Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė kuvend, drafti pėr "Bioproduktet"


Tiranė, 27 shkurt 2004 - Projektligji "Pėr prodhimin, pėrpunimin, ēertifikimin dhe tregtimin e produkteve "BIO", pasi u shqyrtua ne Komisionin e Bujqėsisė dhe te Ushqimit po diskutohet sot ne Parlament. Nė Komisionin e Bujqėsisė, ky Projektligj, u shqyrtua ne prani te specialisteve te ministrisės sė Bujqėsisė dhe Ushqimit, pėrfaqėsuesve te Shoqatės sė Bujqėsisė Organike dhe USAID-it, tė cilėt gjate diskutimit ne parim, paraqiten mendime te ndryshme ne lidhje me kohen dhe afatet e aplikimit te ketij drafti ne vend. Ndėrkohė nė relacionin e Komisionit te Bujqėsisė dhe Ushqimit thuhet se, "Projektligji i paraqitur, (ku pėrcaktohen parimet baze tė prodhimit organik, metodat e ēertifikimit e te inspekstimit), ėshtė hartuar konform kėrkesave te harmonizuara ne rregulloren e BE-sė, si dhe standarteve vendase dhe te huaja." Nderkohe shoqatat ambientaliste, kanė kėrkuar qė ky projektligj tė ndalojė futjen e OMGJ-ve nė vend, tė paktėn pėr 5-vjet.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail