Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Negociatat Shqipėri-BE: diskutohen Bujqėsia dhe Peshkimi


DURRĖS, 07 NĖNTOR 2003 - Dje nė Durrės, nė kuadėr tė negociatave me Bashkimin Evropian, delegacioni shqiptar i kryesuar nga zėvėndėskryeministrja dhe ministre e Integrimit Europian, Ermelinda Meksi dhe ai i BE, i kryesuar nga Reinhard Priebbe, shqyrtuan listėn e produkteve bujqėsore dhe tė peshkimit, tė cilat duhet tė liberalizohen nė kuadėr tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asocimit.

Kryenegociatorja e palės shqiptare, Ermelinda Meksi, pasi pėrshėndeti pjesėmarrėsit nė takim, si dhe vlerėsoi kontributin e BE-sė pėr Shqipėrinė tha se, nė kėtė takim tė raundit tė tretė tė negociatave do tė shqyrtohen nenet 24-31 tė kapitullit "Bujqėsia dhe peshkimi" me komentet dhe propozimet pėrkatėse.

Kryenegociatori i BE, Priebe, vlerėsoi angazhimin e qeverisė shqiptare nė negociata. Mė pas takimi, qė po zhvillohet nė mjediset e hotel "Adriatiku" nė Durrės vazhdoi pa praninė e gazetarėve, duke trajtuar sipas axhendės sė parashikuar pėr "Bujqėsinė dhe peshkimin", anekset e pėrgatitura mbi argumente pėr produktet pėrkatėse, analizėn mbi ndikimin financiar nė buxhet, si rrjedhojė e liberalizimit tė parashikuar nga zbatimi i angazhimeve tė marra.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail