Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėri: 6 pėrqind rritje ekonomike pėr vitin 2003


TIRANĖ, 21 TETOR 2003 - Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Shkėlqim Cani u takua sot me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar, tė kryesuar nga Hossein Samiei, dhe qė shoqėrohej nga pėrfaqėsuesi i Pėrhershėm i Zyrės sė FMN-sė nė Shqipėri, Jan-Peter Olters.

Temat kryesore tė diskutimit kishin tė bėnin me treguesit kryesorė tė zhvillimit ekonomik si: rritja e Produktit tė Brendshėm Bruto(PBB), zhvillimet inflacioniste dhe politika monetare, privatizimi i Bankės sė Kursimeve dhe zhvillimet e tjera nė tregun financiar.

Nė fjalėn e tij Guvernatori Cani u shpreh se tė dhėnat nga sektori real i ekonomisė flasin pėr arritjen e parashikimit pėr njė rritje ekonomike 6 pėrqind pėr vitin 2003 dhe nuk ka tregues qė kėrcėnojnė kėtė parashikim.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail