Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėria firmos Deklaratėn e Rodosit


Tiranė, 4 prill 2005 - Shqipėria ka firmosur dje nė Greqi Deklaratėn e Rodosit, njė dokument qė synon tė zhvillojė turizmin. "Nė kėtė deklaratė u vunė rekomandimet nė fushėn e njė zhvillimi tė qėndrueshėm tė turizmit nė rajon”-deklaroi zėdhėnėsja e Ministrisė sė Turizmit dhe Rregullimit tė Territorit. Ministri i kėsaj tė fundit ishte ai qė firmosi dokumentin nė emėr tė Shqipėrisė.

Deklarata e Rodosit u hartua dhe nėnshkrua pas takimit tė Ministrave tė Turizmit tė Organizatės pėr Bashkėpunim Ekonomik tė Vendeve Anėtare tė Detit tė Zi (BSEC). “Takimi i kėtij viti i 12 anėtarėve tė kėsaj organizate, nė tė cilėn bėn pjesė edhe Shqipėria, ėshtė zhvilluar nėn presidencėn greke. Nė takimin e sivjetėm ėshtė diskutuar mbi rritjen e bashkėpunimit ndėrmjet vendeve anėtare nė fushėn e turizmit, hartimin e projekteve tė pėrbashkėta pėr zhvillimin dhe promovimin nė tregje tė huaja tė formave tė veēanta tė turizmit, tė cilat janė tė pėrbashkėta pėr tė gjithė zonėn e BSEC-ut, si turizmi kulturor, fetar, kurativ, rural, bregdetar etj”, -tha zėdhėnėsja.

Sipas saj, Fino ka kėrkuar qė vendet e rajonit, nė fushėn e turizmit, tė ishin mė shumė bashkėpunėtorė sesa konkurrentė.

Vendet anėtare tė Organizatės pėr Bashkėpunim Ekonomik tė Detit tė Zi janė Republika e Shqipėrisė, Republika e Armenisė, Republika e Azerbajxhanit, Republika e Bullgarisė, Gjerorgjisė, Republika Greke, Republika e Moldavisė, Rumanisė, Federatės Ruse, Serbisė dhe Malit tė Zi, Republika e Turqisė dhe Ukraina.

ECIKS / Shekulli
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail