Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kursimet nė Euro, mė shumė se nė dollarė

TIRANĖ, 16 GUSHT 2003 - Nė Bankėn e Kursimeve depozitat nė euro janė mė tė larta se ato nė dollarė. Valuta evropiane gjatė dy viteve tė fundit ėshtė mė e preferueshme pėr klientėt, pėr arsye se edhe shkėmbimet tregtare janė nė nivele mė tė larta me shtetet e Bashkimit Evropian. Nė depozitat me afat dhe pa afat nė euro nė fund tė qershorit 2003 rezultojnė 85.4 milionė euro, ndėrkohė qė ato nė dollarė janė 57.4 milionė dollarė. Gjatė muajit qershor 2003, depozitat nė dollarė kanė pasur njė rritje mujore prej 2.3 milionė dollarė, duke arritur nė rreth 57.4 milionė dollarė, nga 55.1 milionė dollarė qė ishin nė fund tė muajit maj 2003. Nga kėto lloj depozitash pjesa mė e madhe (44.133 milionė dollarė) janė nė depozitat me afat.

Po sipas burimeve nė bankėn shtetėrore tė nivelit tė dytė, depozitat nė euro gjatė qershorit janė rritur me rreth 42 mijė euro, krahasuar me muajin maj, duke arritur nė 85.451 milionė euro, nga 85.408 milionė, qė ishin mė parė.

Gjithashtu, nė kėtė bankė, gjatė qershorit 2003, rezultojnė tė depozituara edhe 388 mijė franga zviceriane (nga tė cilat 218 mijė janė nė depozitat me afat) dhe 82 mijė stėrlina angleze, tė cilat janė tė gjitha nė depozitat pa afat. Sipas burimeve tė mėsipėrme nė Bankėn e Kursimeve, nė fund tė qershorit 2003 depozitat nė lekė tė saj arritėn nė rreth 144.294 miliardė.

ECIKS / Shekulli
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail