Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Marrėveshje transporti Shqipėri-Bullgari

TIRANĖ – Dje nė Sofje Shqipėria dhe Bullgaria kanė nėnshkruar njė marrėveshje bilaterale pėr transportin detar tregtar. Kjo marrėveshje u firmos nga Ministri shqiptar i Transportit dhe Telekomunikacionit, Spartak Poēi dhe homologu i tij bullgar, Petrov.


Ky dokument zyrtar hyn nė radhėn e marrėveshjeve qė dy vendet kanė nėnshkruar edhe mė herėt nė sektorin e transportit nė kuadėr tė bashkėpunimit tė vendeve nga Korridori i tetė. Marrėveshja pėr transportin detar tregtar nė mes tjerash parasheh njė regjim tė veēantė pėr anijet me mallra tė dy vendeve, nė mėnyrė qė tė eleminohen procedurat burokratike gjatė transportit.


Te dy ministrat kanė shprehur gatishmėrinė e qeverive pėr tė intensifikuar bashkėpunimin dhe shkėmbimet e shumėanshme jo vetėm nė transport, por edhe nė telekomunikacion, veprimtari tregtare dhe kulturore, etj. duke pasur gjithnjė parasysh zgjerimin dhe zhvillimin e Korridorit tė tetė.
ECIKS – (K.D.)


 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail