompletohet me dy tunele

20.10.2010, 14:51
Hapet panairi i pijeve dhe ushqimit

18.10.2010, 15:21
OEK kėrkon heqjen TVSH-sė pėr produkte bujqėsore

14.10.2010, 12:41
AKP shpalli fituesit e 20 aseteve tė NSH-ve

14.10.2010, 12:40
U hap Panairi i produkteve bujqėsore

14.10.2010, 12:27
Rriten shkėmbimet tregtare Kosovė-Shqipėri

14.10.2010, 12:27
Njė muaj shtesė pėr termocentralin e ri

7.10.2010, 11:54
Pėr 9 muaj 1 milionė udhėtarė nė ANP

29.09.2010, 14:00
Pesė kompani nė garė pėr aksionet e PTK-sė

24.09.2010, 16:44
Gjermania ndihmon Kosovėn me 33 milionė euro

24.09.2010, 16:43
Shala fton investitorėt nė Kosovė

21.09.2010, 21:17
Amerikanėt shikojnė mundėsinė e investimeve nė Kosovė

20.09.2010, 12:20
Inkurajohen investimet amerikane nė Kosovė

17.09.2010, 14:09
BE pėrkrahė zhvillimin e biznesit nė Kosovė

10.09.2010, 19:10
Komisioni Evropian mbėshtet Kosovėn me 30 mil. euro

10.09.2010, 19:08
BE 17 milionė euro pėr sistemin e ujėsjellėsit

6.09.2010, 15:36
Adani Power ne gare per termocentralin e ri

6.09.2010, 15:35
Nisi punėn fabrika e tekstilit nė Prishtinė

27.08.2010, 12:46
Mė shumė investitorė interesohen pėr Kosovėn

22.08.2010, 15:51
Tri kompani interesohen pėr Distribucionin e KEK-ut

22.08.2010, 15:50
Rehn: Kosova nė rrugė tė drejtė tė zhvillimit ekonomik

22.08.2010, 15:50
“Limak-Airport de Lyon” menaxher i ri i ANP-sė

10.08.2010, 20:48
Hapet tenderi pėr privatizimin e PTK-sė

10.08.2010, 20:48
Amerikanėt shprehin interesim pėr investime nė Prishtinė

4.08.2010, 10:48
Nga 12 gushti ANP-ja menaxhohet nga konsorciumi “Limak – Lyon”

4.08.2010, 10:47
Kuvendi i Kosovės miratoi Strategjinė pėr privatizimin e PTK-sė

28.07.2010, 09:54
Kosova promovon produktet e saj ne Shqiperi

28.07.2010, 09:52
Kosova pėrfiton 318 milionė euro grante

18.07.2010, 19:37
Modernizohet vendkalimi kufitar Kosovė-Maqedoni

18.07.2010, 19:37
Qeveria premton pėrmirėsimin e kushteve pėr biznes

12.07.2010, 12:36
Privatizohet fabrika e llamarinės Llamkos

8.07.2010, 12:53
Kosova pėrparon drejt marrėveshjes tregtare me BE-nė

8.07.2010, 12:51
Kosova dhe Maqedonia forcojnė bashkėpunimin ne energjetike

6.07.2010, 14:41
Lufthansa planifikon tė fluturojė nga Prishtina

30.06.2010, 13:41
Kosova privatizon rrjetin energjetik

24.06.2010, 15:03
OJQ-tė kosovare do tė promovojnė investimet e huaja

17.06.2010, 13:29
Qeveria planifikon privatizimin e 75% tė aksioneve tė PTK-sė

16.06.2010, 18:58
Sllovenėt investojnė 5 milionė euro nė Kosovė

16.06.2010, 18:57
U hap panairi "Natyra 2010"

9.06.2010, 13:54
Privatizohen 11 ndėrmarrje nė Kosovė

8.06.2010, 16:36
Britanikėt interesohen pėr investime nė Kosovė

8.06.2010, 16:35
100 kompani marrin pjesė nė Panairin “Prishtina 2010”

7.06.2010, 13:04
Gjermania financon projektin pėr kursimin e energjisė

25.05.2010, 17:03
Pėrmirėsohen procedurat e regjistrimit tė bizneseve nė Kosovė

19.05.2010, 14:08
Sejdiu ne Forumin Ekonomik Islamik

17.05.2010, 13:04
Limak-Aeroport de Lyon fiton tenderin pėr ANP-nė

11.05.2010, 11:48
Sejdiu ftoi bizneset gjermane nė Kosovė

6.05.2010, 15:31
350 kompani marrin pjesė nė panairin “Expokos 2010”

6.05.2010, 15:30
Gjermania do tė mbėshtesė zhvillimin ekonomik nė Kosovė

3.05.2010, 17:00
KEK-u ripėrtėrinė marrėveshjen me KESH-in

3.05.2010, 16:59
Nisi pajisja e kompanive me arka fiskale

28.04.2010, 13:27
Nis ndėrtimi i autostradės Vėrmicė-Merdarė

16.04.2010, 15:49
Dorėzohen pėrgjigjet pėr tregtinė me BE-nė

15.04.2010, 14:13
Autostrada fillon tė ndėrtohet mė 25 prill

13.04.2010, 12:30
Nėnshkruhet kontrata pėr autostradėn Vėrmicė-Merdarė

8.04.2010, 12:30
Kompletohet pyetėsori pėr tregti me BE-nė

1.04.2010, 12:29
Kuvendi ratifikoi kredinė per rrjetin e tensionit te larte

31.03.2010, 12:22
Ftohen investitorėt pėr investime nė PTK

19.03.2010, 16:23
Ftesė – Startup Weekend Prishtina #1, 26 – 28 mars 2010

18.03.2010, 13:10
Kosova dhe Mali i Zi do t’i heqin tatimet e dyfishta

18.03.2010, 13:10
Marrėveshje pėr telekomunikacion Kosovė - Mali i Zi

16.03.2010, 13:54
Tri konsorciume ftohet tė paraqesin oferta pėr ANP

16.03.2010, 13:53
Banka Qendrore do tė emitojė letra me vlerė

11.03.2010, 16:38
Banka Botėrore financon dy projekte nė vlerė 20 milionė USD

11.03.2010, 14:58
Kosova i raporton FMN-sė pėr progresin

11.03.2010, 14:57
Kosova dhe Belgjika nenshkruajne marreveshje per mbrojtje te investimeve

5.03.2010, 14:51
Katėr konsorciume nė garė pėr termocentralin e ri

5.03.2010, 14:50
OEK-u do tė japė kontribut nė promovimin e investimeve

2.03.2010, 16:06
Kompania kosovare EXPIK merr pjesė nė Panairin CeBIT 2010

2.03.2010, 15:57
Kosova dhe Bullgaria nėnshkruan marrėveshje bashkėpunimi nė fushėn e energjetikės

25.02.2010, 14:43
Kosova promovon investimet para kompanive bavareze

23.02.2010, 14:56
Austria partneri kryesor pėr themelimin e Universitetit tė Prizrenit

23.02.2010, 14:55
Franca ndihmon Kosovėn qė tė bėhet pjesė e aviacionit evropian

18.02.2010, 17:02
EasyJet hyn nė tregun kosovar

16.02.2010, 19:17
Ministri Hyseni: Kosova anėtare e BE-sė para vitit 2020

12.02.2010, 14:32
Kosova po i plotėson kriteret pėr liberalizimin e vizave

12.02.2010, 14:32
Zgjatet afati pėr shprehje tė interesit pėr termocentralin e ri

3.02.2010, 16:21
Erdogan inkurajon investimet turke nė Kosovė

3.02.2010, 16:21
Luksemburgu ndėrton nė Kosovė 2 shkolla profesionale

2.02.2010, 15:32
Kosova me 4% rritje ekonomike nė 2009

30.01.2010, 15:37
Pėrmes koncesionit Aeroporti i Prishtinė pėrfiton 100 milionė euro investime

30.01.2010, 15:36
Paratė e pensioneve investohen nė ekonominė kosovare

24.01.2010, 18:35
Kosova dhe Austria nėnshkruan marrėveshjen pėr mbrojtjen e investimeve

21.01.2010, 14:03
Thaēi fton investitorėt pėr ndėrtimin e termocentralit “Kosova e Re”

21.01.2010, 14:02
Odat ekonomike te Kosovės dhe Finlandės nėnshkruan marrėveshje bashkėpunimi

19.01.2010, 15:44
“Bechtel-Enka” do tė ndėrtojė autostradėn kosovare

19.01.2010, 15:20
ATK: Te hyrat tatimore shenojne zbritje ne 2009

14.01.2010, 11:45
EULEX-i ndihmon Qeverinė pėr sundimin e ligjit

12.01.2010, 17:29
Konference per Kosoven ne Mynih (25 shkurt 2010)

11.01.2010, 14:47
Tregut kosovar i shtohet edhe njė operator virtual i telefonisė

17.12.2009, 13:06
ADA, ECIKS vazhdojnė pėrkrahjen pėr APIK-un

9.12.2009, 15:24
Nis privatizimi KEK-ut

30.11.2009, 21:02
Kosova promovon investimet nė Zvicėr

27.11.2009, 15:53
Ministri Shala: 6% rritje nė vitin 2010

19.11.2009, 14:31
Privatizimi i PTK-sė, “kurriz” pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės

11.11.2009, 13:39
“Kosova e Re” do tė ketė maksimumin 1000 megavat-orė

28.10.2009, 15:57
Pėr subvencione, pak edhe 2,1 milionė euro

22.10.2009, 16:04
Mallrat e Kosovės shiten nė Itali

22.10.2009, 16:04
Austria dhe Kosova pritet tė negociojnė marrėveshjen pėr mbrojtjen e investimeve

15.10.2009, 16:31
Pėrforcohen lidhjet e biznesit Ēeki - Kosovė

9.10.2009, 15:46
Autostrada: nis shpronėsimi nė segmentin Vėrmicė-Prizren

3.10.2009, 19:37
Diskutohet politika e ekonomia e Kosovės nė Vjenė

17.09.2009, 16:44
Shqipėria, rritjen me tė mirė botėrore nė turizėm

11.09.2009, 16:52
Banka Botėrore mbėshtet projektin Morinė – Merdare

4.09.2009, 15:28
Kosova promovon investimet ne Forumin e Alpbahut

26.08.2009, 15:21
Vihet gurthemeli i laboratorit pėr vlerėsim tė cilėsisė

19.08.2009, 17:13
Komuniteti gjerman i biznesit viziton Kosovėn

17.08.2009, 16:14
AKP ende pa vendim rreth ndėrmarrjeve tė komercializuara

14.08.2009, 15:50
Jepet me koncesion Hidrocentrali i Radavcit

11.08.2009, 16:07
Kosova ofron Aeroportin e Prishtinės me koncesion

23.07.2009, 14:54
Kosova promovon investimet ne Forumin e Alpbahut

15.07.2009, 14:43
Kosova e Re, energji pėr eksport

10.07.2009, 14:18
Ekstradohet keqpėrdoruesi i parave tė PTK-sė

8.07.2009, 16:16
Air Berlin hyn nė Kosovė me mijėra fluturime nė vit

29.06.2009, 17:44
Kosova mundėson koncesionet deri nė 40 vjet

23.06.2009, 16:50
Harxhohen paratė pėr ndėrtime

15.06.2009, 15:53
Rinis prodhimi nė ish-Ballkanin e Suharekės

2.06.2009, 17:34
Mediat ndėrkombėtare, jehonė hapjes sė tunelit tė Kalimashit

19.05.2009, 15:56
Konference rreth Investimeve dhe Tregtise me Kosoven (Cyrih, 24.06.2009)

14.05.2009, 17:33
AKP shpall valė tė re tė privatizimit

14.05.2009, 17:22
Kosova promovon investimet nė Londėr

11.05.2009, 14:25
FMN i ofron zyrtarisht Kosovės anėtarėsimin

5.05.2009, 17:32
80 milionė euro pėr informatizimin e shkollave

20.04.2009, 14:27
IPKO me fondacion pėr edukim

20.04.2009, 14:23
Hyrjen e PTK-sė nė Shqipėri pritet ta votojė parlamenti

15.04.2009, 16:32
Kosova dhe Serbia, nė luftė tė fshehtė pėr votat e FMN-sė

10.04.2009, 14:14
Kriza financiare ndėrkombėtare ulė shitjet edhe nė Kosovė

8.04.2009, 13:48
Kosova e interesuar pėr investimet greke

1.04.2009, 16:56
Forum i nivelit tė lartė mes qeverisė dhe donatorėve

27.03.2009, 15:19
Kosova bėhet anėtare e VEF

15.03.2009, 19:23
Shala: Jemi tė pėrgatitur pėr krizėn

10.03.2009, 12:55
Prodhimet kosovare nė Austri

4.03.2009, 11:24
Edhe Maqedonia shkele CEFTA-n

2.03.2009, 16:01
Paratė e buxhetit investohen jashtė Kosovės

26.02.2009, 11:52
Tregu unik Kosovė - Shqipėri, projekt me leverdi

24.02.2009, 14:43
Premtohen subvencione pėr fermerėt kosovarė

23.02.2009, 12:16
Porti i Shėngjinit tėrheqės edhe pėr investime tė huaja nė Kosovė

22.02.2009, 20:59
Vera e Kosovės arrin nė Londėr

22.02.2009, 20:52
Kriza s’e vė nė pikėpyetje Ballkanin

22.02.2009, 20:47
Bizneset pa arka fiskale do tė mbyllen

20.02.2009, 17:07
Kosova-Austria, memorandum mirėkuptimi nė fushėn e ekonomisė

13.02.2009, 16:53
Nė janar ATK arkėton 26.5 milionė euro

12.02.2009, 17:45
Rriten eksporti dhe importi

9.02.2009, 17:27
Shpallja e tenderit “Kosova e Re”, nė mes tė vitit

14.01.2009, 15:43
Turqia e interesuar pėr sektorin energjetik nė Kosovė

9.01.2009, 18:12
Prishtina, Tirana, Shkupi nėnshkruajnė Memorandum tė bashkėpunimit ekonomik

19.12.2008, 12:35
Bosnja e Serbia refuzojnė eksportin kosovar

19.12.2008, 12:26
Kosovarėt sėrish mė optimistėt nė botė

11.12.2008, 14:28
Bujqėsia, gjithnjė e mė keq

11.12.2008, 14:23
Fundi i rrymės sė lirė

28.11.2008, 14:31
Takim me Kosovarė nga komuniteti i biznesit nė Zvicėr

25.11.2008, 16:42
Kosovė-Shqipėri: marrėveshje nė sektorin financiar jobankar

19.11.2008, 15:49
ECIKS dhe Oda Ekonomike Amerikane ne Kosovė nėnshkruajnė memorandum mirėkuptimi

13.11.2008, 17:12
Ftohen gjermanėt tė investojnė nė Kosovė

5.11.2008, 16:41
Buxheti mbi 1.4 miliard euro

28.10.2008, 17:19
Bankat e Kosovės: Jemi stabile

24.10.2008, 15:52
PTK shkon nė privatizim, vlera mbi 700 milionė euro

21.10.2008, 15:15
Erhard Busek kėshilltar special i ECIKS

15.10.2008, 17:03
Pėrfaqėsia e APIK nė Vjenė prezanton Kosovėn para investitorėve austriakė

13.10.2008, 17:40
Tregtarėt kosovarė paralajmėrojnė rėnie tė ēmimeve tė karburanteve

6.10.2008, 16:21
Evropa me “front tė bashkuar” kundėr krizės financiare

3.10.2008, 12:44
KEK merr rrugėn e privatizimit

24.09.2008, 16:27
MEF parashikon 5.2% rritje tė GDP-sė pėr 2008

16.09.2008, 16:04
Paratė e PTK-sė do tė shfrytėzohen nė rrugė, shėndetėsi e arsim

16.09.2008, 00:38
Tronditje nė sistemin bankar tė ShBA

11.09.2008, 16:25
Rifillon privatizimi

9.09.2008, 14:54
Kosova e Shqipėria zyrtarizojnė bashkėpunimin nė energjetikė

9.09.2008, 14:53
Shqipėria nis prodhimin e energjisė me erė

8.09.2008, 16:11
Beteja e Evropės pėr energjinė

4.09.2008, 14:15
Nisin pėrgatitjet pėr koncesionimin e aeroportit

3.09.2008, 15:02
Hapi i vėshtirė pėr nė FMN

29.08.2008, 13:28
Ministri Lutfi Zharku ligjėron nė Forumin prestigjioz tė Alpbahut

20.08.2008, 14:56
Fillojnė punimet nė zgjerimin e magjistrales Fushė Kosovė - Aeroporti i Prishtinės

20.08.2008, 14:56
Rritet eksporti i mallrave

20.08.2008, 14:55
Arsimi ėshtė prioritet i qeverisė, thekson ministri Hoxhaj

18.08.2008, 16:13
Kosova mund ti humbė milionat e "ngrirė" tė privatizimit

7.08.2008, 14:57
Rriten tė hyrat nė buxhetin e Kosovės

1.08.2008, 11:26
Pritet ndėrtimi i 18 hidrocentraleve

31.07.2008, 16:30
Themelohet kėshilli i akreditimit pėr prodhimet vendore

30.07.2008, 11:55
Prej shtatorit bizneset obligohen t’i kenė arkat fiskale

30.07.2008, 11:51
Rritjen e TVSH-sė do ta paguajė konsumatori

28.07.2008, 17:29
Ulet tatimi nė paga dhe fitim, rritet TVSH dhe Akciza

24.07.2008, 17:16
ECIKS me 4 publikime tė reja

21.07.2008, 11:14
Investimet e jashtme 250 milionė euro

15.07.2008, 18:17
3,5% rritje ekonomike ne 2007

14.07.2008, 17:11
Shtimi i investimeve nė bujqėsi pėrballon krizėn e ushqimeve

14.07.2008, 17:09
Komunat mbesin tė zhgėnjyera nga Konferenca e Donatorėve

14.07.2008, 17:01
Kosovės i premtohen 1.2 miliardė euro

24.06.2008, 16:27
Porsche Austria hap pėrfaqėsi nė Kosovė

16.06.2008, 16:16
Aeroporti rrit numrin e udhėtarėve dhe fitimet

13.06.2008, 15:39
Shtetet ballkanike tė bashkėpunojnė pėr hir tė zhvillimit ekonomik

10.06.2008, 10:54
Shqipėria synon tė bėhet superfuqi energjie nė rajon

2.06.2008, 15:16
Coca Cola sė shpejti sėrish prodhohet nė Kosovė

29.05.2008, 13:06
Ministri Zharku vizitoi Austrinė

28.05.2008, 16:45
IPAK/ECIKS promovon investimet nė energji dhe miniera

19.05.2008, 15:44
Sali Berisha: pro centralit atomik

14.05.2008, 16:38
Nis ndėrtimi i dy hidrocentraleve nė Kaēanik

6.05.2008, 16:50
Sivjet asfaltohen 3/4 e rrugėve lokale

28.04.2008, 17:31
Edhe restoranet rrisin ēmimet

23.04.2008, 17:23
IPAK Vienna/ECIKS organizon konferencė nė Vjenė pėr sektorin e energjisė nė Kosovė

15.04.2008, 15:49
Rrokaqielli mė i madh nė Ballkan ndėrtohet nė Prishtinė

7.04.2008, 15:41
Firmoset Kushtetuta e Kosovės

3.04.2008, 17:57
Qeveria e Kosovės miratoi planin per integrime evropiane

1.04.2008, 17:52
Shqipėri: investime nė ekploatimin e naftės

27.03.2008, 23:29
Qeveria pro privatizimit tė KEK-ut, PTK-sė dhe Aeroportit

25.03.2008, 12:05
Qeveria do tė marrė nėn kontroll AKM-nė para qershorit

25.03.2008, 12:01
Qeveria shqyrton ndėrrimin e drejtimit tė autostradės Merdar-Morin

17.03.2008, 13:50
Qindra tonė perime kosovare nė Shqipėri

14.03.2008, 17:53
Hungarezė ndėrtojnė qytet turistik nė Shqipėri

10.03.2008, 15:55
Qeveria do tė marrė kompetencat nė ekonomi

6.03.2008, 16:39
Konferenca e donatorėve ende pa datė dhe prioritete

5.03.2008, 16:33
Kompania austriake investon nė pėrpunimin e perimeve nė Kosovė

4.03.2008, 17:21
Qeveria dhe KEK-u me pikėpamje tė kundėrta rreth prodhimit tė rrymės me gjeneratorė

28.02.2008, 20:37
Bujqėsia tėrheq investitorėt austriakė

27.02.2008, 18:33
Tash fillon puna e vėrtetė

21.02.2008, 17:56
Beqaj kėrkon reforma fiskale pa e dėmtuar buxhetin

18.02.2008, 17:26
KOSOVA SHTET

15.02.2008, 16:35
Ministri Shala: do tė ketė lehtėsime pėr bizneset

13.02.2008, 18:03
AKKK prezanton punen e saj

11.02.2008, 15:40
Qeveria ndryshon strategjinė zhvillimore

20.01.2008, 23:40
Gjithēka po e pret statusin

16.01.2008, 16:16
Qeveria mendon pėr privatizimin e KEK

11.01.2008, 17:29
Zbulohen rezerva tė jashtėzakonshme tė naftės nė Shqipėri

4.01.2008, 20:10
Suficiti i vitit tė kaluar, 350 milionė euro

4.01.2008, 20:08
Aeroporti i Prishtinės pati mbi 1,1 milion udhėtarė

3.01.2008, 17:06
Kosova gjen rrugė alternative importi

3.01.2008, 17:06
AQBK-ja licencon dy oferta tė reja bankare

28.12.2007, 17:17
Bashkohen Kasabanka dhe BRK

20.12.2007, 15:16
Beqaj: Biznesi tė pėrgatitet pėr integrime evropiane

20.12.2007, 15:15
300 milionė euro nė vit nga diaspora

20.12.2007, 15:14
Nė rast bllokade, Serbia humb 200 milionė euro

13.12.2007, 11:03
Raundi i 29-tė i privatizimit

10.12.2007, 15:33
Vala privatizohet nga mesi i vitit tė ardhshėm

3.12.2007, 15:11
ECIKS sjellė investimet e para nė IT

28.11.2007, 16:46
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera

23.11.2007, 18:02
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar

14.11.2007, 18:09
KEK tremb hajnat

8.11.2007, 13:56
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė Vjenė

4.11.2007, 17:18
Kosovės i shtohet edhe njė bankė

4.11.2007, 17:11
Buxheti mbi 1 miliardė euro

4.11.2007, 17:01
Qeveria shfuqizon marrėveshjen MEM-MPB

31.10.2007, 14:42
Njė menaxher tė mirė, aman

28.10.2007, 12:50
Luten pėr embargo

25.10.2007, 10:08
I zmadhojnė borxhet

23.10.2007, 16:44
Gjysma e PBB-sė nga sektori privat

20.10.2007, 19:00
Serbia fiton n`kurriz tė Kosovės

19.10.2007, 20:02
Shtrenjtohet buka

19.10.2007, 19:45
FMN-ja do tė reformohet

15.10.2007, 15:48
CEFTA gjen Kosovėn tė papėrgatitur

9.10.2007, 17:09
Paribas Bank hyn nė Kosovė

3.10.2007, 17:50
Shtet social

3.10.2007, 17:49
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”

26.09.2007, 17:26
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim

24.09.2007, 17:35
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit

17.09.2007, 17:10
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-Kukės

13.09.2007, 18:00
Fillon prodhimin Ferronikeli

12.09.2007, 17:06
UNMIK: embargoja e Serbisė pozitive pėr Kosovėn

10.09.2007, 17:49
Rryma: reduktime tė mėdha gjatė shtatorit

7.09.2007, 18:34
RWE e sigurt pėr Kosovėn C

5.09.2007, 17:15
Aeroporti prin me rroga nga ndėrmarrjet publike

3.09.2007, 17:47
Shqipėria subvencionon bujqėsinė

31.08.2007, 16:13
Kosova promovon investimet ne Forumin e Alpbach

23.08.2007, 15:29
Shqipėria pėrfiton 1.3 miliardė dollarė nga emigrantėt

21.08.2007, 18:01
Raiffeisen Bank vazhdon me rritje

17.08.2007, 17:06
ECIKS promovon investimet ne forumin e Alpbach

17.08.2007, 17:05
ECIKS publikon faqen e IPAK-Vienna nė Internet

16.08.2007, 18:14
OEK: tė hiqet dogana pėr grurin

13.08.2007, 17:17
Kosova pranon borxhin

9.08.2007, 17:00
Gjermanėt vonohen pėr Albtelekomin

9.08.2007, 17:00
Shqiptarėt 2 miliardė euro nė bankat greke

7.08.2007, 15:56
Mė pak bukė nga Serbia

5.08.2007, 14:54
Kreditė e shtrenjta nė Ballkan

3.08.2007, 10:22
Rritet inkasimi i rrymės 30 pėr qind

3.08.2007, 10:18
Shqipėria e para nė turizėm

1.08.2007, 14:33
Paratė pėr ankesa ndalen nga hisja e punėtorėve

1.08.2007, 14:21
Tenderi pėr Kosovėn C shpallet kėtė vit?!

31.07.2007, 10:31
Thellohet deficiti tregtar

27.07.2007, 08:55
Maqedonia sėrish bllokon eksportin kosovar

27.07.2007, 08:48
CEFTA hyn nė fuqi

25.07.2007, 16:49
Buxheti 2008 do tė mbėshtesė zhvillimin e Kosovės

20.07.2007, 16:02
Fillon faza e dytė e projektit “Kosova C”

19.07.2007, 10:24
Infrastruktura doganore dhe kufitare arrin standardet evropiane

19.07.2007, 10:21
AKM-ja shet edhe 14 ndėrmarrje pėr 3.7 milionė

10.07.2007, 15:44
Dardania, fshat i internetit dhe kompjuterėve

10.07.2007, 15:43
Kosova, shembull nė rajon me lehtėsirat pėr biznese

5.07.2007, 16:43
Mos tė gabojmė me Bordet e Drejtorėve

5.07.2007, 16:04
Ministri Dugolli propozon ndryshimin e politikave fiskale

5.07.2007, 16:00
855 milionė euro investime

3.07.2007, 17:08
Lėshohet nė qarkullim pjesa “problematike” e M2-shit

2.07.2007, 17:19
1 miliardė euro pėr hidrocentralet mbi lumin Devoll

2.07.2007, 17:11
Nėnshkruhet njė memorandum pėr ndihmė NVM-ve

28.06.2007, 16:55
Lansohet Agjencia Kosovare pėr NVM

28.06.2007, 16:50
Vlerėsohet i suksesshėm sektori bankar

28.06.2007, 16:49
Konferencė e investitorėve pėr miniera

18.06.2007, 18:11
KE ndihmon Kosovėn pėr tė qenė konkurrente nė CEFTA

18.06.2007, 18:10
Vlera e PTK-sė mbi 1 miliard euro, thotė menaxhmenti

14.06.2007, 16:36
Kosova nė proces Stabilizim-Asociimi me EU

11.06.2007, 16:37
Afaristė nga Austria vizitojne Kosovėn

6.06.2007, 17:36
Hapet panairi ndėrkombėtar Prishtina 2007

5.06.2007, 17:06
Mbahet tryeza e shtatė pėr produktet e industrisė

1.06.2007, 15:46
Kosovarėt pa pasaporta ne Shqipėri

1.06.2007, 15:45
Pėr abuzime nė BPB shtatė veta nė arrest

1.06.2007, 15:44
PTK-ja me oferta tė reja pėr biseda jashtė vendit

30.05.2007, 17:48
Telefonia fikse me teknologji tė re

25.05.2007, 17:06
Edhe 9 milionė euro nga privatizimi

24.05.2007, 17:50
Sllovenėt blejnė gjysmėn e aksioneve tė BRK-sė

22.05.2007, 18:02
KEK-u nis shkyējen e borxhlinjve tė mėdhenj

18.05.2007, 18:03
Hapet panairi "Ditėt e Agrobiznesit Kosovar”

16.05.2007, 17:44
AKM shpall Valėn e 26-tė tė privatizimit

15.05.2007, 18:26
5.5 milionė dollarė shtesė pėr pastrimin e hirit

15.05.2007, 18:25
PTK-ja themelon Departamentin pėr antikorrupcion

14.05.2007, 18:11
AQBK: bankat e fuqishme rrisin konkurrencėn

11.05.2007, 17:18
Ēeku: Mbėshteteni ekonominė e Kosovės

10.05.2007, 17:30
Lancohet Inkubatori virtual i biznesit

8.05.2007, 18:17
Shqipėria pret 900 milionė euro nga turizmi

7.05.2007, 17:17
Kosovė: autostrada kushton 650 milion euro

4.05.2007, 15:42
Shtyhet zbatimi i CEFTA-s

2.05.2007, 17:57
Qeveria miraton dokumentin e eSEE

30.04.2007, 17:35
Mbyllet panairi ndėrkombėtar EKSPO-KOS 2007

27.04.2007, 17:49
Maqedonia mbron naftėsjellėsin AMBO

25.04.2007, 16:01
Koha pėr investime ne Kosovė

24.04.2007, 16:38
Ēeku: tė paguhen taksat

24.04.2007, 16:38
Sindikalistėt e KEK-ut thėrrasin nė protesta tė mėdha

20.04.2007, 18:11
Gjithēka gati pėr regjistrimin e popullsisė nė Kosovė

19.04.2007, 16:15
AKM shpalli valėn e 25 tė privatizimit

17.04.2007, 17:42
Vala me produkte tė reja

16.04.2007, 17:35
Financimi i autostradės afėr kompletimit

13.04.2007, 17:20
AKM-ja fajėson BSPK-nė

13.04.2007, 17:19
Ish-punėtorėt bllokojnė hyrjen nė "Feronikeli"

12.04.2007, 17:10
FMN jep vėrejtje pėr shpenzimet buxhetore

11.04.2007, 17:10
Sllovenia, investitori numėr njė nė Kosovė

10.04.2007, 17:04
Emigrimi ndihmon zhvillimin ekonomik

5.04.2007, 12:13
Tenderėt e energjetikės nė duart e LDK-sė

5.04.2007, 12:11
Shitet “Kasabanka”

4.04.2007, 12:25
Shėrbimi Doganor nė duar tė kosovarėve

4.04.2007, 12:25
Interesim i shtuar i investitorėve austriak

27.03.2007, 13:13
Zbatimi i strategjisė zhvillimore nis nė prill

27.03.2007, 13:13
Korridore tė reja ajrore Kosovė - Shqipėri

26.03.2007, 19:09
Masat doganore shtrenjtojnė koston e jetės

22.03.2007, 17:34
Konferencė pėr ardhmėrinė e Kosovės nė Vjenė

20.03.2007, 16:23
Nesėr konferencė pėr Kosovėn nė Vjenė

19.03.2007, 15:36
Wiener Städtische hyn nė Kosovė

17.03.2007, 17:29
Autostrada kryhet mė 2009

16.03.2007, 18:00
BERZH-i kėrkon projekte konkrete nga kosovarėt

16.03.2007, 18:00
16 grupe mallrash lirohen nga taksat doganore

14.03.2007, 18:14
810 mijė euro pėr minierėn e magnezitit

12.03.2007, 17:47
Intensifikohet bashkėpunimi ekonomik Kosovė-Kroaci

12.03.2007, 17:30
Aeroporti: procesi i koncesionit, i pashmangshėm

7.03.2007, 17:44
Kosova 1,23 miliard euro nė minus !

6.03.2007, 16:40
ART refuzon ankesėn e Mobilkom Austria

6.03.2007, 16:39
Blloku B bie nga sistemi dy herė pėr dy ditė

2.03.2007, 18:35
Nė 2006 doganat kanė sjellur 459.6 milionė euro

2.03.2007, 18:34
OEK takon komunitetin e biznesit nė Gjilan

1.03.2007, 17:06
BE vazhdon ndihmėn nė kontrollin e Financave Publike

1.03.2007, 10:53
Austriakėt nuk heqin dorė, ankohen pėr tė tretėn herė

28.02.2007, 18:53
Kredi deri nė 9 milionė

27.02.2007, 18:45
Fondi i privatizimit mund ta ndėrtojė autostradėn Prishtinė-Durrės

27.02.2007, 18:37
Termocentral me Gaz?!

25.02.2007, 14:08
Kosova ka shkallė tė lartė tė emetimit tė CO2

22.02.2007, 21:54
IPKO NET kryen obligimet financiare

22.02.2007, 14:22
Rritet kapitali i bankave nė vend

21.02.2007, 17:18
Kosmocelli nuk paguan paratė

21.02.2007, 16:53
Megjithatė sllovenėt fitojnė tenderin e telefonisė

20.02.2007, 17:29
Bullgaria tradhton AMBO-n

19.02.2007, 17:40
Vazhdon me ritme tė shpejta autostrada Durrės-Morin

19.02.2007, 17:40
Kosova rrezikon kthimin e dyfishtė tė borxhit

16.02.2007, 17:32
Gjermania ēmon energjetikėn kosovare

15.02.2007, 17:48
Kosmocell do tė menaxhohet nga kosovarėt

15.02.2007, 17:47
Qeveria ka mundėsi tė shpejtojė ndėrtimin e autostradės

14.02.2007, 17:18
„Kosova C“ kalon nė fazė tjetėr

14.02.2007, 17:17
Prishtina pa rrymė

12.02.2007, 18:09
BNP Paribas ia mėsyn Kosovės

9.02.2007, 17:16
Kosmocell i gatshėm pėr fillimin e punės

9.02.2007, 17:15
Kompania amerikane investon 250 milionė euro nė Maqedoni

8.02.2007, 17:11
€ 81 mil. nga licenca tė pėrdoren pėr investime kapitale

8.02.2007, 17:10
Kosomocell fiton licencėn pėr telefoni mobile

7.02.2007, 13:03
Rriten mjetet nėn menaxhimin e TKPK-sė

5.02.2007, 18:08
Filloi ndėrtimi i tunelit mė tė gjatė nė Ballkan

5.02.2007, 18:07
Pėrcaktohet formula e privatizimit tė ARMO

1.02.2007, 17:02
Dy ndėrmarrje shiten pėr 6,5 milionė euro

1.02.2007, 17:01
Kassabank- 104 milionė euro depozita

31.01.2007, 17:40
Shitet Kasabank

31.01.2007, 17:39
Zgjerohet rruga Prishtinė – Aeroport (Sllatinė)

29.01.2007, 17:30
Shpronėsimet pengojnė punėt nė ndėrtimin e autostradės

29.01.2007, 17:30
Banka Botėrore zhbllokon financimin pėr TEC-in e Vlorės

25.01.2007, 17:32
Edhe 17 milionė euro nga privatizimi

24.01.2007, 18:12
Formohet Komisioni pėr vlerėsimin e ofertave tė telefonisė

24.01.2007, 18:12
Shqipėria privatizon shpėrndarjen e energjisė

22.01.2007, 17:45
Doganat: 25 milionė euro mė shumė

19.01.2007, 17:45
Austriakėt synojnė kompletimin e pakos ballkanike

18.01.2007, 18:40
Hapet gara pėr operator tė dytė

17.01.2007, 19:02
Tė brengosur pėr viza bullgare

17.01.2007, 19:02
Termocentrali i padėmshėm

17.01.2007, 19:01
Austriakėt ndihmojnė nė fushėn e energjetikes

15.01.2007, 18:27
Kriza nė Shqipėri mund t’i aktivizojė reaktorėt

15.01.2007, 18:26
Rritet fondi blegtoral nė Anadrin

12.01.2007, 16:54
Vit i ndėrtimeve me koncesion

12.01.2007, 16:53
Diaspora solli 3 miliardė euro pėr 6 vjet

12.01.2007, 16:52
Rritet deficiti tregtar

10.01.2007, 18:29
Autostrada varet nga ligji pėr shpronėsime

9.01.2007, 16:29
Ndėrtimi i autostradės duhet tė fillojė kėtė vit

9.01.2007, 16:29
Shuk: Kosova tė promovojė investimet

9.01.2007, 16:05
20 pėr qind e GDP e bllokuar

8.01.2007, 11:44
Autostrada mbetet ėndėrr

4.01.2007, 13:29
2007-a nis mbarė pėr ekonominė evropiane

29.12.2006, 15:44
AKM-ja shpall valėn e 22-tė tė privatizimit

29.12.2006, 15:44
Bullgaria dhe Rumania nga 1 janari anėtare tė BE-se

28.12.2006, 14:47
Certifikohen 655 udhėheqės financiarė

28.12.2006, 14:47
Bien ēmimet e naftės

21.12.2006, 19:10
Qeveria pėrkrah CEFTA-n

20.12.2006, 16:40
Mospajtime nė kuvend pėr buxhetin 2007

19.12.2006, 17:25
Kosova nėnshkruan zgjerimin e CEFTA-s

18.12.2006, 17:46
Shqyrtohet strategjia e zhvillimit 2007-2013

14.12.2006, 17:46
Shėrbimi Doganor konfiskon 1300 kilogram ari

14.12.2006, 17:45
Shqipėria ndanė edhe 33 mil. USD pėr rrugėn Durrės-Kukės

11.12.2006, 18:35
Pėrfundon misioni i THW nė Ballkan

11.12.2006, 18:34
Vala 900 me 4 produkte tė reja deri nė fund tė vitit

7.12.2006, 14:46
BE zgjat mandatin e AER

7.12.2006, 14:46
Shqipėri: ndėrtohet tuneli mė i gjatė nė Ballkan

6.12.2006, 17:13
Kush do ta ndėrtojė "Kosova C"

5.12.2006, 13:33
MEM bėn publike kompanitė e interesuara pėr Kosova C

4.12.2006, 16:53
Rritet ēmimi i bukės nė Prishtinė

4.12.2006, 16:53
Nisi gara pėr energjetiken

1.12.2006, 09:04
OEAK propozon ndryshime nė sistemin fiskal

1.12.2006, 08:59
Njė zonė industriale qė do ta shpėtonte Drenasin nga kriza

29.11.2006, 20:40
Tė varur nga rrjeti energjetik i Kosovės

28.11.2006, 17:08
Pajtueshmėri pėr termocentralin e Vlorės

28.11.2006, 17:06
Ulet TVSH nė Shqipėri

28.11.2006, 17:06
Ēeku ka inkurajuar biznesmenėt vendės

24.11.2006, 18:00
Ēeku: Kosova pranon sfidėn e integrimeve evropiane

24.11.2006, 17:59
BPB drejt shitjes !

22.11.2006, 22:59
Shtohet konkurenca nė sigurime

21.11.2006, 22:15
Kontabilistėt kosovarė pranohen nė Federatėn e Mesdheut

21.11.2006, 22:01
Aeroporti i Prishtinės me menaxhim kosovar

21.11.2006, 22:00
Gjermania ndihmon energjetikėn nė Kosovė

16.11.2006, 13:51
Maqedonia me tatime mė tė ulta nė Evropė

16.11.2006, 13:49
Kuvendi miraton ligjin pėr auditimin e brendshėm

15.11.2006, 00:16
Planifikohet konferencė e donatorėve pėr Kosovėn

14.11.2006, 23:22
Autostradė edhe Prishtinė - Shkup

8.11.2006, 09:48
Nė Vjenė hapet pėrfaqėsia e IPAK

3.11.2006, 19:19
Ēdo gjė gati pėr licencė

1.11.2006, 01:28
Qeveria diskutoi Projektin e Buxhetit pėr vitin 2007

1.11.2006, 00:29
Edhe njė muaj afat pėr investitorėt

1.11.2006, 00:28
Ruecker inkurajon eksportuesit

30.10.2006, 19:25
Interesim i madh pėr telefoninė mobile

26.10.2006, 13:58
Shpallet tenderi pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile

24.10.2006, 20:12
Kush do ta fitojė energjetikėn

23.10.2006, 11:24
Agjencia Antikorrupsion do tė evidentojė pasurinė e zyrtarėve tė lartė

22.10.2006, 17:25
Ligjėrohet TVSH-ja

22.10.2006, 17:24
Terminal i ri nė Aeroportin e Prishtinės

20.10.2006, 01:50
U nėnshkrua MTL mes Kosovės dhe Bosnjė Hercegovinės

17.10.2006, 19:41
Kosova dhe Shqipėria nėnshkruajnė MEM nė fushėn e energjisė

14.10.2006, 11:00
I mundshėm dhe dėshtimi

11.10.2006, 23:10
E duan linjitin e Kosovės

11.10.2006, 23:05
Express: “Qeveria komplikon”

11.10.2006, 23:04
Para apo pas statusit

11.10.2006, 10:30
Kosova nuk i dėshiron 30 milionė € tė Serbisė

8.10.2006, 15:43
Autostrada Durrės-Kukės kushton 500 milionė euro

8.10.2006, 15:42
MTL me Kroacinė kushton 6,5 milionė euro nė vit

7.10.2006, 15:51
Bashkėpunimi Ekonomik dhe Investimet nė Evropėn Juglinore

6.10.2006, 20:27
BE dhuron 20 milionė euro pėr sektorin e mbeturinave

6.10.2006, 12:48
Nuk dihet fati i Grandit

6.10.2006, 12:46
ZRRE licencoi 18 ndėrmarrje energjetike

5.10.2006, 19:03
Grekėt kėrkojnė thėngjillin

5.10.2006, 18:44
Propozimi i Qeverisė zvarrit pa afat shpalljen e tenderit tė telefonisė

30.09.2006, 23:36
Njė rrugė pėr dy arsye

30.09.2006, 23:32
Nėnshkruhet MTL edhe me Kroacinė

28.09.2006, 01:37
Interesim pėr projektet e MEM-it

28.09.2006, 01:36
Reformohet FMN

28.09.2006, 01:30
Milionat pėr dėshtim

23.09.2006, 13:50
“Mobteli” nė Kosovė, falė UNMIK-ut

22.09.2006, 20:15
Brezovica privatizohet pas statusit

22.09.2006, 11:11
U miratua shpalla e Valės sė 19-tė tė privatizimit

21.09.2006, 23:46
Kosova bėhet me bankė qendrore

20.09.2006, 15:11
Kosova do t'i promovojė investimet nė Vjenė

6.09.2006, 01:41
Konstituohet Bordi Kėshillues i Trepēės

2.09.2006, 19:46
Buxheti merr tatėpjetėn

31.08.2006, 22:35
FMN: Qeveria mund tė kursejė edhe mė shumė nė shpenzime

28.08.2006, 01:13
KQM: "Qeveria nuk ka disiplinė financiare"

28.08.2006, 01:12
Shqipėria realizoi 23 projekte rrugore

27.08.2006, 14:39
Kredi 15 vjeēare pėr banim

25.08.2006, 00:07
Shėnohet 132 vjetori i hekurudhave tė Kosovės

25.08.2006, 00:02
AER jep 2 milionė euro pėr marketing tė bujqėsisė

22.08.2006, 23:16
Fillojnė punimet pėrfundimtare nė aeroportin e Kukėsit

22.08.2006, 22:43
Grandi Pezull

18.08.2006, 17:54
Projekti i parė ambicioz

17.08.2006, 14:22
Banka serbe ia mėsyn enklavave

15.08.2006, 14:51
Nga korrjet e grurit Kosova siguroi 55 pėr qind tė nevojave

14.08.2006, 18:13
Joachim Ruecker emėroheti shef i ri i UNMIK-ut

14.08.2006, 18:10
Pėrfaqėsues tė doganave tė Shqipėrisė po vizitojnė Kosovėn

14.08.2006, 18:09
SHPK merr kompetencat e sigurisė nė Aeroport

30.07.2006, 03:19
Akciza zvogėlon prodhimin nė Kosovė

30.07.2006, 03:16
Investimet e huaja ende larg Shqipėrisė

26.07.2006, 00:44
Largohen edhe 24 punėtorė, asnjėri pėr shkak tė nepotizmit

18.07.2006, 18:49
MEF publikoi buletinin tremujor makroekonomik

16.07.2006, 13:54
Duhani, akciza e re, mundėsi kontrabande me Kosovėn

14.07.2006, 22:39
Liberalizohet plotėsisht tregtia Kosovė - Shqipėri

14.07.2006, 18:11
U mbajt takimi i dhjetė pėr Stabilizim-Asociim

6.07.2006, 17:59
Filluan punimet nė rrugėn e re qė lidh Kosovėn me Maqedoninė

6.07.2006, 17:49
Hekurudhat kosovare nė gjendje tė palakmueshme

1.07.2006, 20:31
Rimbursohen 4.4 milionė euro tė BKP-sė

1.07.2006, 01:00
Ēeku: Procesi i hartimit tė Planit Zhvillimor ėshtė nė rrugė tė mirė

30.06.2006, 19:02
Pėrmbyllet me sukses shitja e Birrarisė sė Pejės

30.06.2006, 13:04
Shpallen 7 fituesit e Kalimash-Morinė

27.06.2006, 20:13
3.5 milion euro pėr ngritjen e kapaciteteve nė Qeveri

27.06.2006, 20:12
Europa Juglindore nėn njė rrjet elektrik me BE-nė

22.06.2006, 10:45
AKM hap ofertat e rrethit tė 15-tė privatizimit

13.06.2006, 20:42
Kosovarėt tė pakėnaqur me KEK

10.06.2006, 20:38
Kosova anėtare e hapėsirės ajrore evropiane

3.06.2006, 19:13
Ekonomia peng i statusit tė pazgjidhur

1.06.2006, 06:46
Prishtina dhe Beogradi diskuan pėr ekonominė

30.05.2006, 13:59
“Telekom Slovenija” hyn nė tregun kosovar

25.05.2006, 17:08
PTK-ja i kėrcėnon me gjyq operatorėt ilegalė

25.05.2006, 13:42
"Mabetex"-i pranon se ka dashur ta blinte “Yumco”-n nga Serbia

24.05.2006, 21:37
Pesė kompani konkurrojnė pėr “kėshilltarė” tė MTPT-sė

24.05.2006, 21:36
PTK dhe “Dukagjini” arrijnė marrėveshje bashkėpunimi

23.05.2006, 20:29
E drejta pronėsore - standardi mė i vėshtirė pėr t'u plotėsuar

20.05.2006, 13:54
Blerėsi i "Grandit" kėrkon tė nisė punėn, ose t'i kthehen paratė

13.05.2006, 11:08
Rrymė sa tė duam, mė 2020

13.05.2006, 10:49
Akciza po dėmton prodhuesit e pijeve joalkoolike

3.05.2006, 22:52
Miratohet Dokumenti pėr tėrheqjen e investitorėve privat

3.05.2006, 22:49
Vazhdon periudha e licencimit tė agjencive turistike

3.05.2006, 22:46
Licencohen katėr zyra pėr kėmbime parash

2.05.2006, 14:00
Stagnimi ekonomik - burim destabiliteti dhe pengesė zhvillimi

26.04.2006, 11:00
Ruecker: “Aeroporti i Prishtinės afėr licencimit ndėrkombėtar”

24.04.2006, 00:19
Kosovarėt konsumojnė mė shunė qumėshtin vendor

21.04.2006, 12:55
“Alferon” paguan 29.5 milionė euro pėr “Ferronikelin”

18.04.2006, 23:56
Klima ndikoi qė mbjelljet pranverore nė Kosovė tė vonohen

14.04.2006, 12:44
Ēeku: “Do tė ndėshkohen keqpėrdoruesit”

12.04.2006, 00:26
Thaēi: “Procesi i privatizimit ėshtė i korruptuar”

9.04.2006, 23:59
UNMIK akuzohet pėr neglizhencė ndaj korrupsionit

6.04.2006, 19:09
Ulet akciza pėr alkoolet vendore

5.04.2006, 19:37
Brezovica privatizohet, nėse lejon Serbia

30.03.2006, 23:39
Priebe: Ka pėrparim tė madh nė Kosovė

28.03.2006, 17:05
Panik nė Aeroportin e Prishtinės - kush do tė dalė nga puna?!

27.03.2006, 13:52
Kėrcėnimi nuk konfirmohet, “MAKOS” shpėrbėhet

27.03.2006, 13:49
Llamkos: Pagat, si para privatizimit

26.03.2006, 22:12
Plassnik: Integrimi i Ballkanit nė BE nuk ka ngrirė

26.03.2006, 21:22
Kosova e pėrgatitur pėr implementimin e Traktatit tė Athinės

18.03.2006, 16:45
AER-i ndihmon nė menaxhimin e vendkalimeve kufitare

15.03.2006, 19:10
Nė Vjenė promovohet ekonomia kosovare

15.03.2006, 16:46
Fundi i idilit pėr sigurinė e bankave

14.03.2006, 17:20
Beqaj: Mbyllja e BKP-sė nuk duhet tė krijojė panik

13.03.2006, 21:31
I merret licenca Bankės Kreditore tė Prishtinės

12.03.2006, 17:30
U zgjodh qeveria e re me kryeministėr Agim Ēekun

7.03.2006, 19:00
Diskutohet projektligji pėr shpronėsimet me interes publik

7.03.2006, 17:50
Banka Botėrore vazhdon ndihmėn ndaj Kosovės

2.03.2006, 16:34
Nis hartimi i planit tė strategjisė zhvillimore

1.03.2006, 22:29
Kosumi jep dorėheqjen, Agim Ēeku kandidohet pėr postin

1.03.2006, 17:23
Vėrshimi mbuloi mungesėn e thėngjillit

28.02.2006, 18:12
Arrihet marrėveshja pėr ndarjen e ministrive

26.02.2006, 21:36
Tė shkojmė pėr ski nė Kosovė!

23.02.2006, 17:34
Shiten Grandi, Iliria dhe Birraria e Pejės

16.02.2006, 22:39
Ruecker: Jo rivlerėsimit tė tenderit pėr operatorin e dytė

14.02.2006, 20:50
Berisha: Sė shpejti punimet nė rrugėn Durrės-Prishtinė

13.02.2006, 20:20
Tender i ri pėr operator tė dytė tė telefonisė mobile

10.02.2006, 21:07
Fatmir Sejdiu u zgjodh kryetar i Kosovės

9.02.2006, 20:39
Ruecker: Ekonomia e Kosovės nė rreth vicioz

9.02.2006, 19:06
Shiten 14 ndėrmarrje shoqėrore pėr 8.7 milionė euro

6.02.2006, 23:20
Ruecker dhe Ēeku pėrgėnjeshtrojnė deklarimet e zyrtarėve tė Serbisė

3.02.2006, 23:35
KEK-u po shtrėngohet qė t'i ofrojė

3.02.2006, 23:29
Qeveria ndanė 16.9 milion euro pėr import tė rrymės

2.02.2006, 22:55
UNMIK: Vala 900 operator i vetėm legal nė Kosovė

2.02.2006, 22:54
Busek propozon zonėn tregtare tė Ballkanit

30.01.2006, 21:18
Fatmir Sejdiu, kandidat pėr kryetar tė Kosovės

29.01.2006, 11:14
"Alferon” dėshton sėrish ta kryejė pagesėn pėr blerjen e "Ferronikel”-it

26.01.2006, 23:04
Kundėrshtime pėr pasuritė e Kosovės

23.01.2006, 13:22
15 ditė zie pėr Presidentin Ibrahim Rugova

21.01.2006, 13:07
Vdiq Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova

18.01.2006, 21:25
Vėshtirė tė binden investitorėt e huaj tė vijnė nė Kosovė

14.01.2006, 20:15
BB ka ndarė 15 milionė dollarė pėr Kosovėn

9.01.2006, 20:17
Express: “Skuadra e Muhamet Mustafės”

9.01.2006, 18:01
Potencialet kosovare: Mineralet dhe Bujqėsia

8.01.2006, 20:12
ART ndalon Mobtelin serb

26.12.2005, 17:13
UNMIK dėshiron ta ruajė monopolin e PTK-sė

21.12.2005, 18:06
Shatri: Kosova nuk do tė falimentojė

21.12.2005, 18:05
U shpallėn fermerėt e vitit

14.12.2005, 21:55
“Kosovateks” shitet pėr 3.1 milionė euro

13.12.2005, 21:39
Pėrfundojnė dėgjimet buxhetore

9.12.2005, 19:36
Kontrabanda pėrgjysmon importin e cigareve

9.12.2005, 19:35
Raki pėr tė gjithė

8.12.2005, 22:38
Kompletohet Bordi i API

30.11.2005, 07:55
Licencohen kompanitė pėr grumbullimin e mbeturinave

29.11.2005, 13:24
PTK nė menaxhim tė vendorėve

28.11.2005, 13:10
Bjeshkėt mbulojnė bakrin

24.11.2005, 15:49
U mbajt seminari "Tregu ndėrkombėtar i verės"

22.11.2005, 14:37
Kosova sėrish pėrballet me mungesė tė energjisė

18.11.2005, 10:48
Besim Beqaj - kryetar i ri i Odės Ekonomike

16.11.2005, 14:50
U prezantua masterplani bujqėsor pėr Kosovėn

15.11.2005, 12:19
PTK dhe Austrian Airlines nėnshkruajnė kontratė

9.11.2005, 10:06
Edhe nė Kosovė aplikohet E-Banking

9.11.2005, 10:05
Diskutohet kontrata kolektive dhe "dialogu social"

7.11.2005, 12:35
Tre muaj afat pėr licencimin e agjencive turistike

6.11.2005, 10:06
Mobikos-Mobitel operator i dytė i telefonisė mobile?

20.10.2005, 00:23
Vazhdon greva e punėtorėve tė arsimit

18.10.2005, 17:50
Qeveria debatoi pėr telefoninė mobile, papunesinė

17.10.2005, 17:22
“Kontrata nuk garanton pėrpunimin e nikelit nė Drenas”

17.10.2005, 15:51
Punohet nė rritjen e kapaciteteve nė furnizim me ujė

17.10.2005, 15:50
OEK kėrkon mė shumė kompetenca

14.10.2005, 21:03
Kuvendi rrėzon shitjen e “Albtelekomit”

14.10.2005, 16:33
Mbi 10 milionė euro nė hidrocentralin e parė privat

12.10.2005, 21:14
Hapen ofertat pėr rrethin e tetė tė privatizimit

12.10.2005, 21:08
BERZH-i kėrkon liberalizimin e tregut tė telefonisė

8.10.2005, 13:50
Panik nė sistemin bankar tė Kosovės

30.09.2005, 23:39
Pritet rritja e ēmimit tė apartamenteve pėr 20 %

27.09.2005, 14:23
BB: 15 pėr qind e kosovarėve jetojnė nė varfėri tė skajshme

27.09.2005, 13:30
USAID: Kosova, potencial i madh ekonomik

24.09.2005, 20:25
Vala e 9-tė e privatizimit - nė fillim tė muajit tetor

22.09.2005, 12:13
Pėr privatizimin e 21 ndėrmarrjeve janė ofruar mbi 21 milionė euro

22.09.2005, 12:09
BE ka dhėnė 60 milionė euro pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės

21.09.2005, 14:11
AKM-ja pritet tė ndryshojnė rregullat e privatizimit

13.09.2005, 21:15
U prezantua Strategjia e Zhvillimit tė Sektorit Privat

13.09.2005, 21:07
Kompania austriake kryeson tregun rumun tė sigurimeve

12.09.2005, 20:32
Vreshtaria nė shkatėrrim, nuk brengoset njeri

7.09.2005, 22:53
Qeveria ndanė 400 mijė euro ndihmė pėr SHBA

1.09.2005, 22:17
Nėnshkruhet MTL-ja mes Maqedonisė dhe Kosovės

29.08.2005, 22:28
Pėrmirėsime tė turizmit nė Shqipėri

29.08.2005, 22:20
Dyert e "Ferronikelit" tė mbyllura pėr "Alferonin"?!

24.08.2005, 21:09
KEK-u do mbledhė borxhet me kallashnikov

21.08.2005, 18:50
PTK planifikon “aleancė strategjike” me njė kompani tė huaj

18.08.2005, 01:14
Hotel "Grand" del nė shitje pėr 12 milionė euro

16.08.2005, 20:11
UNMIK: Muajve qė vijnė fillon pėrcaktimi i statusit pėrfundimtar tė Kosovės

14.08.2005, 16:30
Ēmimi i naftės mund tė shkojė deri nė 80 dollarė

12.08.2005, 00:24
Qeveria shet blloqet e Kosovės A

9.08.2005, 18:49
Kosova me kod tė vetin telefonik

4.08.2005, 21:51
Riaktivizohet pas pesė vjetėsh kompleksi industrial "Trepēa"

4.08.2005, 21:35
Vonohen pagat e korrikut pėr 47 organizata buxhetore

22.07.2005, 22:51
FMN: Kosova nė 2005 me rritje ekonomike negative

18.07.2005, 00:20
Kompetencat e KEF-it barten te vendorėt

13.07.2005, 23:30
Shpallen fituesit e rrethit tė V-tė tė privatizimit

9.07.2005, 00:22
Korporatizohen Telekomi i Kosovės dhe Aeroporti i Prishtinės

8.07.2005, 00:30
Bordi i AKM-sė pendohet: "Alferon" shpallet blerės i Ferronikelit

5.07.2005, 22:38
Investimet e huaja nė tregun shqiptar

4.07.2005, 20:56
Dollari arrin nė kuotėn mė tė lartė nė 13 muaj

29.06.2005, 23:57
Ligji pėr tregti me naftė do ta nxisė konkurrencėn

28.06.2005, 20:45
U finalizua MTL me Maqedoninė

28.06.2005, 20:31
Ēmimi i naftės arrin nė 60,65 USD pėr njė fuēi

25.06.2005, 14:15
Kuvendi miratoi projektligjin pėr investime tė huaja

23.06.2005, 14:04
FMN: Shqipėria ka thithur vetėm 22 % tė investimeve

22.06.2005, 22:52
Nga korriku ne vendkalimet kufitare aplikohet "regjimi i regjistrit"

16.06.2005, 19:36
Shtyhet vendimi pėr shitjen e Ferronikelit

14.06.2005, 17:54
Kosova ka investimet mė tė vogla nė rajon

13.06.2005, 13:19
Bien eksportet pėr tremujorin e parė

8.06.2005, 09:28
Ora kėrkon seancė tė jashtėzakonshme pėr ekonominė

6.06.2005, 12:18
Qehaja: Kosova nuk ka dorėzuar asnjė projekt nė BEI

6.06.2005, 12:07
PTK dhe Aeroporti korporatizohen sė shpejti

31.05.2005, 23:26
Kosova me kod tė ri ndėrkombėtar postar

28.05.2005, 00:17
Autoriteti Bankar i Kosovės jo bankė qendrore

18.05.2005, 01:20
Vetėm 3 milionė USD pėr rrugėn Durrės-Kukės

14.05.2005, 16:49
BE financon tri studime pėr energjetikėn nė Kosovė

14.05.2005, 16:43
Konsorciumi turk fiton tenderin pėr privatizimin e ALB-Telekom

13.05.2005, 18:30
FMN: Rritet deficiti buxhetor i Kosovės

12.05.2005, 00:07
Oferta pėr privatizimin e Ferronikelit: 64 milion USD

11.05.2005, 14:17
Shpallet raundi i pestė i privatizimit

8.05.2005, 13:12
OEK: Nuk ka stabilitet politik, pa stabilitet ekonomik

6.05.2005, 13:22
Priten ndryshime nė kodin e akcizės

30.04.2005, 17:56
Oferta mė e mirė pėr Ferronikelin vie nga Shqipėria

27.04.2005, 21:54
U hapėn ofertat e para pėr privatizimin e "Ferronikelit"

25.04.2005, 18:29
Themelohet Agjencia pėr Standardizim

22.04.2005, 23:27
Austriakėt sė shpejti blejnė edhe Mobtelin serb

22.04.2005, 18:14
UNMIK ndryshon procedurat e privatizimit

22.04.2005, 16:31
Banka Evropiane e Investimeve mundėson kredi pėr Kosovėn

20.04.2005, 17:54
BB do tė fillojė me katėr projekte tė reja nė Kosovė

20.04.2005, 17:48
Bruksel: Publikohet projekti "E ardhmja evropiane e Kosovės"

20.04.2005, 17:41
Bankat komerciale kanė shtuar kreditė pėr rreth 60 %

19.04.2005, 17:38
Subvencione qeveritare pėr kompanitė private

14.04.2005, 18:25
U shpallėn blerėsit e "Ballkanit" dhe tė "Llamkosit"

13.04.2005, 06:26
SMZ kualifikohen pėr bisedime me Bashkimin Evropian

11.04.2005, 23:10
BB ndan 2,5 milionė USD pėr energjetikė dhe miniera

11.04.2005, 14:22
Forumi i Krans Montanės sivjet do tė mbahet nė Zagreb

9.04.2005, 22:29
Bizneset: “Duam kushte pėr tė eksportuar”

8.04.2005, 15:13
Occidental hulumton naftėn nė Shqipėri

8.04.2005, 15:09
“Skenderbeg”, sė shpejti markė birre nė Angli

6.04.2005, 13:30
BE-ja dhe BERZH ndihmojnė reformimin e ndėrmarrjeve nė Kosovė

5.04.2005, 19:13
Ryker: proceset ekonomike nė Kosovė po ecin pėrpara

5.04.2005, 19:10
BB do tė pėrkrahė tutje institucionet e Kosovės

5.04.2005, 19:04
Dollari shėnon kuotėn mė tė lartė nė 5 muaj

3.04.2005, 23:25
Shqipėria firmos Deklaratėn e Rodosit

2.04.2005, 01:04
Daci kėrkon investime greke

1.04.2005, 20:57
Bordi i AKM-sė debatoi pėr raundin e pestė tė privatizimit

31.03.2005, 15:52
Fillon zgjerimi i telefonisė fikse nė Kosovė

31.03.2005, 01:59
Kosumi premton vėnien nė punė tė Trepēės

29.03.2005, 14:15
Ēmime rekorde tė naftės nė Tiranė

26.03.2005, 16:43
U promovua programi drejtshkrimor i shqipes AS 2.0

26.03.2005, 13:35
Nė Kosovė, 150 mijė punonjės piratė

25.03.2005, 15:21
UNMIK vazhdon bartjen e pėrgjegjėsive te vendorėt

24.03.2005, 17:35
Vazhdojnė problemet pėr operatorin e dytė tė telefonisė

24.03.2005, 17:32
OCTA greke i humb Kosovės 25 milionė euro

24.03.2005, 17:20
Rritja e tė hyrave buxhetore varet nga niveli i zhvillimit ekonomik

23.03.2005, 21:36
Bajram Kosumi - Kryeministėr i ri i Kosovės

22.03.2005, 18:56
Rriten pėr 30 pėr qind ēmimet e makinave

22.03.2005, 18:54
Fillojnė kėrkimet pėr pasuritė nėntokėsore tė Kosovės

17.03.2005, 18:46
Kosovė: 100 milionė euro deficit nė 2005

17.03.2005, 18:44
Tregtia e lirė mes Kosovės dhe Shqipėrisė me vlerė modeste

17.03.2005, 18:42
Samsung shtyn privatizimin e Ferronikelit

10.03.2005, 13:02
Haradinaj mbėrrin nė Hagė

10.03.2005, 12:57
Pėr njė vit pėrfundon procesi i privatizimit nė Kosovė

7.03.2005, 15:51
AKM: Procesi i korporatizimit ėshtė shumė i nevojshėm

7.03.2005, 15:44
Rreth 15 milion euro pėr kthimin e tė zhvendosurve

5.03.2005, 17:43
Petersen: KB garanton investimet ne Kosove

1.03.2005, 16:41
Maqedonia hap zyren e saj ekonomike ne Prishtine

24.02.2005, 12:05
Malaj: Rimbursimi i TVSH-sė, brenda 30 ditėsh

24.02.2005, 11:45
MTI planifikon themelimin e tri agjencive tė reja

22.02.2005, 16:48
Trusti i Kursimeve Pensionale ka grumbulluar 85 milionė euro

21.02.2005, 17:17
Plani Marshall dhe demokracia

21.02.2005, 17:11
Ministrat e jashtėm tė BE-sė diskutojnė Kosovėn

17.02.2005, 15:34
Ligji antiduhan “tremb” industrinė

16.02.2005, 16:05
Institucionet e Kosovės marrin projektkushtetutėn e Kosovės

16.02.2005, 16:01
ShBA-tė nuk nėnshkruajnė marrėveshjen e Kyotos

16.02.2005, 15:56
UNT shqyrton kėrkesėn e Kosovės pėr kodin e ri telefonik

14.02.2005, 13:11
Presidenti i AMBO-s sė shpejti nė Vlorė

14.02.2005, 12:53
U nėnshkruan kontratat pėr privatizimin e 12 ndėrmarrjeve

8.02.2005, 14:12
Nga 2007 aplikohet sistemi i sigurimit shėndetėsor

7.02.2005, 16:08
Transporti shqiptar fiton tė drejtat nė Itali

7.02.2005, 15:55
Kryeministri takoi kreun e OEK-ut

28.01.2005, 13:41
Buxheti 2005: 714 milion euro

24.01.2005, 15:52
Kosova drejt pavarėsisė

20.01.2005, 18:19
Qeveria do ta diskutojė nė detaje draftin e buxhetit

18.01.2005, 12:33
Busek shpreh frike nga vendimi i njėanshėm i SHBA-ve

14.01.2005, 14:00
Miratohet marreveshja per aftesimimin e te rinjve

14.01.2005, 13:59
Investimet gjermane nė Evropėn Lindore tepėr lukrative

10.01.2005, 10:51
G7 pezullon borxhet nė disa vende tė Azisė

6.01.2005, 13:51
Italianėt: 500 milionė euro pėr hidrocentral ne Shqiperi

6.01.2005, 13:51
Kosovė: 300 mijė euro ndihmė pėr Azinė juglindore

3.01.2005, 15:25
Lambsdorff: Nė Kosovė ėshtė bėrė pėrparim nė ekonomi

3.01.2005, 15:24
Festat e fundvitit pa reduktime tė KEK-ut

29.12.2004, 14:44
PTK prezanton financat pėr 2004

27.12.2004, 15:58
Kosovė: shenja pozitive pėr zhvillimin ekonomik nė 2005

27.12.2004, 15:58
Serbet protestojnė, KEK-u kėrkon borxhin

25.12.2004, 13:58
Haradinaj merr mė tepėr kompetenca nė ekonomi

23.12.2004, 16:26
'Frutti', ndėrmarrja mė e sukseshme pėr 2004

23.12.2004, 16:26
Buqetė taksash pėr kosovarėt

22.12.2004, 20:53
Petersen konfirmon bartjen e kompetencave ekonomike

21.12.2004, 14:30
KEK-u para falimentimit. Kėrkohet ndėrhyrja e qeverisė

21.12.2004, 14:29
Petersen nenshkruan ligjin mbi regjistrimin e popullsise

20.12.2004, 17:50
Kosova ndėr vendet mė optimiste nė botė

20.12.2004, 17:49
Rugova premton pėrkrahje pėr prodhuesit kosovarė

18.12.2004, 11:40
Komisioni Evropian ndan edhe 23.9 milion euro pėr Kosovėn

18.12.2004, 11:39
Tryezė me temė papunėsinė

12.12.2004, 23:45
Doganat shqiptare mbledhin 90 milionė USD mė shumė se vjet

11.12.2004, 14:41
ShBA-tė japin 75 milionė $ ndihma pėr Kosovėn

11.12.2004, 14:12
Publikohet raporti i kontrollit tė buxhetit pėr 2001

10.12.2004, 17:00
OPEC ul kėrkesat pėr ēmimet e naftės

9.12.2004, 22:54
U miratua projektpropozimi i buxhetit pėr vitin 2005

8.12.2004, 23:26
Hatring: "Kosova duhet tė vazhdojė reformat"

8.12.2004, 23:20
U zgjodhėn fermerėt mė tė mirė tė vitit

8.12.2004, 02:56
AKB: Shtohet konsumi i prodhimeve vendore

8.12.2004, 02:52
Parlamenti shqiptar miraton paketėn fiskale

8.12.2004, 02:43
KK pritet tė rregullojė edhe pagat minimale

6.12.2004, 22:46
OEK: Kosova nė kolaps financiar

6.12.2004, 13:57
Sot filloi punėn qeveria e re e Kosovės

3.12.2004, 02:16
UNDP: Vazhdon rėnia e ekonomisė kosovare

2.12.2004, 15:27
Pėrfundon projekti pėr kontroll tė brendshėm tė financave publike

2.12.2004, 15:22
"Vala 900" me kartela rimbushėse tė 5 eurove

1.12.2004, 21:21
Gjermania dhe Shqipėria bisedojnė pėr bashkėpunimin ekonomik

30.11.2004, 23:55
AKM aksioner i tė gjitha ndėrmarrjeve publike

30.11.2004, 17:44
Kosova nė janar reformon sistemin tatimor

29.11.2004, 17:39
Trepēė: Nis pėrgatitja e minierave pėr prodhim

26.11.2004, 23:40
AKM-ja merr 14 nga 154 milionė € tė kėrkuara nga buxheti

26.11.2004, 14:03
Barkod i veēantė pėr bizneset e Kosovės

25.11.2004, 15:45
Rritet kėmbimi tregtar Kosovė - Shqipėri

24.11.2004, 16:49
Nė vitin 2005 hyjnė nė fuqi dy ligje tė reja tatimore

24.11.2004, 16:44
Qeveria aprovoi projeksionin buxhetor pėr 2005

24.11.2004, 02:51
Maqedonia pro nėnshkrimit tė MTL-sė me Kosovėn

23.11.2004, 12:40
Riinvest dhe AKB organizuan konferencė pėr prodhimet vendore

22.11.2004, 00:30
Sot tryezė pėr bizneset prodhuese nė Kosovė

20.11.2004, 19:55
Greenspan: Dollari mund tė zhvlerėsohet pėrsėri

19.11.2004, 19:08
Takim i femrave afariste kosovare me ato amerikane

18.11.2004, 20:58
Kryeministri Rexhepi priti pėrfaqėsuesit e AER-it

17.11.2004, 16:54
LDK-AAK-PShDK pėrbėjnė koalicionin e ri qeveritar

16.11.2004, 23:47
Vonesa nė thellimin e portit tė Durrėsit

14.11.2004, 22:10
FMN: Shqipėria nė 2005 me njė rritje ekonomike prej 6%

13.11.2004, 13:21
Nė Shkup mbahen takime punuese tė Paktit tė Stabilitetit

12.11.2004, 01:05
Miratohet akciza fiske mbi naftėn

10.11.2004, 16:29
Hekurudha, pavarėsi ekonomike nga shteti

9.11.2004, 18:24
Publikohet projekti zbatues i autostradės Prishtinė-Durrės

9.11.2004, 18:07
Shtyhen datat e dorėzimit tė ofertave pėr Ferronikelin

8.11.2004, 20:57
Petersen vendos krijimin e tri ministrive te reja

6.11.2004, 17:08
PTK-ja synon modernizimin e telefonisė fikse

6.11.2004, 17:06
Paratė e VEFA u pastruan nė Zvicėr

5.11.2004, 18:15
Rexhepi: Nuk do tė rizgjedhem si kryeministėr

5.11.2004, 18:00
Banka: Tė zhvlerėsohet Leku

4.11.2004, 13:29
Qeveria kėrkon uljen e akcizės pėr automjetet

4.11.2004, 13:19
Sė shpejti nėnshkruhet MTL-ja me Bosnjen

3.11.2004, 18:38
AER: 370 milionė euro tė investuara pėr energjinė

3.11.2004, 13:55
Buxheti pėr 2005-n, 670 milionė euro

1.11.2004, 21:30
OKB mbėshtet ekonominė shqiptare

1.11.2004, 00:29
Nė nėntor organizohet "Java e Biznesit Kosovar"

29.10.2004, 15:00
Seminar me ekspertė sllovenė pėr teknologjinė e re

28.10.2004, 10:30
KK pėrmirėson pozitėn e punėmarrėsve

28.10.2004, 10:20
Dollari, niveli mė i ulėt qė prej ‘96

28.10.2004, 09:56
Qeveria e re e Kosoves pritet t'i kete edhe tri ministri

27.10.2004, 15:29
Nėnshkruhen edhe dy ligje tė reja

27.10.2004, 12:40
Shqipėria synon tė rrisė rezervat e naftės

25.10.2004, 18:51
OSBE dhe KQZ publikojnė rezultatet preliminare tė zgjedhjeve

22.10.2004, 17:21
AKM privatizon edhe 13 ndėrmarrje

21.10.2004, 14:54
Kryeadministratori anulon tenderin pėr telefoninė e dytė mobile

19.10.2004, 01:41
BSPK: “Spin-off”-i special garanton vendet e punės

18.10.2004, 11:10
Rritet ēmimi i naftės nė 55 USD

15.10.2004, 14:20
Shqipėri: ulen interesat e kredive nė lekė

14.10.2004, 15:55
Samsungu intresohet pėr Ferronikelin

14.10.2004, 15:31
AKM paralajmėron raundin e katėrt tė privatizimit

13.10.2004, 17:15
Shpaloset projekti pėr kalkulimin e pagave nė Kosovė

12.10.2004, 12:41
Nafta nė Evropė 53,4 USD

12.10.2004, 11:26
Dy amerikanė marrin ēmimin Nobel pėr ekonomi

11.10.2004, 13:36
Zyra pėr Energji kalon nė kompetencė tė Qeverisė

9.10.2004, 15:34
ISO: Kosova mund tė ketė SWIFT-kodin e vet

8.10.2004, 11:44
AKM: Deri mė 15 tetor tė bėhen pagesat pėr "NewCo"

7.10.2004, 10:28
Ēmimi i naftės - rekord prej afro 52 USD

6.10.2004, 11:45
Kompanitė e ndėrtimit u ikin tatimeve

5.10.2004, 13:11
Bllokohet ndėrtimi i kullave tė El Sayed nė Prishtinė

4.10.2004, 12:06
Konferencė treditore mbi sektorin e ujėrave

2.10.2004, 17:27
G7 bėn thirrje pėr mė shumė naftė

1.10.2004, 15:31
Inaugurohet telefonia fikse nė Fushė Kosovė

1.10.2004, 09:42
Rritje mė e vogėl e ekonomisė shqiptare

1.10.2004, 09:29
Rritet konsumi i birrės shqiptare pėr 58 pėr qind

30.09.2004, 12:36
Riinvest: "Procesi i privatizimit jo mjaft transparent"

29.09.2004, 13:51
Shqipėria dhe Kosova heqin taksat e dyfishta

28.09.2004, 02:33
Rexhepi: Kosova e pėrshtatshme pėr investime tė huaja

27.09.2004, 19:26
Eliminohen taksat e dyfishta

27.09.2004, 14:50
Riinvest organizon vizitė studiuese nė Slloveni

27.09.2004, 14:49
Stuhitė rrisin ēmimin e naftės

24.09.2004, 20:24
Buxheti i Kosovės 2005 pėrafėrsisht i njėjtė me 2004

22.09.2004, 15:46
Lambsdorf: Statusi nuk ėshtė pengesė pėr investime

22.09.2004, 15:41
AKM: Tė pėrmbushen patjetėr investimet e premtuara

20.09.2004, 17:55
U nėnshkrua kontrata kolektive

19.09.2004, 14:53
Raundi i tretė i privatizimit, shiten 15 ndėrmarrje

17.09.2004, 13:43
Petersen dhe Rexhepi sot nė Bruksel

16.09.2004, 14:25
AKM hap ofertat pėr raundin e tretė tė privatizimit

16.09.2004, 01:09
Nis unifikimi i tė dhėnave pėr nivelimin e pagave

14.09.2004, 00:26
Produktet kosovare eksportohen si mallra maqedonase

14.09.2004, 00:25
Hapet Forumi Ekonomik i Evropės Veriore e Jugore

14.09.2004, 00:25
Hapet pėr aplikim fondi kosovaro-amerikan pėr shkollim

13.09.2004, 11:46
FMN dhe BB: luftė kundėr ekonomisė informale nė Shqipėri

13.09.2004, 10:53
Asociim-Stabilizimi: delegacioni kosovar nė Bruksel

10.09.2004, 00:02
110 subjekte kualifikohen pėr raundin III tė privatizimit

10.09.2004, 00:00
Biznesi vendas kėrkon Albtelekomin

8.09.2004, 02:03
AKM: sot afati i fundit i pranimit tė ofertave

7.09.2004, 13:51
Banka Botėrore ndihmon zhvillimin e arsimit nė Kosovė

5.09.2004, 23:36
Si do tė privatizohen ndėrmarrjet nė Shqipėri

3.09.2004, 01:46
FMN do tė vazhdojė tė mbėshtesė Kosovėn

1.09.2004, 19:06
AKM fton biznesmenėt tė marrin pjesė nė privatizim

31.08.2004, 13:33
Tregu kosovar shumė i rėndėsishėm pėr kompanitė sllovene

31.08.2004, 13:31
Hapet fushata kundėr korrupsionit

29.08.2004, 23:39
KE do tė hapė zyre tė ndėrlidhjes nė Kosovė

29.08.2004, 23:38
Nafta, kėrkime nė Adriatik

29.08.2004, 23:38
Austrian Airlines shton fluturimet drejt Tiranės

27.08.2004, 13:14
Statistikat: 200 mijė turistė kanė hyrė nė Shqipėri

26.08.2004, 18:55
KFOR-i investon rreth 800 mijė euro pėr rrugėt

26.08.2004, 18:54
Arkėtimi efikas - objektiv kryesor i KEK-ut

25.08.2004, 01:01
Katėr kompani ndėrkombėtare nė tenderin e 'Valės 900'

24.08.2004, 00:47
Hapen 900 vende tė reja tė punės

23.08.2004, 17:07
S'ka zhvillim ekonomik pa pavarsi

21.08.2004, 00:47
PTK: Vala 900 me 700 mije konsumatorė, GPRS, WAP e MMS

20.08.2004, 00:41
AKM nis privatizimin e tokave bujqėsore

19.08.2004, 02:33
Brajshou nėnshkruan katėr ligje

19.08.2004, 02:32
Qeveria autorizon MT-nė pėr zgjedhjen e operatorit mobil

17.08.2004, 00:29
Themelohet Zyra pėr Proceset e Integrimit Evropian

17.08.2004, 00:29
Kryeministri Rexhepi pret Kryeadministratorin Petersen

16.08.2004, 00:28
Mali i Zi aplikon taksa tė larta pėr produktet kosovare

13.08.2004, 00:11
Rritet shkalla e papunėsisė nė Kosovė

12.08.2004, 00:58
Prodhuesit kosovarė nė panaire ndėrkombėtare

11.08.2004, 01:04
Pritet shtrenjėtimi i ēmimeve tė naftės nė Kosovė

9.08.2004, 00:49
Pensionistėt invalidor paralajmėrojnė grevė urie

9.08.2004, 00:48
SHBA mirėpret ndėrtimin e termocentralit tė ri nė Kosovė

7.08.2004, 00:41
Legalizohet zyra pėr energji pranė kryeministrisė

5.08.2004, 23:58
Beogradi kundėr ndėrtimit tė termocentralit nė Kosovė

4.08.2004, 23:58
Mobikos / Mobitel: do t'i mbrojmė interesat tona

4.08.2004, 17:09
UNMIK planifikon ndėrtimin e njė centrali elektrik

4.08.2004, 13:57
UNMIK rekomandon anulimin e tenderit pėr operatorin mobil

3.08.2004, 11:24
Aeroporti i Prishtinės me liēencė ndėrkombėtare

2.08.2004, 00:19
Tė ndryshojė politika 'Standardet para statusit'

30.07.2004, 23:29
FMN: ulja e taksave - kontraproduktive

30.07.2004, 23:28
PTK liēencohet zyrtarisht

29.07.2004, 23:55
Oda Ekonomike kėrkon mbrojtjen e eksportuesve vendorė

28.07.2004, 23:38
Schuessel: Ballkani nė BE deri nė vitin 2014

28.07.2004, 23:37
Ministria e Bujqėsisė propozon fond pėr kompenzim tė dėmeve

28.07.2004, 01:50
Ulqini e Shkodra nėnshkruajnė marrėveshje bashkėpunimi

26.07.2004, 23:55
Gjashtėmujori i parė solli 186 milionė euro nga doganat

25.07.2004, 23:49
Pėrzgjidhet varianti i 'Rrugės sė Arbėrit'

23.07.2004, 23:56
Dy miniera tė Trepēės tė gatshme pėr prodhim nė tetor

23.07.2004, 00:06
Finlanda ndihmon bizneset e Prishtinės

22.07.2004, 00:59
BE fillon programin pėr standardet ekonomike

21.07.2004, 00:38
BSPK e shqetėsuar pėr sigurinė e punėtorėve

21.07.2004, 00:37
Lambsdorf: Raundi i tretė i privitizimit, mė rigoroz

20.07.2004, 01:17
Hyn nė fuqi Ligji mbi Agjencinė pėr Produkte Medicinale

20.07.2004, 01:15
ART dhe PTK diskutojnė ligjin pėr telekomunikacionin

20.07.2004, 01:14
Menaxherėt e Trepēės vizituan fabrikėn e municionit

19.07.2004, 08:54
Shqipėria shėnon pėrmirėsim nė cilėsinė e jetės sė vendit

16.07.2004, 00:35
Prishtinė: Konsumatorėt 14 milionė euro borxh ujėsjellėsit

16.07.2004, 00:35
Durrės: 50 milionė dollarė investime nė port

15.07.2004, 01:23
BSPK nė protestė

14.07.2004, 00:06
Kryeministri vizitoi Kosovėn B

14.07.2004, 00:05
Gruri vendės siguron 60 % tė nevojave tė vendit

14.07.2004, 00:04
Kodi i ri doganor ndikon nė zhvillimin e ekonomisė vendore

13.07.2004, 00:45
Prishtinė: 'Trafiku Urban' para falimentimit

13.07.2004, 00:44
BSH: tremujori i parė me likuiditet tė lartė

12.07.2004, 00:39
Konfiskohen 350 mijė cigare pa pullė fiskale

9.07.2004, 00:31
Hapet panairi pėr promovimin e biznesit tė grave

6.07.2004, 00:54
PTK investon 100 milion € nė 'Vala 900'

6.07.2004, 00:50
Shqipėria drejt privatizimit tė ALBTELECOM dhe ARMO

3.07.2004, 01:22
Rifillon privatizimi - AKM shpall raundin e tretė

3.07.2004, 01:20
Kryeministri u takua me pėrfaqėsuesit e Bankės Botėrore

3.07.2004, 01:19
Ndryshimi i tarifave doganore - stimulim pėr bujqėsinė

2.07.2004, 01:19
Projekt i USAID nė ndihmė tė biznesit

1.07.2004, 01:16
Brajshou pezullon vendimin e ART-sė

1.07.2004, 01:16
Qeveria diskutoi tenderin e telefonisė celulare

30.06.2004, 01:12
Kontratat kolektive do tė nėnshkruhen me 16 korrik

30.06.2004, 01:11
Zyra britanike reagon pėr tenderin e telefonisė mobile

29.06.2004, 00:20
Telefonia mobile: Reagojnė Kryeministri dhe Zyra Amerikane

29.06.2004, 00:19
Mobikos, Mobitel fitojnė tenderit pėr telefoninė mobile

29.06.2004, 00:17
BPK tėrhiqet zyrtarisht nga swift-kodi Serb

27.06.2004, 23:59
Prodhuesit e rinj tė lirohen nga barra fiskale pėr 3-5 vjet

26.06.2004, 00:30
Lambsdorff: nuk e di kur do tė rifillojė privatizimi

24.06.2004, 01:42
Qeveria pranon kushtet pėr privatizimin

24.06.2004, 01:39
Operatori i dytė i telefonisė mobile deri nė fund tė muajit

23.06.2004, 01:17
Qeveria pro vazhdimit te privatizimit

22.06.2004, 01:14
AKM refuzon kthimin e tokave nė pronėsi tė komunave

22.06.2004, 01:13
Ndėrmarrėsit turk tė favorizohen mė shumė nė Kosovė

22.06.2004, 01:12
Zgjidhen 10 ndėrmarrjet mė tė mira tė vitit nė Kosovė

21.06.2004, 01:24
Miratohet linja e tensionit Shqiperi-Mali i Zi

19.06.2004, 00:01
Miratohet raporti pėrfundimtar pėr buxhetin e 2003

18.06.2004, 01:16
Danezi i dytė nė krye tė UNMIK-ut

17.06.2004, 00:14
SPEK paralajmėron grevė tė punėtorėve mė 25 qershor

17.06.2004, 00:13
Konfiskohen pije alkoholike, cigare, kafe

16.06.2004, 00:25
Italianėt tė gatshėm pėr ndėrtimin e rrugės Durrės-Kukės

15.06.2004, 00:05
Synohet eliminimi i bordit tė BPK-sė

15.06.2004, 00:04
OKB jep sinjalin pėr vazhdimin e privatizimit

14.06.2004, 11:24
Qeveria kundėr kontrollit tė hapėsirės ajrore nga Beogradi

14.06.2004, 11:23
Ministri kosovar i Punės Sociale viziton Gjermaninė

12.06.2004, 00:09
Beqaj informon pėr Tryezėn e Paktit tė Stabilitetit

11.06.2004, 00:28
Stacion Hidrometeorologjik pėr Rrafshin e Dukagjinit

10.06.2004, 00:35
Qeveria pa zgjidhje alternative pėr privatizimin

10.06.2004, 00:34
Rexhepi: Pjesėrisht i kėnaqur me punėn e qeverisė

9.06.2004, 00:34
Hyn nė fuqi zero-tatimi doganor Kosovė

9.06.2004, 00:33
Statusi i padefinuar ndikon nė stagnimin ekonomik

8.06.2004, 00:49
BB: 51% e kosovarėve jetojnė nė varfėri

8.06.2004, 00:48
Shqipėri: 15 milion USD pėr burimet ujore

7.06.2004, 00:08
Autostrada Prishtinė-Durrės kushton 400 milion euro

5.06.2004, 00:27
Transformimi i KEK: nėnshkruhet kontrata pėr menaxhim

5.06.2004, 00:26
OPEK-u vendos rritjen e kuotave tė nxjerrjes sė naftės

4.06.2004, 01:33
Malaj: Buxheti shtesė nė dobi tė investimeve publike

2.06.2004, 23:55
AKK: jo mjete tė sufiēitit pėr kompanitė publike

2.06.2004, 23:55
Filloi tryeza 'Energjetika e Ambienti nė Kosovė'

2.06.2004, 00:00
Hapen ofertat pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile

1.06.2004, 23:59
OPEK skeptik pėr uljen e ēmimit tė naftės

1.06.2004, 01:24
11 milionė euro pėr dėmet e trazirave tė marsit

1.06.2004, 01:23
BSPK: Tryezė pėr tė ardhmen e kompleksit 'TREPĒA'

30.05.2004, 23:45
Odisejada e swift-it serb nė Kosovė

30.05.2004, 23:42
OMV vazhdon kėrkimet nė det

30.05.2004, 23:41
Korridori 8, nxitės i biznesit

29.05.2004, 00:39
Kryeministri Rexhepi vizitoi fabrikėn 'Arda Rei Co'

29.05.2004, 00:39
Promovohet programi pėr zhvillimin e ndėrmarrjeve

28.05.2004, 00:38
KEK-u merr 27 milion euro nga suficiti

28.05.2004, 00:37
Shqipėri: projektligji i pronave miratohet nė parim

27.05.2004, 03:14
UNMIK mbron vendimin pėr pėrdorimin e SWIFT-kodit serb

26.05.2004, 01:14
Promovohet strategjia kundėr korrupsionit nė Kosovė

26.05.2004, 01:11
Holkeri jep dorėheqjen

25.05.2004, 01:32
Ngjallen protestat kundėr swift-kodit serb

25.05.2004, 01:27
Riinvest: Swift-kodi serb sjellė pasoja negative pėr ekonominė

23.05.2004, 23:59
Bujqėsia ballkanase 'takohet' nė Shqipėri

23.05.2004, 23:58
G-7 bėn thirrje pėr rritje tė prodhimit tė naftės

21.05.2004, 23:27
Rruga Merdare-Morinė: Gjermanėt fitojnė tenderin pėr projektim

21.05.2004, 00:17
Busek: Do tė pėrfshijmė Kosovėn nė projektet rajonale

21.05.2004, 00:15
Qeveria e Kosovės do tė krijojė edhe katėr agjenci tė reja

20.05.2004, 01:11
INSTAT: Duhen rreth 700 mijė vende tė reja pune

20.05.2004, 01:07
Diskutohet rregullorja pėr pengimin e shpėrlarjes sė parave

20.05.2004, 01:04
Punėtorėt e dėbuar tė hekurudhave hidhen nė grevė urie

20.05.2004, 01:03
Holkeri e Rexhepi diskutojnė privatizimin dhe standardet

17.05.2004, 23:16
BE pėrkrah 'standardet para statusit'

17.05.2004, 23:16
Projekt-ligji i pronave nė parlament

17.05.2004, 00:04
Ekonomia e Kosovės, synim i liderėve tė BE-sė

15.05.2004, 02:00
ECIKS dhe RIINVEST nėnshkruajnė memorandum bashkėpunimi

14.05.2004, 01:06
ECIKS dhe OEK nėnshkruajnė marrveshje bashkėpunimi

12.05.2004, 00:10
Tre anėtarėt vendorė kėrkojnė takimin e bordit tė AKM

11.05.2004, 00:20
Paten takon Rexhepin, vlerėson rindėrtimet pas trazirave

10.05.2004, 00:42
Energjetika tani me paketė ligjesh

10.05.2004, 00:41
1,3 miliardė euro donacione nga 1999 deri 2003

8.05.2004, 00:12
Prishtinė: mbahet konferencė mbi 'ndėrmarrjen moderne'

7.05.2004, 00:02
Nano takon industralistėt grekė

6.05.2004, 23:53
Prezantohet para pėrfaqėsuesve tė komunave plani hapėsinor

6.05.2004, 00:27
Qeveria e Kosovės aprovoi dy projektligje pėr tatime

6.05.2004, 00:26
Protestė e punėtorėve tė Hekurudhave tė Kosovės

6.05.2004, 00:25
Banka Botėrore do tė vazhdojė ta ndihmojė Kosovėn

6.05.2004, 00:24
Qeveria: tė mos ndryshohet projektligji pėr huazime afatgjata

5.05.2004, 01:20
Njė miliardė USD investime nė Kosovė !

5.05.2004, 01:18
Diskutohet plani strategjik pėr zhvillimin e Prishtinės

5.05.2004, 01:17
Kastrati: Duhet qetėsi pėr njė ekonomi tė qėndrueshme

4.05.2004, 00:24
200 punėtorė tė hekurudhave mbesin pa punė

4.05.2004, 00:23
Thellohet bashkėpunimi ekonomik Kosovė - Kroaci

4.05.2004, 00:21
Hapet terminali mė i madh i karburantit nė vend

2.05.2004, 23:50
Bashkimi Evropian zgjerohet me 10 shtete tė reja

30.04.2004, 00:29
KEK nėnshkuan kontratė pėr hidrocentralin kosovar

28.04.2004, 00:41
Sot vendoset pėr pagat e shėrbyesve civilė

28.04.2004, 00:39
Kryeministri Rexhepi vizitoi Fushė Kosovėn

28.04.2004, 00:37
Prishtinė, largohen shitėsit ilegalė nga trotuaret

27.04.2004, 00:41
'Qeveria tė modifikojė projektligjin pėr ndėrmarrjet'

27.04.2004, 00:40
Rritet inkasimi i KEK-ut pėr 40 pėr qind

27.04.2004, 00:39
Ministria e Bujqėsisė kėrkon uljen e TVSH-sė

27.04.2004, 00:38
Pejė: Privatizohet ndėrmarrja e parė shoqėrore

25.04.2004, 23:40
BB: ekonomia shqiptare e varur sė tepėrmi nga importet

25.04.2004, 23:39
Pėrmirėsohen prognozat ekonomike botėrore

25.04.2004, 23:38
Sigurimet: mė shumė bashkėpunim Shqipėri-Kosovė

25.04.2004, 23:37
Opozita kėrkon uljen e ēmimeve

23.04.2004, 23:53
Sadriu: BERZH tė mbėshtesė Kosovėn

23.04.2004, 00:42
BE: korridori 8 nuk ėshtė prioritet

21.04.2004, 23:22
Biznesmenėt shqiptarė investojnė nė procesin e privatizimit

20.04.2004, 23:21
Fucci kundėrshton vendimin e Holkerit pėr shkarkimin e saj

20.04.2004, 23:20
Mitrovicė: njė varg projektesh nė infrastrukturė

19.04.2004, 23:43
Rexhepi: nė shtator 2005 referendumi pėr pavarsinė

19.04.2004, 23:42
Shtyhet mbledhja e AKM-sė, Fucci ankohet me shkrim

19.04.2004, 00:02
Qeveria pėrkrahė fermerėt nė uljen e taksės doganore

19.04.2004, 00:00
Makinat kosovare nuk paguajnė dėmet nė Shqipėri

18.04.2004, 23:59
'Raiffesien' do te krijojė sindikatėn e euros

16.04.2004, 23:22
Kryeministri viziton KEK-un

16.04.2004, 23:21
Banka Botėrore: 15 milionė USD grant pėr Kosovėn

15.04.2004, 23:52
Kryeministri pėruroi banesat e renovuara nė Prishtinė

15.04.2004, 23:51
OEK: 'Privatizimi i ndėrmarrjeve nė rreth vicioz'

14.04.2004, 23:18
Durrėsi promovon ofertėn turistike nė Prishtinė

14.04.2004, 23:18
Linja elektrike Elbasan-Podgoricė, drejt ndėrtimit

14.04.2004, 00:15
Sadriu: Do ndryshojmė konceptet e idetė e Fuēit nė AKM

14.04.2004, 00:12
PTK investon 17 milionė euro pėr telefoninė fikse

13.04.2004, 00:08
Ndryshime nė kreun e KEK-ut dhe PTK-sė

13.04.2004, 00:06
Biznesmenėt kėrkojnė uljen e taksės doganore nė 2%

13.04.2004, 00:05
Banka e Shqiperise bėn gati lejen pėr 'Raiffeisen'

12.04.2004, 00:27
Kosovė: AER-i dhe SHBA-tė donatorėt kryesorė

12.04.2004, 00:25
Kosovė: Ēmimet rriten me 1.8 pėr qind

12.04.2004, 00:24
Ndėrtimi i AMBO-s fillon vitin e ardhshėm

10.04.2004, 20:46
Holkeri shkarkon Marie Fucci

9.04.2004, 00:59
Daci: Ngecje nė zhvillimin ekonomik

8.04.2004, 19:21
Kryeministri Rexhepi nė Dublin

7.04.2004, 23:12
AKB: Protestat rrezikojnė investimet

7.04.2004, 00:30
Kosovė: sė shpejti operatori i dytė i telefonisė mobile

5.04.2004, 23:50
Rexhepi: Bashkėsia ndėrkombėtare tė pėrqėndrohet nė Kosovė

4.04.2004, 23:08
Shqipėri: Investimet e huaja 59 USD pėr frymė

4.04.2004, 22:34
Njė milion euro pėr pėrmirėsimin e statistikave shqiptare

3.04.2004, 00:42
AKB kėrkon korrigjimin e politikave tatimore

2.04.2004, 00:29
Busek: ekonomia ndikon nė stabilitetin e Kosovės

31.03.2004, 23:45
Deklaratė e pėrbashkėt pėr koridorin 8

31.03.2004, 00:08
Riinvest: Edukimi faktor kyē pėr ekonominė

31.03.2004, 00:07
Kosovė, bizneset e reja kėrkojnė lehtėsira fiskale

31.03.2004, 00:06
OEK: Statusi kushtėzon zhvillimin ekonomik tė Kosovės

30.03.2004, 00:18
50 pėr qind e kosovarėve jetojnė nė varfėri

30.03.2004, 00:18
Pėr 40 vjet do tė dyfishohet popullsia e Kosovės

30.03.2004, 00:17
Maqedoni: USAID 1,5 milion dollarė kredi pėr NVM-tė

29.03.2004, 00:12
Integrimi ne BE, nis liberalizimi i investimeve

27.03.2004, 13:43
Bursa e Tiranės: prezanohet strategjia pėr zhvillim

25.03.2004, 23:35
BE: 500 milionė euro gjobė kundėr Microsoft-it

24.03.2004, 23:57
Kosovė: 5 milionė euro pėr riparimin e dėmeve

24.03.2004, 23:56
Hapet panairi 'Prishtina 2004'

24.03.2004, 23:56
Shqipėri: rritje e vogėl ekonomike nė 2003

24.03.2004, 00:54
Pėrkrahet fondi pėr riparimin e dėmeve nė Kosovė

24.03.2004, 00:52
Edhe kėtė javė nuk do tė ketė protesta tė punėtorėve

23.03.2004, 00:26
Britaniku Gevin Jeffery emėrohet menaxher i PTK-sė

23.03.2004, 00:19
Qeveria krijon fonde pėr rindėrtimin e objekteve tė dėmtuara

22.03.2004, 00:09
ECIKS dėnon dhunėn nė Kosovė

18.03.2004, 01:02
Qetėsohet situata nė Kosovė

17.03.2004, 00:29
ARB mbyll vitin e parė tė punės

17.03.2004, 00:26
Krasniqi: 'Tenderėt e ministrisė sonė kanė qenė tė rregullt'

17.03.2004, 00:24
Mė 12 maj ofrohet teksti i kontratės kolektive

16.03.2004, 00:06
Kosova ende larg asociim-stabilizimit me BE

15.03.2004, 00:10
Vazhdojnė bisedimet Shqipėri - BE

13.03.2004, 00:45
Kosovė: pritet nėnshkrimi i MTL-sė edhe me Maqedoninė

12.03.2004, 02:52
Arabia Saudite kėrkon 1.000 mjekė nga Kosova

10.03.2004, 23:53
Privatizimi: nėnshkruhen 12 kontrata tė shitjes

10.03.2004, 23:52
AKM akuzohet se po ndikohet nga Beogradi

10.03.2004, 02:01
Ali Sadriu: 'PTK ka suficit mė tė madh se qeveria'

9.03.2004, 00:01
Suedezėt: Nė KEK ka abuzime dhe dėshtime

9.03.2004, 00:00
Ka hyrė nė prodhim tė rregullt blloku i parė i "Kosova B"

7.03.2004, 23:58
Qeveria: jo vendimit tė Holkerit pėr privatizimin

5.03.2004, 23:45
Mjetet e Trustit tė Kursimeve investohen nė fondin likuid

5.03.2004, 00:01
Holkeri mori vendim tė zhbllokohet procesi i privatizimit

3.03.2004, 23:23
BSPK organizon protestė gjithėpopullore mė 18 mars

3.03.2004, 23:20
Pėrfundon detajimi i plotė i buxhetit 2004

2.03.2004, 23:31
Ministria e Ekonomisė paraqet axhendėn e investimeve

2.03.2004, 23:31
Ndėrpritet pėrkohėsisht greva e punonjėsve tė gjykatave

1.03.2004, 23:18
Sot hyri nė fuqi kodi i ri doganor nė Kosovė

1.03.2004, 23:16
Banka Botėrore jep 15 milionė USD pėr menaxhim tė biznesit

29.02.2004, 23:23
Komisioni Evropian "sqaron" premtimet e Solanės pėr Kosovėn

28.02.2004, 00:07
Holkeri nuk arrin t’i bindė sindikalistėt

27.02.2004, 01:21
Nė kuvend, drafti pėr "Bioproduktet"

25.02.2004, 23:46
Solana premton 100 milionė pėr standardet dhe ekonominė

25.02.2004, 23:44
Punėtorėt e gjyqėsisė kosovare nė grevė

25.02.2004, 01:28
Shqipėri: MTL me Serbinė, vėshtirėsi pėr biznesin vendas

24.02.2004, 01:02
Ministri Isufi: “Privatizimi tė administrohet nga kosovarėt”

24.02.2004, 00:57
Prezentohet plani pėr zhvillimin ekonomik tė Mitrovicės

22.02.2004, 23:55
Kėrkohet riaktivizimi i projektit pėr korridorin 8

22.02.2004, 23:55
Dollari fillon tė forcohet

21.02.2004, 00:24
Lambsdorff mbron Fuccin pėr tė shpėtuar vehten

20.02.2004, 00:23
Holkeri dhe Angjeli firmosin marrėveshjen pėr investimet e huaja

20.02.2004, 00:21
USAID: KEK-u tė mos merr para nga buxheti i Kosovės

19.02.2004, 00:16
Thellohen mosmarrėveshjet nė AKM

18.02.2004, 00:09
Filluan negociatat teknike me kompaninė "Airport Partners"

18.02.2004, 00:08
Trepēa inaguron qendrėn e kontrollit shėndetėsor

17.02.2004, 00:57
Shqipėrisė 25 milionė euro pėr integrim nė BE

17.02.2004, 00:53
Meremetohen rrugė nė rajonin e Gjilanit

15.02.2004, 23:58
Amerikanėt nuk pėrkrahin ndryshimet rreth privatizimit

14.02.2004, 01:50
"Fontanė dėshirash" tė njeriut pa kompetencė !

13.02.2004, 00:09
Formohet ekipi special kundėr evazionit fiskal

13.02.2004, 00:05
Qeveria kėrkon detaje pėr suficitin

12.02.2004, 00:10
Konkurrencė e ashpėr pėr linjat ndėrurbane

11.02.2004, 00:57
Bordi i ART-sė shqyrton procedurat e tenderit tė TC-sė

11.02.2004, 00:55
Qeveria pajtohet me ndryshimin e disa procedurave tė privatizimit

10.02.2004, 01:30
Vazhdon loja me privatizimin

9.02.2004, 00:06
Shqipėria dhe Kosova drejt njėsimit tė tregut tė punės

9.02.2004, 00:05
Shqipėri: Qeveria lejon hyrjen e produkteve tė modifikuara gjenetikisht

7.02.2004, 00:14
Lambsdorf: Fuēi do tė vazhdojė detyrėn

5.02.2004, 23:49
Punėtori i doganave i shkruan Ananit; pėrjashtohet nga puna

5.02.2004, 23:49
Holkeri mirėpret ndihmėn e Paktit tė Stabilitetit pėr standardet

5.02.2004, 00:33
Fajfer: Kosova nuk ėshtė vend i pasigurt pėr investime

5.02.2004, 00:32
11 kompani konkuruan pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile

5.02.2004, 00:26
BE e konsideron Kosovėn territor tė pavarur doganor

5.02.2004, 00:25
UNMIK: Marie Fuēi nuk do tė shkarkohet

4.02.2004, 00:24
Suficiti i vitit tė kaluar jo mė shumė se 78 milionė euro

4.02.2004, 00:21
Liēensimi i aeroportit tė Prishtinės: 28.5 milionė euro

4.02.2004, 00:20
Operatori i dytė mobil: sot hapen dokumentacionet

4.02.2004, 00:16
Pagat e kryetarėve tė komunave nuk mund tė ngriten!!

3.02.2004, 01:53
B.Beqaj: Kosova, pjesė e tregut tė pėrbashkėt

3.02.2004, 01:50
Fitime tė majme tė sistemit bankar shqiptar gjatė 2003

3.02.2004, 01:49
Riaktivizohet miniera e nikel-silikatit nė Bitinckė

2.02.2004, 00:50
Politikanet e korruptuar serb notonin nė naftėn e Saddamit!

31.01.2004, 00:45
Citigroup shpreh interes pėr sektorin bankar shqiptar

30.01.2004, 00:55
Qeveria e Kosovės garanton pėr kreditė e jashtme

29.01.2004, 01:00
Busek: Kreditė afatgjate tė rėndėsishme pėr Kosovėn

29.01.2004, 00:59
Shqipėri: shtrenjtohen produktet ushqimore

28.01.2004, 01:16
Angjeli: “Tregtia e lirė me Kosovėn, prioritet i prioriteteve”

28.01.2004, 01:15
Qeveria: AKM nė Nju Jork, pėrpjekje pėr manipulim

27.01.2004, 02:42
Begatohet MTL-ja ndėrmjet Shqipėrisė dhe Kosovės

27.01.2004, 02:41
Huaja e FMN-sė - qesharake pėr Shqipėrinė

27.01.2004, 02:40
Marrėveshja Microsoft - UNDP - shans i mirė pėr Kosovėn

27.01.2004, 02:37
Kosovė: ndalohet importi i shpezėve nga Azia

27.01.2004, 02:35
Borxhet e Parmalat-it shumė mė tė mėdha

25.01.2004, 23:52
KEK-u pėrfiton edhe 63 milionė tė suficitit

25.01.2004, 23:52
Ministri Angjeli viziton sot Kosovėn

25.01.2004, 23:51
FMN: „Merrni masa tė forta nė qeverisje“

24.01.2004, 00:14
Bregasi: Do tė rinegocojmė MTL-nė me Kosovėn

24.01.2004, 00:13
Administrata tatimore inkason 105 milion € gjatė 2003

23.01.2004, 02:19
Oda Ekonomike paralajmėron padi kundėr AKM-sė

23.01.2004, 02:17
Banka Botėrore: 12 milionė USD pėr zhvillimin e bujqėsisė

23.01.2004, 02:16
Strategjia ekonomike tė hartohet me institucionet shekencore

22.01.2004, 01:06
Rexhepi Holkerit: Tė shkarkohet Fuēi

22.01.2004, 01:05
Zgjidhja energjetike pėr Kosovėn: largpėrēuesi me Shqipėrinė

21.01.2004, 12:23
Rexhepi i pėrgjigjet Fuccit: Pengesė e procesit tė privatizimit

21.01.2004, 12:22
Rexhepi: Japonia vazhdon kontributin nė Kosovė

20.01.2004, 00:15
Perritt: “Problemi i privatizimit qėndron te drejtuesit e tij”

20.01.2004, 00:14
Fucci i kėrcėnohet Kryeministrit Rexhepi

20.01.2004, 00:14
Asgjė e re rreth privatizimit

20.01.2004, 00:08
Projekti “AMBO” pėrfundon brenda 2004

19.01.2004, 00:43
AKM do tė propozojė ndryshime nė planin pėr privatizim

19.01.2004, 00:43
KEK: “Kriza eliminohet me ndėrtimin e linjes me Shqipėrinė”

17.01.2004, 02:28
Intensifikohet tregtia e lirė Shqipėri-Kosovė

17.01.2004, 02:27
Biznesi vendas kėrkon tė blejė 100 % tė INSIG-un

16.01.2004, 01:49
Pėrurohet fabrika e shtyllave "Poliarm" nė Besianė

16.01.2004, 01:48
Rritet prodhimi agro-ushqimor gjatė vitit 2003

14.01.2004, 23:56
AKM nuk bisedon pėr privatizimin, qeveria e pakėnaqur

14.01.2004, 23:56
“Mobikos” i Serbisė injoron Qeverinė e Kosovės

14.01.2004, 23:55
Sė shpejti hapen zyra tė reja nė Qeverinė e Kosovės

14.01.2004, 23:54
Nė “Kosova B” u dogjėn cigare nė vlerė prej 1 milion euro

14.01.2004, 23:53
BK-ja kalon pėrfundimisht nė duart e austriakėve

14.01.2004, 00:40
Pensionistėt kosovarė kėrkojnė ligjin pėr pensione

14.01.2004, 00:40
Emigrantėt financojnė bizneset e reja

12.01.2004, 23:56
Ekspertėt kėrkojnė ndryshim tė politikave makroekonomike

12.01.2004, 23:55
Fillon transporti tranzit Maqedoni - Mal i Zi

12.01.2004, 23:55
Shqipėria rritė fondet pėr shėndetėsinė dhe arsimin

12.01.2004, 00:32
Ekspozita e automjeteve nė Detroit

10.01.2004, 00:48
Kuvendi dyshon qė KEK-u mund t'i kthej "kreditė"

10.01.2004, 00:45
Minierat shqiptare fillojnė tė dalin nga krizat

9.01.2004, 05:57
Punėtorėt e "Energo Investit" protestojnė para AKM-sė

9.01.2004, 05:56
Britania e Madhe pėrkrahė qeverinė shqiptare

8.01.2004, 00:12
Kosovė: pritet nėnshkrimi i kontratės kolektive

8.01.2004, 00:11
Kosova dhe Hong Kongu vendet mė optimiste nė botė

8.01.2004, 00:09
Kompania maqedonase "Mikrosam" nė listėn e zezė tė SHBA-ve

8.01.2004, 00:08
Deficiti tregtar: shqiptarėt humbasin 15.8 miliardė lekė

7.01.2004, 01:11
UNMIK-u i jep KEK-ut 13 milionė tė suficitit

7.01.2004, 01:09
Maqedonia, gjatė vitit 2004 me dogana mė tė ulėta

6.01.2004, 00:24
Riinvest kritikon strategjinė e MTI-sė pėr zhvillim ekonomik

6.01.2004, 00:23
Ligji pėr koncesionin i paraprin autostradės Vėrmicė-Merdar

6.01.2004, 00:22
Sindikalistėt kėrkojnė nėnshkrimin e kontratės kolektive

6.01.2004, 00:21
BSH: Ulen normat bazė tė interesit me 0.5 pėr qind

5.01.2004, 00:29
Shqipėri: rriten tarifat e energjisė elektrike

3.01.2004, 01:48
Ekspertėt parashikojnė thellimin e krizės ekonomike nė Kosovė

31.12.2003, 00:04
Qeveria merr kompetencat e parezervuara nga UNMIK-u

31.12.2003, 00:04
Nano: Tė thellojmė reformat dhe shpejtojmė integrimin

29.12.2003, 23:22
Shkalla e papunėsisė, problem kryesor

29.12.2003, 23:21
Shkallė e ulėt e inkasimit tė tatimit nė Drenas

29.12.2003, 23:20
Kuvendi i Maqedonisė miratoi buxhetin pėr vitin 2004

29.12.2003, 00:51
Albtelekom nė 2004 ristarton privatizimin

29.12.2003, 00:49
Pas reduktimeve, pritet stabilizimi i furnizimit me rrymė

29.12.2003, 00:48
Shqipėri: Rinegocimi i tarifave doganore

27.12.2003, 01:33
Ministria e Transportit pret 2004-tėn me shumė plane

27.12.2003, 01:32
Ekonomia shqiptare nė 2003 ėshtė rritur 4 pėr qind

27.12.2003, 01:32
ACIT: MTL-ja me Maqedoninė ndikon nė rritjen e eksporteve

27.12.2003, 01:31
Anan: Trashler ka dėmtuar KEK-un dhe ka kryer akte kriminale

26.12.2003, 01:00
Akciza dhe TVSH-ja mbeten tė ardhurat kryesore pėr Kosovėn

26.12.2003, 01:00
OEK kundėrshton ritenderimin e 5 ndėrmarrjeve shoqėrore

24.12.2003, 00:17
Takohen afaristėt kosovarė dhe ata tė IRJM-sė

24.12.2003, 00:16
Kryeministri Rexhepi vizitoi minierėn e Stan Tėrgut

23.12.2003, 00:33
Kuvendi i Kosovės miraton buxhetin 2004

23.12.2003, 00:31
Rexhepi: Privatizimi do tė vazhdojė me ritme tė shpejta

22.12.2003, 02:26
Siemens zhvendosė 10.000 vende tė punės nė Evropėn lindore

22.12.2003, 02:25
Shqipėri: Qeveria ratifikon MTL-nė me Serbinė e Malin e Zi

20.12.2003, 01:32
AKM nėnshkruan kontratat pėr 18 ndėrmarrje

20.12.2003, 01:31
Skandal me Bankėn e Kursimeve

20.12.2003, 01:28
Banka Botėrore jep 4 milionė dollarė pėr CDF-nė

19.12.2003, 01:03
Jakupi: Kosova mund tė bėhet kantier i ndėrtimeve

19.12.2003, 01:02
Banka Shqiptare e Kursimeve shitet 95 milionė dollarė

18.12.2003, 01:17
OEK synon politikė mė tė favorshme doganore dhe fiskale

18.12.2003, 01:16
Suficiti 330 milionė euro, mė shumė se gjysma e buxhetit vjetor !!!

17.12.2003, 12:49
Bordi i AKM-sė vendos zbllokimin e procesit tė privatizimit

17.12.2003, 02:07
Bordi i AKM-sė pritet tė marrė vendim pėr privatizimin

16.12.2003, 01:51
Serbia kėrkon ndėrprerjen e procesit tė privatizimit nė Kosovė

16.12.2003, 01:50
Nėnshkruhen kontratat e para tė revizorėve kosovarė

16.12.2003, 01:49
Banka e Kursimeve humb peshė nė tregun bankar

15.12.2003, 02:56
ACIT: Tregtia e lirė me artikuj tė kufizuar

15.12.2003, 02:52
Qeveria: Garanci pėr ligjshmėrinė e privatizimit tė BK-sė

13.12.2003, 00:13
Shpaloset strategjia e zhvillimit ekonomik tė Kosovės

13.12.2003, 00:11
Raiffeisen e interesuar pėr Bankėn e Kursimeve

11.12.2003, 23:51
BE: Bllokimi i privatizimit s'ka tė bėjė me statusin

11.12.2003, 23:51
Kapen 18.6 milionė cigare tė destinuara pėr Kosovėn

11.12.2003, 23:50
Kuvendi miratoi nė parim projektligjin pėr OEK-un

11.12.2003, 01:35
Lambsdorf: Kosova tė eksportojė energji !!!

11.12.2003, 01:34
Kosova, korridor tranzit Maqedoni - Mal i Zi

11.12.2003, 01:32
Tė largohen mallrat e ekspozuara para lokaleve

10.12.2003, 01:03
Sot fillojnė punimet nė rrugėn kombėtare Kosovė-Shqipėri

10.12.2003, 01:02
Dinari serb merr tatpjetėn

9.12.2003, 00:21
OEK: Privatizimi tashmė krejtėsisht i bllokuar

9.12.2003, 00:20
Pritet njė rritje e euros deri nė 1,25 USD

8.12.2003, 03:07
Banka Botėrore ndanė 16 milionė euro pėr Kosovėn

8.12.2003, 03:06
Shqipėri: Deficiti tregtar arrin nė 1 miliardė USD

6.12.2003, 02:29
...fluturon...fluturon...: 'Kosova Airlines' !

6.12.2003, 02:25
Lambsdorf: Do tė nėnshkruhen kontratat pėr privatizim

6.12.2003, 02:24
Hungarezėt: nė dhjetor propozimi pėr BK-nė

5.12.2003, 01:32
Shqipėria miraton naftėsjellėsin AMBO

5.12.2003, 01:26
OPEC-u nuk e ulė prodhimin e naftės

5.12.2003, 01:24
Qendra Evropiane organizon debat mbi ekonominė

4.12.2003, 00:18
Projektbuxheti dhe Paketa Fiskale nė Kuvend

4.12.2003, 00:15
Pascual: Privatizimi, prioritet i Zyrės Amerikane

3.12.2003, 01:27
Shtyhet mbledhja e drejtorėve tė Bordit tė AKM-sė

3.12.2003, 01:27
Holkeri e Rexhepi biseduan pėr privatizimin

2.12.2003, 00:13
Thaēi: Privatizimi, standardi kryesor pėr ekonominė

2.12.2003, 00:12
Pėrurohet fabrika e ujit tė pijshėm nė Ferizaj

2.12.2003, 00:12
Komisioni pėr Bujqėsi shqyrton mbjelljet vjeshtore

1.12.2003, 00:20
Raporti eksport-import do tė ngushtohet nė 1 me 2.5

1.12.2003, 00:19
Shqipėri: Mbėrrin nė kuvend projektbuxheti 2004

29.11.2003, 03:33
Holkeri i shqetėsuar pėr deklaratat e Qeverisė

27.11.2003, 00:10
Qeveria kėrkon shkarkimin e atyre qė bllokojnė privatizimin

27.11.2003, 00:10
Nė Shqipėri nuk nxitet prodhimi vendas

26.11.2003, 01:03
Cani: Ekonomia shqiptare i kthehet rritjes konstante

25.11.2003, 02:11
Sė shpejti pritet qėndrimi i UNMIK-ut pėr privatizimin

25.11.2003, 02:10
Anglezėt auditojnė Bursėn e Tiranės

24.11.2003, 00:59
Buxheti i Kosovės pėr vitin 2004 do tė jetė 619,3 milionė euro

24.11.2003, 00:58
Poēi: Rruga Durrės-Morinė do jepet me koncension

24.11.2003, 00:57
"Kosova Airlines" nis punėn mė 7 dhjetor

22.11.2003, 01:06
Rexhepi: tė largohen nga bordi i AKM-sė ata qė pengojnė

22.11.2003, 01:03
Bllokimi i privatizimit rrezikon investimet nga jashtė

21.11.2003, 00:30
OTP kėrkon 100 % tė aksioneve tė Bankės sė Kursimeve

21.11.2003, 00:29
INSIG drejt fazės sė dytė tė privatizimit

20.11.2003, 01:13
Qeveria: privatizimi duhet tė vazhdojė menjėherė

20.11.2003, 01:11
Rexhepi: Luksemburgu i interesuar tė investojė nė Kosovė

20.11.2003, 01:08
120 milionė USD pėr termocentralin e Vlorės

18.11.2003, 02:47
Ministri Sadriu skeptik ndaj planit tė ri tė privatizimit

18.11.2003, 02:46
Dalin nė shesh keqpėrdorimet nė BKU

18.11.2003, 02:44
Rexhepi pėrshėndet hapjen e Zyrės pėr Revizion nė Kosovė

17.11.2003, 00:43
Bizneset shqiptare humbin 5 miliardė lekė nga pakti me OBT

17.11.2003, 00:39
Shqipėri: Rritet prodhimi i ēelikut dhe ēimentos

15.11.2003, 03:36
Rexhepi takohet me zyrtarė tė FMN-sė

15.11.2003, 03:33
Nga dhjetori kosovarėt do tė paguajnė 3.5 euro pėr RTK-nė

15.11.2003, 03:27
Panairi i vendeve ballkanike dhe Detit tė Zi

14.11.2003, 01:37
Shtohen reagimet ndaj ndėrprerjes sė privatizimit

14.11.2003, 01:34
Marrėveshje tė reja pėr tregtinė e lirė

14.11.2003, 01:33
Shfrytėzuesit buxhetor tė shlyejnė borxhet ndaj KEK-ut

14.11.2003, 01:31
Shtyhet tenderi pėr Aeroportin e Tiranės

13.11.2003, 00:09
Kosovė: Zero tolerancė ndaj korrupsionit

13.11.2003, 00:09
Filloi implementimi i projektit "e-Government"

13.11.2003, 00:07
Holkeri nė New York diskuton privatizimin nė Kosovė

12.11.2003, 00:49
AER: Vitin e ardhshėm 50 milionė euro pėr Kosovėn

12.11.2003, 00:48
Shqipėria mbizotėrohet nga ekonomia informale

11.11.2003, 00:25
Pritet zhbllokimi i procesit tė privatizimit

11.11.2003, 00:23
Ēeku takon pėrfaqėsuesin e Austrisė Aleksander Bayerl

10.11.2003, 00:04
Kosovė: Pritet ulja e normės doganore

10.11.2003, 00:03
Holkeri nė New York pėr tė rifilluar privatizimin

10.11.2003, 00:02
Meta: Raporti i BE-sė, sinjal pėr mbylljen e negociatave

8.11.2003, 00:31
Nėnshkruhet memorandumi pėr mbėshtetjen e produkteve vendore

8.11.2003, 00:27
Shqipėri: Pėrfundon raundi i tretė i negociatave me BE

8.11.2003, 00:24
Buxheti 2004: Parashihen 47.6 miliardė lekė shpenzime

8.11.2003, 00:21
Banka e Kursimeve nė shėnjestėr tė Hungarezėve

7.11.2003, 01:52
Doganat kosovare ndalojnė 5000 litra naftė

7.11.2003, 01:50
"British Airways" ndėr aviokompanitė mė profitabile nė Kosovė

7.11.2003, 01:46
Negociatat Shqipėri-BE: diskutohen Bujqėsia dhe Peshkimi

7.11.2003, 01:45
Projekt i ri amerikan pėr nxitjen e eksporteve

6.11.2003, 00:38
56 % e prodhimit tė energjisė humbet nė rrjet

5.11.2003, 01:03
Rugova: Tė subvencionohen prodhuesit bujqėsorė kosovarė

5.11.2003, 01:02
UNMIK-u formoi njėsitin kundėr korrupsionit

4.11.2003, 01:41
BSH ulė normėn bazė tė interesit nė 7%

4.11.2003, 01:40
Produkti vendas nė vėshtirėsi

3.11.2003, 00:27
Kėshilli Ekonomik Fiskal pranoi kufizimet e buxhetit

3.11.2003, 00:27
Pėrfundoi "Java e Biznesit Kosovar"

30.10.2003, 23:35
Cigaret e para me etiketa futen nė tregun e Kosovės

30.10.2003, 23:34
Rexhepi: Menagjimi i dobėt dhe korrupsioni lė Kosovėn pa rrymė

30.10.2003, 02:41
Sė shpejti rrumbullaksimi i rregullativės ligjore ekonomike

30.10.2003, 02:40
Vazhdojnė aktivitetet nė kuadėr tė Javės sė Biznesit

29.10.2003, 00:43
Pėrurohen dy fabrika pėr ujė tė pijshėm

29.10.2003, 00:42
Pėrfaqėsuesit e AKB-sė u takuan me kryeministrin

28.10.2003, 04:06
Rexhepi: Prodhuesit vendor do tė kenė pėrkrahjen tonė

27.10.2003, 00:45
Rriten tė hyrat doganore nė Kosovė

25.10.2003, 00:12
Rifillon procesi i privatizimit nė Kosovė

25.10.2003, 00:12
Kosovė: Bojkot mallrave sllovene !?

25.10.2003, 00:10
Tė hėnėn fillon Java kosovare e bisnesit

24.10.2003, 00:19
Shqiptarėt shpenzojnė shumė jashtė vendit

23.10.2003, 02:00
Privatizimi i BK: dy banka ne garė

23.10.2003, 01:59
Shitet edhe njė pjesė e INSIG-ut

22.10.2003, 01:36
Pritet tė importohet mė tepėr rrymė nė Kosovė

22.10.2003, 01:35
IRJM-ja duhet t'i kthej BE-sė 800 mijė euro

21.10.2003, 00:55
Rexhepi akuzon ashpėr UNMIK-un pėr korrupsion

21.10.2003, 00:54
Shqipėri: 6 pėrqind rritje ekonomike pėr vitin 2003

21.10.2003, 00:52
Privatizimi nė tė mirė tė Kosovės dhe zhvillimit tė saj

20.10.2003, 01:17
Shteti humb ēdo vit 80 milionė USD nga cigaret kontrabandė

20.10.2003, 01:16
Vazhdon konferenca "Liderėt e rinj kundėr korrupcionit"

18.10.2003, 00:45
Shtyhet mbledhja e Bordit tė AKM-sė

17.10.2003, 01:03
Procesi i privatizimit - i domosdoshėm

17.10.2003, 01:02
Ligji kundėr piraterisė mbyll televizionet

17.10.2003, 01:01
Kryeministri Rexhepi takon pėrfaqėsues tė firmės Nikomet

16.10.2003, 01:02
FMN-ja sjell ekspertėt nė Tiranė

16.10.2003, 01:02
Mbahet "Java e Biznesit Kosovar"

15.10.2003, 01:37
Klubi i Guvernatorėve: zhvillime nė sistemin bankar shqiptar

15.10.2003, 01:36
Mbahet samiti rajonal pėr investime

14.10.2003, 00:29
Kosovė-Shqipėri: bllokohet tregtia e lirė

11.10.2003, 02:35
OKB: AKM tė vazhdojė procesin e privatizimit

11.10.2003, 02:34
USAID ka dhėnė 18 milionė dollarė pėr 200 projekte

10.10.2003, 01:15
Kundėrthėnje rreth ndėrprerjes sė procesit tė privatizimit

10.10.2003, 01:14
SHBA mbėshtet procesin e privatizimin nė Kosovė

10.10.2003, 01:14
Ekspertėt diskutojnė pėr luftėn ndaj korrupsionit

9.10.2003, 00:17
Rexhepi reagon kundėr ndėrprerjes sė procesit tė privatizimit

9.10.2003, 00:15
Zvicra do tė investojė edhe 30 milionė Euro nė Kosovė

8.10.2003, 00:44
Ndėrpritet procesi i privatizimit ne Kosovė !!!

8.10.2003, 00:43
Miratohet projekti historik i rrugės Durrės-Kukės-Morinė

8.10.2003, 00:43
Indeksi global i korupsionit: Serbia perkrah Sudanit

8.10.2003, 00:42
Nė Nju Jork konferencė pėr investime nė Kosovė

7.10.2003, 01:52
Tatimi nė patundshmėri pėrmes rregullores sė re

7.10.2003, 01:51
Aleanca e Agrobiznesit kundėr heqjes sė doganės pėr grurin

7.10.2003, 01:50
SHBA-tė japin 2.5 milionė dollarė pėr infrastrukturėn

7.10.2003, 01:49
Pėrurohet segmenti i dytė i superstradės Lezhė-Shkodėr

6.10.2003, 00:52
Pėrcaktohet varianti pėr rrugėn Durrės-Kukės-Morinė

4.10.2003, 04:02
Gruri e mielli lirohen nga doganat

3.10.2003, 00:22
Gjashtė autobote me benzinė u ikin doganave kosovare

3.10.2003, 00:21
Takimi vjetor i FMN-sė: mė pak fjalė e mė shumė punė

3.10.2003, 00:20
USAID jep 526 mijė Dollarė pėr portin e Vlorės

1.10.2003, 22:45
Dje ka filluar zbatimi i MTL-sė nė mes Kosovės dhe Shqipėrisė

1.10.2003, 00:01
Kryetari i KNSLEJ-sė viziton Kosovėn

1.10.2003, 00:00
Fillon fushata: "Paguaj tatimet"

30.09.2003, 04:13
Shqipėri: paraja jashtė bankave arrin kulmin

30.09.2003, 04:12
Seminar mbi gjendjen e Industrisė dhe Metaleve

29.09.2003, 00:52
Tėrė Italia pa rrymė

27.09.2003, 12:15
"Eurobursa" kėrkon tė regjistrohet nė gjykatė

27.09.2003, 12:13
Energjia: njė milion Dollarė invetime nė Shkodėr

26.09.2003, 00:51
Qeveria takon delegacionin e kombinatit "Trepēa"

26.09.2003, 00:49
Shqipėri-SHBA: marrėveshje pėr transport ajror

26.09.2003, 00:47
Deklarata e G7 shkakton rėnien e Dollarit

26.09.2003, 00:47
Tregtia e lirė kėrkon legjislacion tė standardeve tė BE-sė

24.09.2003, 23:27
Kompanitė Britanike tė interesuara pėr Birrėn e Pejės

24.09.2003, 23:26
Guvernatori i Bankės Shqiptare nė takimin vjetor tė FMN-sė

24.09.2003, 23:25
BKT: investimet ne rritje

23.09.2003, 16:32
Vjenė: Konferencė pėr investime dhe privatizim nė Kosovė

21.09.2003, 23:45
Frankfurt: konferencė pėr investime nė Kosovė

19.09.2003, 23:31
Kosova treg i vogėl por interesant, thotė Erhard Busek

19.09.2003, 23:30
Ballkani drejtė njė tregu unik

19.09.2003, 23:29
Ndėrtimi i koridorit 8 perfundon nė 2013

19.09.2003, 01:04
Kosovė: takim dyditor i Paktit tė Stabilitetit

19.09.2003, 01:04
Emigrantėt sjellin mė pak para nė Shqipėri

19.09.2003, 01:03
Ministrat e Transporteve takohen nė Bari pėr Korridorin 8

18.09.2003, 00:27
Rexhepi: Qeveria nuk ėshtė zjarrfikės i problemeve sociale

18.09.2003, 00:24
Afaristėt nga Turqia vizitojnė Prishtinėn

18.09.2003, 00:21
Fillon raundi i katėrt i bisedimeve Shqipėri - BE

18.09.2003, 00:20
Shqipėri-Bosnje: marrėveshje pėr transportin

17.09.2003, 01:34
Nėnshkruhet kontrata pėr "Kosova Airlines"

16.09.2003, 23:19
Kosovė: edhe pensionistėt nė protesta

16.09.2003, 23:18
100 biznese restaurojne 100 shkolla

16.09.2003, 23:18
Trusti i kursimeve pensionale takon qytetarėt

16.09.2003, 00:16
Vazhdojnė reduktimet e rrymės nė Kosovė

16.09.2003, 00:15
Suedia i thotė "Nej" Euros

16.09.2003, 00:13
TKP nuk gezon perkrahjen e institucioneve Kosovare

15.09.2003, 00:46
Kthehet optimizmi nė industrinė automobilistike

15.09.2003, 00:46
Pėrfundon greva e minatorėve dhe mėsuesve

13.09.2003, 00:34
Tregtia e lirė mė Shqipėrinė hyn nė fuqi mė 1 Tetor

13.09.2003, 00:33
Ministria e kulturės dhe e financave takojnė donatorėt

12.09.2003, 16:48
Vodafone: Do tė investojmė 150 milione euro

12.09.2003, 16:47
KEK: Reduktime tė energjisė elektrike ēdo katėr orė

12.09.2003, 16:47
KE diskuton NVM-te (SOE) me qeverine kosovare

12.09.2003, 16:46
Paten - Holkeri: marrėveshje pėr ndihmė financiare

11.09.2003, 01:40
BE pėrfundon spekulimet: KORIDORIN 8 NDĖRTOJENI VETĖ

11.09.2003, 00:18
Ambasadori shqiptar nė BE: Korridori i 8-tė mbetet aktual

11.09.2003, 00:17
Shqipėri: 40% mė pak turistė

10.09.2003, 00:48
Takim Shqipėri-KE pėr kartėn Evropiane tė SME-ve

10.09.2003, 00:47
Italia premton tė angazhohet pėr koridorin 8

9.09.2003, 00:06
Bashkimi Europian braktis Korridorin 8

9.09.2003, 00:06
Rrezikohet edhe ndėrtimi i naftėsjellėsit Shqipėri-Bullgari

9.09.2003, 00:05
Rexhepi: BE dhe SHBA tė ndihmojnė ekonominė e rajonit

9.09.2003, 00:04
Vazhdon greva e minatorėve

6.09.2003, 00:51
Pritet tė pėrsėritet tenderi pėr fabrikėn e tullave "Pėrparimi"

6.09.2003, 00:50
Kryeministri merr pjesė nė Forumit Ekonomik Evropian

4.09.2003, 23:20
Memorandum pėr garantimin e investimeve austriake nė Kosovė

4.09.2003, 23:17
Ish ndėrmarrjet jugosllave nuk kanė pasuri nė Kosovė

4.09.2003, 23:16
Kuvendi miraton nė parim projektligjin pėr siguri nė punė

4.09.2003, 23:16
Minatorėt duan tė ndryshojnė formėn e grevės

4.09.2003, 12:45
U privatizuan edhe 21 ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė

4.09.2003, 00:00
Faza e dytė e privatizimit: Dje u shpallėn fituesit

3.09.2003, 23:59
Pritet tė themelohet shoqata e kompanive ndėrtimore

3.09.2003, 23:59
Hyn nė ditėn e katėrt greva e arsimtarėve nė Kosovė

3.09.2003, 01:35
Aeroporti i Kukėsit brenda 20 muajve hap dyert

31.08.2003, 23:43
5 me 1 pėr terrin !!!

31.08.2003, 23:43
Bosėt e karburanteve rritin ēmimin e naftės

31.08.2003, 23:42
Shqipėri: gati projektbuxheti 2004

29.08.2003, 23:07
SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė

29.08.2003, 23:06
Pėrkeqėsohen treguesit e ekonomisė

28.08.2003, 23:25
Nis spekulimi me euron, leku bie 2 pike

27.08.2003, 00:30
Sindikata e shėndetėsisė kėrkon rritje page nė masėn 20%

27.08.2003, 00:28
Tregtia e lirė me BE: gati lista e produkteve bujqėsore

26.08.2003, 00:13
Konkurencė rajonale pėr investimet e huaja

24.08.2003, 22:18
“Kosova Airlines” fluturon me 28 tetor

22.08.2003, 00:37
SBASHK: ''Greva e arsimtarėve fillon mė 1 shtator''

22.08.2003, 00:37
Bllokohen nė Prizren 10 000 litra vaj

20.08.2003, 23:01
Shqipėri-Kosovė: linjė e re energjie

20.08.2003, 23:00
Naftėsjellėsi AMBO pėrfundon nė 2006

20.08.2003, 00:14
Korridori 8 - AMBO, zbarkojnė amerikanėt nė Tiranė

18.08.2003, 22:45
Reduktime tė energjisė elektrike edhe kėtė javė

18.08.2003, 22:45
Bujqesia: fillon hartimi i ligjeve per subvensionin

18.08.2003, 22:44
Binarėt qė ndėrpriten nė Han tė Elezit

17.08.2003, 22:17
Shqipėri: Borxhi i jashtėm mbi njė miliardė USD

16.08.2003, 00:31
Kursimet nė Euro, mė shumė se nė dollarė

14.08.2003, 23:39
Arkėtimet e KESH do t'i mbledhė sektori privat

14.08.2003, 23:36
SHBA - BE: Marrėveshje pėr Bujqėsinė

12.08.2003, 23:22
Kompanitė shqiptare, suksesi i privatizimit nė Kosovė

11.08.2003, 23:10
Vazhdojnė pezullimet nė doganat shqiptare

11.08.2003, 23:09
Numėr rekord i turistėve kosovarė

11.08.2003, 01:00
Shqipėri: shlyhen 161 milione USD borxhe

8.08.2003, 23:57
“Raiffeisen Bank”, gati pėr tė blerė Bankėn e Kursimeve

6.08.2003, 22:38
Rritet fluksi i turistėve kosovarė

6.08.2003, 22:37
PTK shton numrin e kabinave telefonike

6.08.2003, 22:37
USAID ndihmon riparimin e dy rrugėve nė Kosovė

4.08.2003, 23:24
Forcimi i euros, bie tregtia me Bashkimin Evropian

2.08.2003, 02:46
Kriminaliteti: dėme tė rėnda ekonomike pėr Gjermaninė

1.08.2003, 00:14
Tarifat doganore do tė ulen nė shtator

1.08.2003, 00:13
Qeveria italiane jep nje kredi pėr rrugėn Lushnjė-Fier

31.07.2003, 00:33
Raiffeisen Bank “gėlltit” Bankėn Amerikane tė Kosovės

31.07.2003, 00:31
Ministria e Ekonomisė dhe Financave takon donatorėt

30.07.2003, 00:52
Delegacioni i Paktit tė Stabilitetit takon ministrin Morina

30.07.2003, 00:51
Shqipėri: tregues pozitivė nė sektorin energjetik

30.07.2003, 00:50
Rugova mbėshtetė privatizimin

30.07.2003, 00:49
Berzat e Evropės lindore mė pak tė zhvilluara

29.07.2003, 00:34
AKM konteston pėrbėrjen e bordit mbikqyrės tė PTK-sė

29.07.2003, 00:33
Krasniqi: Qeveria mbėshtetė AKM-nė

29.07.2003, 00:29
Kuvendi miraton marrėveshjen e tregtisė sė lirė

28.07.2003, 00:11
Varianti me i shkurtėr pėr rrugėn Durrės-Morinė

28.07.2003, 00:03
Rėnie tjeter e normės bazė tė interesit tė lekut

26.07.2003, 01:16
Daci: Vetėm bashkėpunimi mund tė ringjallė ekonominė kosovare

26.07.2003, 01:14
Francezėt fitojnė konkursin pėr qendrėn e Tiranės

26.07.2003, 01:13
Harri Holkeri kryeadministratori i ri i Kosovės

24.07.2003, 23:41
Mekkinli: Tė ndryshohet imazhi negativ i PTK-sė

24.07.2003, 23:39
Nė Tiranė pėrfundoi misioni njėjavor i FMN-sė

24.07.2003, 23:38
KEK: Rritet orari i reduktimeve

22.07.2003, 22:04
Privatizimi i BK: nisin diskutimet pėr heqjen e monopolit

21.07.2003, 22:13
Fillimi i procesit tė privatizimit mjaft pozitiv

21.07.2003, 22:12
FMN: Gjeni ēelėsin e tėrheqjes sė investimeve

20.07.2003, 23:40
Shqipėri: Bisedime pėr tregti tė lirė me BE-nė

18.07.2003, 22:17
BE: Ekspertėt kėrkojnė reformimin e politikave ekonomike

18.07.2003, 00:17
AKM: Shitja e ndėrmarrjeve ėshtė kryer me rregull

18.07.2003, 00:16
Nė Shqipėri vazhdojnė kėrkimet e naftės

17.07.2003, 12:51
Privatizimi shkakton pakėnaqėsitė e para

15.07.2003, 23:54
Privatizimi: 6 ndėrmarrjet e para shiten pėr 4,5 milion Euro

14.07.2003, 22:04
Dje filloi shitja e ndėrmarrjeve shoqėrore

14.07.2003, 21:55
Banka Amerikane fiton rreth 3 milion dollarė

14.07.2003, 00:52
Pogradec: vazhdojnė konsultimet pėr korridorin 8

12.07.2003, 02:36
Pakti i Stabilitetit jep llogari nė Tiranė

12.07.2003, 02:34
Korridori i mbetur nė letra dhe nė premtime

11.07.2003, 01:33
Privatizimi orientohet kah kapitali vendas

11.07.2003, 01:31
Banka e Shqipėrisė ulė normėn bazė tė interesit me 0.5 %

10.07.2003, 01:58
Shqipėri: rriten importet - ulet vetėm ai i birrės

8.07.2003, 22:17
Vonohet fillimi i punės sė Kosova Airlines

8.07.2003, 22:16
KE pėrshėndet marrėveshjen Kosovė-Shqipėri

8.07.2003, 22:14
BSH: studim per vleresim te pavarur te ekonomise

8.07.2003, 22:13
Steiner: Marrėveshja integron Kosovėn nė Ballkan

8.07.2003, 22:12
Steve Forbes nė Shqipėri

8.07.2003, 00:20
Nėnshkruhet, pėrfundimisht, marrėveshja e tregtisė sė lirė Kosovė-Shqipėri

8.07.2003, 00:19
Zvicėrranėt tė interesuar pėr gėlqeroren "Lepenci"

8.07.2003, 00:18
Shqipėri: liēenca e tretė nė telefoninė celulare

7.07.2003, 03:03
Jakupi: Marrėveshja me Shqipėrinė shumė e rėndėsishme

7.07.2003, 03:00
Rezerva valutore arrin nė 908 milionė USD

7.07.2003, 02:59
Janar-Mars: investimet e huaja 27 milionė dollarė

5.07.2003, 00:58
Bankat nga Shqipėria e Serbia mėsyejnė Kosovėn

5.07.2003, 00:56
FMN e pakėnaqur me reformat nė Shqipėri

5.07.2003, 00:55
Qeveria shqiptare pro tregtisė sė lirė me Kosovėn

4.07.2003, 00:32
Parlamenti i Kosovės diskuton pėr privatizimin

4.07.2003, 00:29
Tirana bėhet me bursė tregtare

4.07.2003, 00:26
Stagnon ekonomia e Eurozonės

3.07.2003, 03:15
Kosovė: privatizohen edhe 18 ndėrmarrje tė reja

2.07.2003, 00:32
Kosova drejtė procesit tė stabilizim-asociimit nė BE

2.07.2003, 00:29
"Guardia di Finanza" mbetet nė Kosovė

2.07.2003, 00:28
Turqit kėrkojnė tė blejnė Albtelekomin

2.07.2003, 00:25
Koridori 8 - prioritet pėr Italinė si kryesuese e BE-sė

1.07.2003, 00:22
Delegacioni i BE-sė zhvillon bisedime nė Prishtinė

1.07.2003, 00:21
Konfirmohet angazhimi politik pėr projektin -Korridori 8-

1.07.2003, 00:19
Kosovė - Maqedoni: Dy kalime tė reja kufitare

1.07.2003, 00:18
Nė Prizren ndahen 2 milionė euro pėr infrastrukturėn rrugore

30.06.2003, 02:55
Pak kredite pėr industrinė ushqimore

28.06.2003, 02:13
Shqipėri-Kosovė: ja produktet qė do tė tregtohen pa dogana

27.06.2003, 01:38
Olten: Kosova tė bėhet mė tėrheqėse pėr investimet e huaja

27.06.2003, 01:35
Papunėsia nė Kosovė ka arritur shkallėn 60 pėr qind

26.06.2003, 02:01
RIINVEST paraqet rekomandimet pėr buxhetin e Kosovės

26.06.2003, 02:00
Importi i qumėshtit nė Kosovė: 95%

26.06.2003, 02:00
Bankat evropiane shprehin interes pėr bankėn e kursimeve

26.06.2003, 01:57
Shqipėri-Kosovė: nėnshkruhet marrėveshja pėr tregti tė lirė

24.06.2003, 23:17
Gjendja ekonomike nė Ballkan ėshtė katastrofale

24.06.2003, 23:16
Shqipėri- Kosovė, vazhdojnė negociatat pėr tregti tė lirė

24.06.2003, 23:13
Turistėt kosovarė ngrisin vlerėn e lekut

24.06.2003, 23:09
Shqipėria fillon eksportin e prodhimeve bujqėsore

24.06.2003, 02:07
Kosova pėrfaqėsohet nė Krans Montana

24.06.2003, 01:58
Rritet kėrkesa pėr kromin shqiptar

23.06.2003, 04:22
Shqipėria synon tė rrisė tė ardhurat pėr kokė banori

23.06.2003, 01:31
Kongresi amerikan pėr biznesin kosovar

23.06.2003, 01:19
ECIKS me "Newsletter"

21.06.2003, 22:31
Selaniku nuk sjell gjė tė re pėr Kosovėn

20.06.2003, 21:49
Nė Olten tė Zvicrrės, konferencė pėr Investime nė Kosovė

20.06.2003, 21:43
KESH investon 2 miliardė lekė nė distribuim

20.06.2003, 21:42
Bie inflacioni nė Euroland

20.06.2003, 00:03
Filloi Samiti i Selanikut

19.06.2003, 19:48
Kuvendi i Kosovės kėrkon Ministri tė Energjetikės

19.06.2003, 19:47
Dy pika tė reja kufitare mes Shqipėrisė e Maqedonisė

19.06.2003, 01:24
Qeveria rritė pagat e arsimtarėve dhe mjekėve

19.06.2003, 01:13
Shqipėria dhe FMN nėnshkruajnė marrėveshje mirėkuptimi

19.06.2003, 01:12
Tė ndėrtohet njė tunel nėnujor Shqipėri-Itali

19.06.2003, 01:11
Shumica e gjermanėve janė „analfabetė financiar“

19.06.2003, 01:10
Nė Evropėn lindore po zhvillohen koncerne tė fuqishme

18.06.2003, 01:12
“Zastava” importon produkte kosovare!

18.06.2003, 01:07
BE: 200 milion euro mė tepėr pėr vendet e Ballkanit

17.06.2003, 01:19
Niveli i tė ardhurave i njejtė me BE-nė vetėm nė vitin 2060!

17.06.2003, 01:15
Hulumtohen rezervat e naftės nė Shqipėri

16.06.2003, 01:34
U krijua -Nisma Ekonomike pėr Kosovėn-

16.06.2003, 01:27
Pėrfundoi panairi i mallrave dhe shėrbimeve „Prishtina 2003“

16.06.2003, 00:20
Marrėveshje transporti Shqipėri-Bullgari

16.06.2003, 00:19
Britania e Madhe nuk ėshtė e gatshme pėr euron

15.06.2003, 19:10
Ekonomia e Kosovės shėnon rėnie – ēmimet rriten

 

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Qė tani mund tė niset autostrada drejt Shkupit
> Turqit ofrojnė 26.3 milionė euro pėr rrjetin e distribuimit
> Donatorėt nuk i kanė pėrmbushur zotimet ndaj Kosovės
> Investitorėve potencial nė PTK u premtohet transparencė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo" (2011)
> "Factsheet Kosovo" (2011)
> "Success Stories from Kosovo"
> Broshura: "The Legal Guide to Kosovo"
> CD-ROM: Investing in Kosovo
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Dita D pėr Euron
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2010 eciks.org