Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Fillon raundi i katėrt i bisedimeve Shqipėri - BE


Tiranė, 18 SHTATOR 2003- Zėvendėskryeministri dhe Ministėr i Shtetit pėr Integrimin Evropian, Ermelinda Meksi ėshtė nisur dje nė Bruksel nė krye tė grupit negociator shqiptar, pėr tė zhvilluar raundin e IV teknik tė negociatave me BE-nė, nė kuadėr tė negociimit tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociim. Objekt i diskutimeve tė kėtij raundi teknik do tė jetė lista e mallrave industriale sensitive, e cila i ėshtė nėnshtruar konsultimeve tė institucioneve pėrgjegjėse me komunitetin e biznesit.

Njė tjetėr pikė diskutimi e kėtij raundi janė dhe dispozitat tregtare tė trajtuara nė kuadėr tė Titullit IV "Lėvizja e Lirė e Mallrave", tė cilat pėrbėjnė njė nga pjesėt mė tė rėndėsishme tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit.

Gjatė kėtij raundi do tė vazhdojė dhe negociimi pėr nėnshkrimin e Marrėveshjes sė Ripranimit ndėrmjet Shqipėrisė dhe Bashkimit Evropian. Negociimi dhe nėnshkrimi i kėsaj Marreveshjeje konsiderohet si pjesė integrale e vetė Marrėveshjes se Stabilizim-Asociimit. Ky raund i negociatave ėshtė vazhdė e pesė raundeve negociatash pėr MSA-nė, prej tė cilave dy raunde politike dhe tre raunde teknike.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail