Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė Tiranė pėrfundoi misioni njėjavor i FMN-sė

Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN) organizata e rėndėsishme financiare me tė cilėn qeveria socialiste e Tiranės ka nėnshkruar njė program pėr uljen e varfėrisė ka mbetur e kėnaqur nga rezultatet ekonomike tė gjashtėmujorit tė parė tė kėtij viti. Nė njė konferencė tė pėrbashkėt shtypi qė zyrtarėt e lartė tė kėtij fondi dhanė me ministrin e financave Kastriot Islami ky i fundit publikoi disa ttregues tė mbarė tė kėtij realiteti. Megjithatė pėr misionin e FMN-sė mbeten pėr tu forcuar mbledhja e taksave dhe shtimi i tė ardhurave doganore pa lėnė jashtė vėmendjes pėrmirėsimin e marrdhėnive mes shtetit dhe taksapaguesėve. Pėrfaqėsuesit e FMN-sė pranuan edhe rishikimin e buxhetit tė shtetit nė mes tė kėtij viti dhe shkurtimin e subvencionit pėr energji elektrike. Nė shkurtimin e shpenzimeve tė buxhetit tė shtetit pėr gjashtėmujorin e dytė e tė kėtij viti nuk do tė preken pagat e punonjėsve buxhetorė dhe as ato pėr investime.

ECIKS / DWelle
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail