Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Poēi: Rruga Durrės-Morinė do jepet me koncension


Durrės, 24 Nėntor 2003 - Kompani tė huaja janė interesuar pėr tė marrė me koncension rrugėn Durrės - Kukės. Ministri i Transporteve Spartak Poēi ka theksuar se njė kompani gjermane ka shprehur interesimin pėr tė ndėrtuar me koncension disa prej akseve qė i parkasin rrugės Durrės - Kukės. Ndėrkohė, burime zyrtare nė Ministrinė e Transporteve kanė theksuar se komapania e Emirateve tė Bashkuara qė po ndėrton aeroportin e Kukėsit ka shprehur inters pėr tė marrė me koncension tunelin qė kalon masivin e Kalimashit, me gjatėsi 6 kilometra. "Segmentė tė caktuar tė rrugės Durrės - Kukės mund tė jepen me koncension. Kjo do tė thotė qė nė kėto akse automjetet qė do tė kalojnė do tė duhet tė paguajnė njė taksė tė caktuar", kanė theksuar specialistė. Me 28 nėntor do tė fillojė ndėrtimi i segmentit tė parė rrugor qė i pėrket rrugės Durrės – Kukės - Morinė. Forcat ushtarake tė xhenjos do tė fillojnė ndėrtimin e aksit Milot – Rrėshen, i cli ėshtė pjesė e rrugės qė do tė lidhė Shqipėrinė me Kosovėn. Kėto detaje janė bėrė tė ditura dje gjatė vizitės sė Ministrit tė Transporteve dhe Telekomunikacionit Spartak Poēi. Qėllimi i vizitės sė tij ishte takimi me drejtuesit e ndėrmarrjeve dhe institucioneve qė varen nga kjo ministri.

ECIKS / Gazeta Shqiptare
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail