Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Bujqėsia ballkanase 'takohet' nė Shqipėri


Tiranė, 24 maj 2004 - Pėrkrah me panairin, nė tė njėjtėn periudhė kohore nė vendin tonė ėshtė zhvilluar dhe forumi i tretė i bujqėsisė sė vendeve tė Evropės Juglindore. I organizuar pėr herė tė parė nė vendin tonė, forumi i ministrave tė Bujqėsisė ka pasur si objekt diskutimin e situatės aktuale tė bujqėsisė nė integrimin e Bashkimit Europian, administrimin e tregut tė tokės, harmonizimin e legjislacionit dhe marketingun e produkteve bujqėsore. Nė kėtė takim, ministri shqiptar i Bujqėsisė Agron Duka u ka bėrė tė ditur tė pranishmėve se bujqėsia shqiptare ėshtė nė njė proces dinamik reformash nė kuadrin e integrimit europian. Duka ka veēuar ristrukturimin institucional dhė pėrshtatjen ligjore pėr sektorėt mė tė rėndėsishėm. Forumet e mėparshme janė organizuar nė Gjermani dhe Rumani. Takimi i ministrave tė Bujqėsisė sė vendeve tė Europės Juglindore ėshtė mbėshtetur nga agjencia gjermane pėr bashkėpunim teknik (GTZ) dhe Kėshilli i Agrobiznesit Shqiptar.

ECIKS / Shekulli
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail