Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ulet TVSH nė Shqipėri


Vlorė, 28.11.2006 - Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar mund tė ulet me 1 pėr qind nė mesin e vitit tė ardhshėm, nga 20 pėr qind nė 19 pėr qind, ka bėrė tė ditur zėvendėsministri i Financave tė Shqipėrisė, Florjon Mima nė Komisionin e Ekonomisė, me synimin qė ajo tė arrijė gradualisht nė nivelin 17%.

"FMN, kėrkon qė TVSH-ja tė jetė e fundit nė listė nga tatimet, tė cilat janė parashikuar tė pėsojnė ulje", - theksoi Mima. TVSH-ja mund tė zbatohet me vlerė tė ndryshme, vetėm pėr energjinė elektrike, nė masėn 6%. Ai pohoi gjithashtu, se Taksa e Sheshtė mund tė nisė tė zbatohet qė nga janari i vitit 2008. Taksa e Sheshtė parashikon qė TVSH-ja, Tatim-Fitimi dhe Tatimi mbi tė Ardhurat Personale, tė kenė tė njėjtin nivel.

Megjithėse akoma nuk ėshtė zbardhur skema, pėrfaqėsues tė qeverisė kanė deklaruar publikisht njė nivel takse tė sheshtė prej 17%. Aktualisht, TVSH dhe Tatim-Fitimi aplikohen nė masėn 20%.

EXPRESS / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail