Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

USAID jep 526 mijė Dollarė pėr portin e Vlorės


TIRANĖ, 3 TETOR 2003 - Ministri shqiptar i Ekonomisė Arben Malaj dhe ambasadori amerikan nė Tiranė James Jeffrey nėnshkruan para pak ditėsh njė grant tė Agjencisė sė Shteteve tė Bashkuara pėr Tregtinė dhe Zhvillimin prej 526 mijė dollarėsh.

Ky grant ka pėr qėllim financimin e njė studimi fizibiliteti mbi zgjerimin dhe modernizimin e portit tė Vlorės. Studimi do tė shqyrtojė kėrkesat e sė ardhmes pėr mallra dhe pasagjerė si dhe mundėsinė e ndėrtimit tė njė terminali tė ri. Ai do tė vlerėsojė edhe shanset e mundshme tregtare tė lidhura me ndėrtimin e njė termocentrali nė port.

ECIKS / VOA
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail