Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pakti i Stabilitetit jep llogari nė Tiranė

Me date 17 korrik ne Tirane do te zhvillohet nje takim i perfaqesuesve te zyres se Paktit te Stabilitetit ne Bruksel dhe perfaqesuesve te organizmave shqiptare te cilat jane te perfshira ne projektet e Paktit te Stabilitetit. Ky takim organizohet me iniciativen e Ministrise se Puneve te Jashtme per te diskutuar e ballafaquar projektet e paraqitura nga pala shqiptare dhe donatoret, per t'i dhene nje impuls dhe dinamike te re zbatimit te ketyre projekteve ne kuader te Paktit te Stabilitetit. Ne kete takim do te marrin pjese perfaqesues te donatoreve kryesore si BEI (Banka Evropiane e Investimeve), BERZH (Banka Evropiane per Rindertim e Zhvillim), perfaqesues te Komisionit Evropian, te Bankes Boterore dhe Paktit te Stabilitetit. Nga pala shqiptare do te marrin pjese perfaqesues dhe eksperte te institucioneve te perfshira ne projektet e Paktit te Stabilitetit, si nga Ministria e Ekonomise, Ministria e Transporteve, Ministria e Energjitikes, si dhe Drejtoria e Pergjithshme te Rrugeve. Per here te pare ekspertet shqiptare dhe ata te organizmave nderkombetare do te diskutoje aspektet teknike te implementimit te projekteve te Paktit te Stabilitetit dhe mundesite e reja per t'i cuar ato perpara. Pala shqiptare ka kritikuar vonesat ne zbatimin e projekteve te Paktit te Stabilitetit, qe jane perqendruar kryesisht ne permiresimin e infrastruktures.

ECIKS / KORRIERI
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail