Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vodafone: Do tė investojmė 150 milione euro


TIRANĖ, 12 SHTATOR 2003 - Kryeministri Fatos Nano takoi dje shefin ekzekutiv te "Vodafone Omnitel", Vitorio Colao dhe Xhorxh Koronias, zv/kryetar dhe shef ekzekutiv i "Vodafone-Panafon"dhe kryetar i "Vodafone Albania".

Nano i ka garantuar ata per mbeshtetjen e vazhdueshme te qeverise shqiptare per kompanite qe operojne ne fushen e telefonise celulare ne vend. Ndersa, Colao u shpreh se "Vodafone" do te zgjeroje investimin, duke ofruar ne treg nje numer sherbimesh te tjera ne telefonine celulare. Shefi i "Vodafone-Omnitel" ka njohur Kryeministrin me faktin se rreth 150 milione euro te tjera do te investohen ne 3-5 vitet e ardhshme ne Shqiperi.

Nderkohe, Kryeministri u shpreh se tashme vendi ofron garancite e nevojshme per investitoret strategjike, gje qe ndikon drejteperdrejte ne nje treg me te hapur dhe me te integruar. Nano tha se sherbimi celular ne Shqiperi me "Vodafone" dhe AMC ka krijuar tashme nje treg qe ofron mjaft komoditet per te gjithe, duke u bere nje mjet lehtesues dhe, shpesh, i domosdoshem ne veprimtarine e perditshme. Ai ka falenderuar per kontributin e kompanise edhe ne mbeshtetjen e veprimtarive te ndryshme ne Shqiperi.

ECIKS / Korrieri
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit



Analizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?



Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail