Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shtyhet tenderi pėr Aeroportin e Tiranės


Tiranė, 14 Nėntor 2003 - Shpallet nė dhjetor kompania fituese qė do tė ndėrtojė terminalin e ri tė pasagjerėve nė aeroportin e Rinasit.

Kompania konsulente “Deloitte and Touche” sė bashku me komisionin e vlerėsimit tė ofertave, do tė kualifikojė gjatė muajit tė ardhshėm kompaninė fituese tė tenderit pėr ndėrtimin e terminalit tė ri tė pasagjerėve dhe tė gjithė infrastrukturės aeroportuale, tė Rinasit.

Burime pranė Aviacionit Civil Shqiptar pohojnė se pėrzgjedhja e kompanisė fituese pėr ndėrtimin e terminalit tė aeroportit “Nėnė Tereza” ishte parashikuar tė zhvillohej nė 12 nėntor, por kompanitė e pėrzgjedhura nga faza e dytė, kanė kėrkuar mė tepėr kohė pėr pėrgatitjen e dokumentacionit pėrkatės. Hapja e dokumenteve tė katėr kompanive pjesėmarrėse nė kėtė tender do tė zhvillohet nė datėn 5 dhjetor, datė nė tė cilėn do tė pėrzgjidhet edhe kompania fituese qė do tė fitojė tenderin pėr ndėrtimin e kėtij terminali dhe tė gjithė infrastrukturės sė aeroportit ndėrkombėtar “Nėnė Tereza”. Nė fazėn e parė u pranuan dokumentet e 16 kompanive tė pėrfaqėsuara nė 9 grupe. Nė fazėn e dytė anėtarėt e komisionit tė tenderit pėr dhėnien me koncesion tė aeroportit “Nėnė Tereza” pėrzgjodhėn 4 kompani, tė cilat janė VAK (Vinēi, ADP, Al Karafi), HOCHTIEF, TEPE-AFKEN dhe Konsorciumi (Sea Milano, Aeroporti Palermo, Aeroporti Fruly, Venecia Xhulia). Kompanitė e pėrzgjedhura nė fazėn e dytė duhet tė dorėzojnė dokumentacionin pėrkatės pėr fitimin e tenderit brenda muajit nėntor tė kėtij viti dhe mė pas do tė bėhet dhe pėrzgjedhja e kompanisė fituese pėr dhėnien me koncesion tė aeroportit tė Rinasit.

ECIKS / SHEKULLI
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail