Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

"Eurobursa" kėrkon tė regjistrohet nė gjykatė


TIRANĖ, 27 SHTATOR 2003 - Ende pa filluar pune e vetmja burse e licensuar per shitjen dhe blerjen e aksioneve (Bursa e Tiranes), ne Gjykaten e Faktit te Tiranes nuk kane vonuar te aplikojne per regjistrim edhe dy sybjekte si bursa (sh.a.).

Njera prej keytre kerkon te regjistrohet ne rregjistrin tregtar si Eurobursa sh.a. Natyra kurioze e shqiptareve sidomos prirjet e tyre ndaj te rejave nuk kane vonuar te synojne tregun me te nderlikuar financiar, ende te papraktikuar ne Shqiperi. Mirepo, deri tani sipas te njejtave burimeve te gjykates asnjera prej subjekteve nuk ka arritur te regjitrohet.

Qe te mund te legalizohen ato duhet te aplikojne pas regjistrimit ne gjykate per leje per ushtrim aktiviteti ne Komisionin e Letrave me Vlere. Burime nga KLV njoftojne se, deri tani nuk ka asnje kerkese per t'u licensuar si burse.

ECIKS / Korrieri
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail