Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

100 biznese restaurojne 100 shkolla


SHKODĖR, 17 SHTATOR 2003 - Ne kuadrin e nismes "Biznesi dhe shkollat e Veriut te Shqiperise", 100 biznese kane marre ne patronazh rehabilitimin e 100 shkollave ne zonat veriore dhe verilindore te vendit, te cilat po kthehen ne qendra te rendesishe te edukimit, duke krijuar kushte bashkohore per zhvillimin e procesit mesimor.

Nen kujdesin e drejtperdrejte te Kryeministrit Fatos Nano, ne nje takim te gjere ne qytetin e Burrelit, me 14 korrik u lancua nisma "Biznesi dhe shkollat e Veriut te Shqiperise". Sipas kesaj nisme, do te perfitojne rreth 100 shkolla. Prej tyre 35 shkolla do te rikonstruktohen plotesisht dhe 25 te tjera do te kene nje rikontruksion te thelle. Ne kete nisme jane perfshire 83 kompani te medha private, 14 banka dhe 13 kompani shteterore.

Ne rrethin e Shkodres jane marre nen kujdesin e biznesit 25 shkolla te mesme dhe fillore, te cilet do te vazhdojne te mbeten nen kujdesin dhe mirembajtjen e bizneseve.

ECIKS / Korrieri
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail