Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ministrat e Transporteve takohen nė Bari pėr Korridorin 8


BARI, 19 SHTATOR - Ministrat e Transporteve tė Korridorit 8 u takuan dje nė Bari tė Italisė me qėllim shqyrtimin e strategjive kombėtare dhe rajonale pėr integrimin e kėtij korridori nė rrjetin e transportit europian.

Takimi, ku pėrfshihen ministrat e Shqipėrisė, Maqedonisė, Bullgarisė, Greqisė dhe Turqisė bėhet nė vazhdėn e takimeve qė ministrat kanė zhvilluar pėr evidentimin e problemeve qė po hasen nė zhvillimin e kėtij korridori.

Gjatė takimit ministrat pritet tė firmosin edhe njė projektdeklaratė, e cila ka nė pėrmbajtje ripohimin e interesave tė vendeve qė marrin pjesė nė procesin e integrimit europian, nevojėn e angazhimit tė reformave tė tyre politike dhe ekonomike, si dhe bashkėpunimin rajonal.

ECIKS / Gazeta Shqiptare
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail