Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Forumi i Krans Montanės sivjet do tė mbahet nė Zagreb


Zagreb, 11 prill 2005 - Forumi i Krans Montanės, i cili sivjet do tė mbahet nė Zagreb nga 13 deri mė 15 prill me titullin "Perspektivat evropiane dhe bashkėpunmi rajonal", do tė mbledhė pėrfaqėsuesit e jetės ekonomike dhe politike tė vendeve tė Bashkimit Evropian dhe tė Evropės Juglindore si dhe tė vendeve arabe e tė Afrikės e tė tjera, me qėllim qė tė kėmbejnė mendime pėr zgjerimin e BE-sė, ekonominė, bashkėpunimin rajonal dhe qėndrueshmėrinė si dhe tė nxitjes sė demokracisė.

Ky tubim zakonisht organizohet nė Krans Montana tė Zvirės ose nė Monako, por sivjet pėr herė tė parė do tė mbahet nė njė nga vendet e Evroės Juglinodre.

Sipas fjalėve tė kryetarit dhe themeluesit tė Forumit Zhan Pol Karteron, "Zagrebi ėshtė vend ideal pėr mbajtjen e Forumit pėr shkak se para e BE-sė ėshtė zgjerimi nė vendet e juglindjes evropiane".

Nė kėtė tubim pritet tė marrin pjesė ndėrmjet 400 e 500 pjesėmarrės nga mė se njėzet vende.

Nė kėtė tubim do tė marrė pjesė edhe disa ministra tė qeverisė sė Kosovės dhe pjesėmarrės tė tjerė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail