Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė Shkup mbahen takime punuese tė Paktit tė Stabilitetit


Shkup, 13 nėntor 2004 - Qė nga data 17 deri mė 19 nėntor nė kryeqytetin e Maqedonisė, nė Shkup, do tė mbahet tryeza rajonale dhe tri tryeza punuese tė Paktit tė Stabilitetit nė tė cilat do tė diskutohet pėr progresin e arritur nė Evropėn Juglindore nė kuadėr tė iniciativave rajonale tė Paktit tė Stabilitetit nė harkun kohor gjashtėmujor. Pokėshtu gjatė kėtyre takimeve pritet qė tė identifikohen objektivat pėr vitin 2005.

Nė kėto takime Kosovėn do ta pėrfaqėsojnė zyrtarė tė institucioneve vendore dhe tė UNMIK-ut. Delegacioni do tė udhėhiqet nga koordinatori i Qeverisė sė Kosovės pėr Paktin e Stabilitetit, Besim Beqaj.

Pokėshtu nė ceremoninė e hapjes do tė flasė edhe shefi i UNMIK-ut Soren Jesen-Petersen.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail