Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėri: projektligji i pronave miratohet nė parim


Tiranė, 28 maj 2004 - Kuvendi miratoi pasditen e djeshme nė parim projektligjin 'pėr kthimin dhe kompensimin e pronave', me 93 vota pro, 12 kundėr dhe 2 abstenime. Ky projektligj ėshtė hartuar nė bashkėpunim me ekspertėt e OSBE-sė.

Sipas News24, me shumicė votash nga deputetė tė mazhorancės dhe njė pjese tė opozitės ėshtė rrėzuar neni pėr "tatimin e jashtėzakonshėm", nen i cili pėrjashton mundėsinė e kthimit dhe kompensimit tė pronave tė konfiskuara.

Deputetėt e Partisė Republikane, Lėvizjes sė Legalitetit dhe Partisė "Balli Kombėtar" votuan kundėr kėtij projektligji. Deputetėt kanė votuar nen pėr nen projektligjin "pėr kthimin dhe kompensimin e pronave.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail