Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrcaktohet formula e privatizimit tė ARMO


Tiranė, 5 shkrut 2007 - Qeveria shqiptare ka pėrcaktuar nė mbledhjen e saj tė fundit, formulėn pėr privatizimin e shoqėrisė sė naftės ARMO.

ARMO ėshtė autorizuar qė tė bėjė ndarjen e aseteve fikse dhe tė llogarive financiare, qė lidhen me veprimtarinė e pikave tė tregtimit me pakicė tė karburanteve nė vend, mbi bilancin e datės 31.12.2003.

Privatizimi i pikave tė tregtimit me pakicė tė karburanteve tė bėhet nė pėrputhje me procedurat e privatizimit tė ndėrmarrjeve dhe shoqėrive tregtare shtetėrore, tė vogla dhe tė mesme, tė pėrcaktuara nė vendimet e mėparshme. Sipas vendimeve tė qeverisė shqiptare ato do t'i nėnshtrohen privatizimit ose transformimit tė tyre nė shoqėri tregtare. Shoqėria ARMO ruan tė gjitha tė drejtat mbi asetet, qė i pėrgjigjen veprimtarisė sė pikave tė tregtimit me pakicė tė karburanteve, deri nė ēastin e privatizimit tė tyre. Ministria e Ekonomisė sė Shqipėrisė parashikon qė tė privatizojė kėtė shoqėri strategjike gjatė kėtij viti.

ECIKS / Gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail