Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vazhdojnė bisedimet Shqipėri - BE


Tiranė, 15 mars 2004 - Raundi i gjashtė teknik i negociatave ndėrmjet Shqipėrisė dhe Bashkimit Evropian rreth nėnshkrimit tė marrėveshjes sė Asociim-Stabilizimit do vazhdojė sot nė Tiranė, njofton Gazeta Shqiptare. Ermelinda Meksi ka thėnė kohė mė parė pėr kėtė gazetė, se kapitulli qė do tė negociohet parashikon bashkėpunimin dhe forcimin e lidhjeve ekonomike me interes reciprok ndėrmjet BE-sė dhe Shqipėrisė pėr njė zhvillim tė qėndrueshėm. Shqipėria nga ana e saj synon hartimin e kėtyre politikave nė mėnyrė tė tillė qė tė sigurojnė zhvillimin social dhe ekonomik tė vendit, duke balancuar nė tė njėjtėn kohė interesat mjedisore. Nė kėtė raund do tė negociohet kapitulli 8 i projekt-marrėveshjes, "Politikat e Bashkėpunimit". Pėr herė tė parė nė axhendėn e negociatave pėrfshihen njė numėr i konsiderueshėm nenesh, gjithsej 25, gjė qė tregon se hapat e hedhur deri tani nga Shqipėria drejt nėnshkrimit tė MSA-sė janė tė konsiderueshėm, njofton mė tutje “Gazeta Shqiptare”.

Sipas Radios Evropa e Lirė, pėrfaqėsuesit e qeverisė sė Shqipėrisė me pėrfaqėsuesit e Bashkimit Evropian do tė bisedojnė edhe rreth disa ēėshtjeve tė tjera siē janė siguria, shėrbimet financiare, doganat e tė tjera.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail