Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shqipėri: shtrenjtohen produktet ushqimore


TIRANĖ, 29 JANAR 2004 - Kjo jave shėnoi rritje tjeter tė ēmimeve tė produkteve kryesore ushqimore nė tregjet e vendit, nė krahasim me javėn e kaluar. Sipas te dhenave nga ministria e Bujqesise dhe Ushqimit, ēmimet jane rritur kryesisht per prodhimet ushqimore dhe blegtorale, te cilat me rritjen e ēmimit tė energjisė elektrike ne vend, prodhohen me kosto me te larte. Kėshtu prodhimet agroushqimore, produktet e serave, por dhe njė pjese e mirė e prodhimeve tė bulmetit, rezultojne me rritje tė ēmimit prej 2%, kundrejt javės sė kaluar. Nė mes tė kesaj jave, me rritje tė ēmimit rezultojnė edhe artikujt e grupit mish e nėnprodukte mishi. Mishi i deles shitet 600 lekė/kg, mishi i viēit blihet me 675 lekė/kg. Krahas tyre, vihet re rritje ēmimesh dhe pėr artikujt e tjerė ushqimorė si miell, oriz, vaj ulliri etj.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail