Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėria privatizon shpėrndarjen e energjisė


Tiranė, 24 Janar 2007 - Ėshtė nėnshkruar marrėveshja ndėrmjet qeverisė shqiptare dhe IFC-sė, pėr privatizimin e Sektorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike tė KESH-it. "Nė kėtė periudhė, energjia elektrike ėshtė njė prej preokupimeve kryesore qė shqetėson ēdo qytetar. Nėpėrmjet privatizimit tė Sektorit tė Shpėrndarjes, i hapet rruga zgjidhjes pėrfundimtare tė problemit tė energjisė elektrike", tha ministri i Ekonomisė dhe Energjetikės sė Shqipėrisė, Genc Ruli. Sipas tij, privatizimi i kėtij sektori ėshtė njė pėrgjegjėsi e madhe dhe njė proces qė kėrkon kohė. Marrėveshja e asistencės me IFC-nė do tė kalojė nga dy faza kryesore. Faza e parė do tė jetė analiza e sektorit ekzistues dhe sugjerimet pėr pėrmirėsim, rekomandime pėr strukturėn mė tė mirė tė Sektorit tė Shpėrndarjes. Faza e dytė ka tė bėjė me pėrzgjedhjen e kompanisė qė do tė fitojė tė drejtėn pėr tė privatizuar Sektorin e Shpėrndarjes.

ECIKS / Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail