Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėri: Mbėrrin nė kuvend projektbuxheti 2004


TIRANĖ, 1 dhjetor 2003 - Projektbuxheti 2004 dhe paketa e re fiskale pėr vitin e ardhshėm mbėrrin nė Kuvend. Gjatė kėsaj, jave pritet qė ajo tė merret nė shqyrtim nga deputetėt e komisioneve parlamentare, kryesisht ai i Ekonomisė. Pas dy-tre javėsh vonese, mė nė fund, ai gjendet nė duart e deputetėve tė cilėt do merren me shqyrtimin e tyre gjatė kėsaj periudhe qė u ka mbetur punimeve tė Kuvendit.

Nė projektbuxhetin e vitit 2004 ėshtė parashikuar qė shpenzimet kryesore do t'i pėrkasin infrastrukturės rrugore dhe hekurudhore dhe mė pas, prioritet do tė jenė shėndetėsia dhe arsimi. Investimet do tė arrijnė nė rreth 48 miliardė lekė, ose 10 miliardė lekė mė shumė se kėtė vit. Totali i tė ardhurave tė buxhetit ėshtė parashikuar tė jetė 200 miliardė lekė, ku tė ardhurat nga tatimet dhe doganat do tė kapin shifrėn 125.6 miliardė lekė. Vitin e ardhshėm shpenzimet buxhetore do tė rriten me 31 miliardė lekė. Ėshtė bėrė e mundur zėvendėsimi i uljes sė financimit tė huaj pėr vitin e ardhshėm. Pėr vitin 2004, tė ardhurat nga privatizimi janė parashikuar tė arrijnė vlerėn e 2 miliardė e 830 milionė lekėve. Nga ky total i parashikuar, 1 miliard e 400 milionė lekeė i takojnė shitjes sė kompanisė sė sigurimeve INSIG.

ECIKS / Koha Jonė
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail