Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Holkeri i shqetėsuar pėr deklaratat e QeverisėPRISHTINĖ, 29 NĖNTOR 2003 - Kryeadministratori Hari Holkeri ka shprehur shqetėsimet e tij pėr deklarimet e fundit tė Qeverisė sė Kosovės pėr privatizimin e ndėrrmarrjeve shoqėrore nė Kosovė. Ai e bėri tė qartė se kėrkesat e Qeverisė pėr tė ristartuar me tri fazat e para tė tenderėve pėr privatizim do tė shkilnin udhėzimet e dhėna nga UNMIK-u pėr procesin e privatizimit.

Kėto udhėzime qė dolėn nga vizita e fundit e kryeadministratorit Holkeri nė selinė e OKB-sė nė Nju Jork, qartė kanė theksuar se privatizimi mund tė vazhdojė nė bazat ekzistuese ligjore, sipas rregullores sė AKM-sė. Sidoqoftė, politikat operative tė privatizimit do tė duhet tė ndryshohen. AKM aktualisht ėshtė duke punuar nė pėrmirėsimin e politikave operative.

Kryeadministratori Holkeri iu bėn thirrje pėrfaqėsuesve qeveritarė nė Bordin e AKM-sė tė mbėshtesin punėn e AKM- sė nė mėnyrė qė sa mė shpejt tė vazhdojė procesi i privatizimit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail