Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Citigroup shpreh interes pėr sektorin bankar shqiptar


Tiranė, 31 janar 2004 - "Citigroup" shpreh interes pėr investime nė sektorin bankar dhe nė ekonomi. Ministri i Financave, Arben Malaj ėshtė takuar dje me zv/presidentin e Bankės pėr Investime pėr Europėn Qendrore dhe Lindore tė "Citigroup", Simon Carnegie.

Burime zyrtare pranė Ministrisė sė Financave, pohojnė se pėrfaqėsuesi i lartė i "Citigroup", ka shprehur synimet e kėtij institucioni pėr tė hyrė nė tregun shqiptar me investime tė rėndėsishme, si pjesė tė strategjisė sė tyre pėr zgjerimin nė Europėn Qendrore dhe Lindore, kryesisht nė sektorin bankar, infrastrukturė, energji, turizėm, industrinė e pėrpunimit agroushqimor etj.

Ministri i Financave, Arben Malaj shprehu gatishmėrinė e tij pėr tė mbėshtetur projektet e "Citigroup" nė Shqipėri, pasi perspektivat ekonomike dhe prioritetet e Ministrisė sė Financave konsistojnė nė rritjen e investimeve tė huaja private nė ekonominė shqiptare sidomos nė sektorin financiar.

ECIKS / SHEKULLI
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail