Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria italiane jep nje kredi pėr rrugėn Lushnjė-Fier

TIRANE - Qeveria italiane do tė financojė me anė te kredive tre projekte ne sektore te ndryshem te infrastruktures ne Shqipėri, bėnė tė ditur burime te ministrise se Ekonomisė. Sipas ketyre burimeve, Ambasadori Italian Z. Attilio Masimo Iannuci, informoi me anė tė nje letre ministrin e Ekonomise Arben Malaj, se Komiteti Drejtues i Drejtorise se Pergjithshme te Bashkepunimit per Zhvillim te Ministrise se Puneve te Jashtme Italiane ka miratuar dhenien e kredive pėr keto projekte. Projekti i pare pėr ndertimin e rruges Lushnje - Fier, do te financohet me nje kredi prej 24.350.000 Euro. Nderkohe pėr menaxhimin e mbeturinave te ngurta te qytetit te Tiranes eshte dhene nje kredi prej 6.000.000 Euro dhe Donacion 400.000 Euro, ndersa pėr sektorin e shendetesise jepen kredi prej 5 milion Euro.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail