Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Energjia: njė milion Dollarė invetime nė Shkodėr


SHKODĖR, 27 SHTATOR 2003 - Zona industriale e Shkodres me ne fund do te lidhet me linjen 20 kilovatėshe (kW), e cila do te siguroje furnizimin pa nderprerje me energji. Projekti i pergjithshem ka vleren 1 milion dollare, nderkohe qe KESH do te pergjigjet vetem per kabllin, qe ka vleren 10,8 milion leke, ndersa pjesa tjeter do te financohet nga komuniteti i biznesit.

Para dy ditesh, kane filluar punimet per shtrirjen e kabllit nentokesor, i cili do te jete 4,5 km i gjate. Gjithashtu ne projekt parashikohet ndertimi i 28 kabinave me vlere 20 mije dollare secila. Brenda dates 10 Tetor parashikohet perfundimi i te gjitha punimeve .Ky projekt eshte bere ne baze te nje studimi ku duhet te bashkepunoje KESH-i dhe biznesi.

ECIKS / Korrieri
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail