Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėrurohet segmenti i dytė i superstradės Lezhė-Shkodėr


SHKODĖR, 07 TETOR 2003 - Dje nė mbrėmje nė fshatin Bėrdicė, rreth 4 km larg qytetit tė Shkodrės, u bė pėrurimi i segmentit tė dytė rrugor Shkodėr-Bushat, pjesė e superstradės Lezhė-Shkodėr.

Nė ceromoninė e organizuar me kėtė rast merrnin pjesė kryeministri Fatos Nano, ministri i Rregullimit tė Territorit dhe Turizimit Besnik Dervishi, si dhe tė ftuar tė tjerė. Shiritin e pėrurimit tė kėtij aksi rrugor e preu kryeministri Nano.

Pėr ndėrtimin e segmentit rrugor Shkodėr-Bushat, i gjatė afro 9 km, qeveria shqiptare ka financuar afro 5 milionė dollarė. Punimet pėr ndėrtimin e kėtij aksi rrugor kanė nisur njė vit me parė nga firma gjermane "Papenpurg".

Tashmė punimet janė pėrqėndruar nė segmetin e tretė tė kėsaj superstrade, atė Bushat-Piraj i gjatė afro 16 kilometra.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail