Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Takim Shqipėri-KE pėr kartėn Evropiane tė SME-ve


TIRANE, 10 SHTATOR 2003 - Ne takimin dypalesh Shqiperi-Komisioni Europian, qe u zhvillua sot paradite ne Tirane u diskutua mbi Karten Europiane te ndermarrjeve te vogla e te mesme (SME). Sipas burimeve nga ministria e Ekonomisė, qėllimi i takimit eshte diskutimi dhe vleresimi lidhur me zbatimin e parimeve te Kartes Europiane per SME-te si dhe gjendja aktuale dhe perspektivat e zhvillimit te SME-ve ne vend. Karta e SME-ve pėrfaqėson dokumentin themelor tė politikave tė komisionit Evropian pėr vendet anėtare si dhe pėr vendet qė ndodhen nė proēesin e Stabilizim-Asociimit. Ministri i Ekonomisė, Arben Malaj, gjatė kėtij takimi tha se, vendi ynė ndodhet nė njė stad tė rėndėsishėm tė zhvillimit ekonomik drejt objektivave gjithnjė e mė ambicioze, ku nje rol te veēante ne kėte drejtim luajnė edhe SME, te cilat mund tė kontribuojnė mė mirė dhe mė shumė se deri tani nė qėndrueshmėrinė ekonomike tė zhvillimit, nė kontributin mė tė drejtpėrdrejt, nė uljen e papunėsisė dhe nė reduktimin e problemeve sociale.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail