Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KESH investon 2 miliardė lekė nė distribuim

TIRANĖ, 20 qershor 2003 - Kėshilli drejtues i Korporatės Elektroenergjitike Shqiptare (KESH), njoftoi se ka miratuar fonde shtesė pėr investime tė reja. Sipas drejtorit tė pėrgjithshėm tė kėsaj Korporate Andi Harasanit, nė sektorin e distribuimit tė elektroenergjisė do tė investohen edhe 2 miliardė lekė tė tjera. Kėto investime bėhen nė kuadėr tė fuqizimit tė sektorit elektroenergjitik tė vendit dhe tė pėrmirėsimit tė furnizimit me elektroenergji.

Mė pak se gjysma e kėtyre mjeteve nga ky fond, rreth 800 milionė lekė do tė investohen nė Tiranė, kryesisht pėr futjen e linjave tė reja elektrike nė zonėn industriale tė qytetit dhe pėr rrjetin 20 kV. Nga burime zyrtare tė Ministrisė shqiptare pėr Industri dhe Energjetikė bėhet e ditur se shuma e gjithmbarshme e investimeve qė KESH-i do tė bėjė gjatė vitit 2003 do tė arrijė vlerėn prej 90 milionė dollarėsh amerikanė.

ECIKS – (K.D.)
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail