Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Banka Amerikane fiton rreth 3 milion dollarė

Gjatė vitit 2002 Banka Amerikane e Shqipėrisė ka realizuar njė fitim neto prej 3.4 milionė dollarė, kundrejt 2.5 milionė dollarė tė realizuara njė vit mė parė. Sipas tė dhėnave mė tė fundit nga kjo bankė, totali i tė ardhurave tė realizuara ishte 9.6 milionė dollarė, ku pėrfshiheshin: tė ardhurat nga interesi, llogaritė nė bankat e tjera, obligacionet jo-shqiptare, letrat me vlerė tė qeverisė shqiptare etj. Ndėrkohe totali i shpenzimeve ishte 5 milionė dollarė, ku pėrfshihen: shpenzimet operative, shpenzimet e interesit etj.

Banka Amerikane e Shqipėrisė ėshtė krijuar nga Fondi Shqiptaro-Amerikan i Ndėrmarrjeve (FSHAN). Ajo u licencua mė 10 gusht 1998 dhe e filloi aktivitetin e saj mė 24 shtator 1998. BASH zotėrohet plotėsisht nga FSHAN, qė ėshtė njė korporatė private jo-politike dhe jo-fitim prurėse, e themeluar nė vitin 1989.

ECIKS / SHEKULLI
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail